Zavrieť

Porady

Preplatenie nevyčerpanej dovolenky-kde zadať?

Pracujem v programe POHODA, potrebovala by som poradiť:

Spracovávam mzdy a potrebujem preplatiť nevyčerpanú dovolenku po ukončení pracovného pomeru. Do ktorej kolonky v programe to mám zadať? Dočítala som sa že preplatená dovolenka nevstupuje do VZ pre odvody do ZP. Prosím poradte. ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luci je offline (nepripojený) Luci

    Luci
    Podla mna preplatena dovolenka vstupuje do VZ pre jednotlive odvody, preto si myslim, ze by si ju mala zadat do "Zdanitelnych nahrad" cast Hruba mzda.

    juliska je offline (nepripojený) juliska

    juliska
    Neúčtujem síce v POHODE, ale súhlasím, že preplatená dovolenka vstupuje do VZ pre jednotlivé odvody.

    EXPE je offline (nepripojený) EXPE

    EXPE
    Ja mám tiež podobný problém. No a naša bývalá mzdová účtovníčka mi povedala, že to mám dať do kolonky "doplatky". Ešte som to neskúšala, takže som si nie istá či je to dobre.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    bea
    Pozrite si túto Poradu :
    http://www.porada.sk/showthread.php?...n%E1+dovolenka
    tam sa rozoberala uvedená téma aj s citáciami z Poisťovní.
    Doplním pre prehľad je to príspevok č.17.

    Ale ZP má z toho guláš. Usmernili ma takto: V prípade, že to máš zaplatené spolu zo mzdou v poslednej výplate ide odvod. Po skončení pomeru - vyplatíš napr. nasledujúci mesiac - nejde odvod.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    bea
    Prečítajte si aj nový blog p. Mihála v SME, tam tiež vysvetľuje prečo sa neplatí.

    http://mihal.blog.sme.sk/c/13226/Odvody.html
    Súhlasím plne z názorom p.Mihála. Ale kto už konečne názorovo usmerní kontrolórov na pobočkách v jednotlivých poisťovniach. Tento rok je to už druhý prípad s preplatenou dovolenkou v našej firme. Vyriešili sme to tým, že im to vyplácame nasledujúci mesiac po rozviazaní pracovného pomeru a neplatíme odvody.

    Preplatenie nevyčerpanej dovolenky-kde zadať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.