Zavrieť

Porady

Zamestnaný SZČO a nové číslo číslo z DÚ

Dobrý deň, prosím o vysvetlenie postupu pri platení preddavkov dane z príjmu zamestávateľom pre zamestancov, ktorí sú aj SZČO a obdržali už nové čísla od DÚ. Ak sa tohto čísla má držať zamestnávateľ je to už aj za december, pokiaľ bolo číslo prebraté?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Č.U., ktoré obdržal živnostník, platia len pre platenie daní súvisiacich s podnikaním. Zamestnávatel na odvod dane zo závislej činnosti obdržal vlastné číslo účtu. Živnostník zamestnávatelovi nič neoznamuje.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Ani konstantne ani specificke

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jacekova Pozri príspevok
    Ani konstantne ani specificke
    napriek tomu, že ide o nepovinný údaj, som do ŠS zadala IČO a KS som ponechala.
    Bola to prvá úhrada hneď 2.1., boli tu aj správy, že DU akceptuje aj platby po starom a potom si to preúčtujú u seba, a tiež veľmi neverím, že u nich všetko bude fungovať na 100%, hlavne na začiatku. Tak som úhradu po novom poistila aj týmito nepovinnými údajmi.

    Zamestnaný SZČO a nové číslo číslo z DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.