Zavrieť

Porady

neviem pripojiť netebook k wifi routeru

Prosím o radu, ako mám pripojiť notebook k wifi routeru pomocou kábla ? ja sa v tom vôbec nevyznám a potrebovala by som pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    >lina22:
    A) prepojiť káblom router (LAN) a NB

    Zastrčíš ten kábel do 1-4 (jedno z toho) - WAN tam do routera internet prichádza.
    Druhý koniec do NB
    druhý sprava (príklad)

    Kábel s takými to koncovkami

    B) nastaviť na karte sieťového pripojenia na NB (dva modré monitorčeky klik PTM)>Stav>Všeobecné>klik Vlastnosti>Všeobecné>násjť Internet Protocol (TCP/IP) - vysvietiť (označiť)>klik Vlastnosti>nastaviť Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. A potvrdiť OK.
    Potom router pošle NB svoje údaje, ktoré sa použijú (preto Automaticky).
    Po kábli je málokedy potrebné heslo. To by sa zadávalo,len keby si sa pripájala cez WiFi so zabezpečením, alebo chcela vstúpiť do nastavení routera.
    BTW: router pre poskytovateľa vystupuje ako jeden počítač. On potom "rozdeľuje" internet ďalším PC za sebou.

    lina22 je offline (nepripojený) lina22

    lina22
    ďakujem, hned to idem skúsiť, ale zdá sa mi že my máme ten internet na nejaké heslo alebo čo, tak kde ho mám potom napísať ?

    neviem pripojiť netebook k wifi routeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.