Zavrieť

Porady

zateplenie styrconom

Nazdar poraďáci,
prosím Vás chcem sa Vás spýtať čo si myslíte o zateplení paropriepustným polystyrénom Styrcon 200.
http://www.styrcon.sk/menu/styrcon/
Zaujíma ma či s tým má niekto z Vás skúsenosti, alebo či sa už s tým u niekoho stretol a čo si o tom myslí.
Čaká ma o nejaký čas zateplenie cca 50 ročného domu. Múry 40 cm plná pálená tehla kombinovaná s dierovanou pálenou tehlou.
Zrovna minulý týždeň som bol u jedného známeho na návšteve, ktorý tiež zateploval podobný starší dom pred rokmi a mal to zateplené práve styrconom.
Tak rozšírujem okruh zvažovania.
Ďakujem každému za odpoveď.

P.S.všetkým poraďákom želám do nového roku 2012 všetko najlepšie.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nevidím v tom nič mimoriadne .Bude to ťažké, potreba veľa kotiev.Veľmi pórovíté veľká spotreba lepidla.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Styrcon 100 mm - 18,20 eur/m2
Isover EPS 70F 100 mm - 7,20 eur/m2
A to su cennikove ceny na stranke vyrobcu.
Nehovoriac o tom, ze sucinitel tepelnej vodivosti je u Isoveru o takmer polovicu nizsi ako u Styrcon (0,038 vs. 0.06).

Takze z mojho pohladu je Styrcon vyrazne drahsi a s vyrazne horsimi tepelnoizolacnymi vlastnostami. Paropriepustnost ten cenovy a uzitkovy rozdiel nezachrani.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marko182 Pozri príspevok
Styrcon 100 mm - 18,20 eur/m2
Isover EPS 70F 100 mm - 7,20 eur/m2
A to su cennikove ceny na stranke vyrobcu.
Nehovoriac o tom, ze sucinitel tepelnej vodivosti je u Isoveru o takmer polovicu nizsi ako u Styrcon (0,038 vs. 0.06).

Takze z mojho pohladu je Styrcon vyrazne drahsi a s vyrazne horsimi tepelnoizolacnymi vlastnostami. Paropriepustnost ten cenovy a uzitkovy rozdiel nezachrani.
Asi to bude aj viac nasiakavé ako polystyrén čo ešte zhorší už aj tak horšie teplotechnické vlastnosti styrconu.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

220870 Pozri príspevok
Nevidím v tom nič mimoriadne .Bude to ťažké, potreba veľa kotiev.Veľmi pórovíté veľká spotreba lepidla.
Chlapi, a čo hovoríte na drevovláknité dosky od Hofatexu? Robia už aj kontaktný zatepľovací systém Hofatex SysTem. Lepí sa to ako polystyrén priamo na murivo.
http://www.hofatex.eu/sk/produkty/steny/hofatex-system
220870 Vy ste stavebník, čo si myslíte o drevovláknitých doskách od Hofatexu?
Ďakujem za postreh.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

tiež pekne ťažká izolácia. Jedna doska hrúbky 40mm má váho 6,4 kg. Tak bude iná sprotreba kotiev
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

petermikuláš Pozri príspevok
Chlapi, a čo hovoríte na drevovláknité dosky od Hofatexu? Robia už aj kontaktný zatepľovací systém Hofatex SysTem. Lepí sa to ako polystyrén priamo na murivo.
http://www.hofatex.eu/sk/produkty/steny/hofatex-system
220870 Vy ste stavebník, čo si myslíte o drevovláknitých doskách od Hofatexu?
Ďakujem za postreh.
Začali sa používať v drevostavbách s difúzne otvorenými stenami,údajne s tým problém nie je,neviem posúdiť presnejšie,ja s tým nerobím,len čo som počul.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Trochu som to popozeral.Ďakujem za dobrý link.Je to hlavne zaujímavý eko materiál.Chýbalo mi niečo čo by sa dalo použiť do interiérov ako roznášacia doska ,alebo izolácia miesto "chemikálie" OSB .
Neviem čo presne sledujte prečo vyberáte iné materiály na zateplenie fasády ,ako zaužívaný polystyrén alebo sklennú vatu.
Tento materiál má v porovnaní s polystyrénom alebo sklennou vatou mizerné tepelnoizolačné vlastnosti.Na zateplenie fasády rozhodne poznáme lepšie materiály.Tieto dosky nebudú vhodné na kontaktný zateplovací systém vzhľadom na ich vysokú nasiakavosť (v zime z nich môže omrzať lepidlo a omietka) navlhnutý materiál sa rozťahuje tj praská v spojoch (nieje vhodný do miest kde je hnaný dážď).Spoje môžu tzv napučať.Skôr je to vhodné do interiéru ako exteriéru.
Je to raz tak drahé ako styrodur.
Ešte ma zaujalo to video to bol iný exot ,píliť dosky reťazovou pílou.Extrémne rovný spoj a povytŕhané vlákno z dosky , je pre neho španielska dedina.
Naposledy upravil 220870 : 05.01.12 at 09:03
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

220870 Pozri príspevok
Trochu som to popozeral.Ďakujem za dobrý link.Je to hlavne zaujímavý eko materiál.Chýbalo mi niečo čo by sa dalo použiť do interiérov ako roznášacia doska ,alebo izolácia miesto "chemikálie" OSB .
Neviem čo presne sledujte prečo vyberáte iné materiály na zateplenie fasády ,ako zaužívaný polystyrén alebo sklennú vatu.
Tento materiál má v porovnaní s polystyrénom alebo sklennou vatou mizerné tepelnoizolačné vlastnosti.Na zateplenie fasády rozhodne poznáme lepšie materiály.Tieto dosky nebudú vhodné na kontaktný zateplovací systém vzhľadom na ich vysokú nasiakavosť (v zime z nich môže omrzať lepidlo a omietka) navlhnutý materiál sa rozťahuje tj praská v spojoch (nieje vhodný do miest kde je hnaný dážď).Spoje môžu tzv napučať.Skôr je to vhodné do interiéru ako exteriéru.
Je to raz tak drahé ako styrodur.
Ešte ma zaujalo to video to bol iný exot ,píliť dosky reťazovou pílou.Extrémne rovný spoj a povytŕhané vlákno z dosky , je pre neho španielska dedina.
No ja sa proste nechcem zmieriť s tým, že na fasádne zateplenie existuje v podstate len klasický polystyrén. Minerálna vata sa mi nepáči so svojimi 5 % navlhnutia = 50 % účinnosť izolantu. A o tých úletoch vlákien ani nehovorím. Skrátka toto mi nepasuje. Perforovaný polystyrén od Baumitu je vraj podvod. Tak hľadám nejaké iné možnosti, ktoré by pripadali do úvahy. Nemám nič proti klasickému polystyrénu, len mne skrátka neviem prečo nejak nie je po chuti. Ale nič proti nemu, len by som sa mu skrátka chcel vyhnúť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sklenná vata je hlavne pri spracovaní dráždivá ale je to čisto eko materiál aj tie uletujúce vlákna sa v pľúcah rozpustia, alebo vykašlú.Niečo podobné ,ako prach .Existuje ešte lisovaný perlit.Ale tiež praská v spojoch .Vhodný skôr na odvetrané fasády.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

tak tie rozpustené sklenné vlákna v pľúcach by som chcel vidieť. ak to nedostaneš kašlaním von, tak sa zapichávajú do tkaniva a obrastajú.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

iv@n Pozri príspevok
tak tie rozpustené sklenné vlákna v pľúcach by som chcel vidieť. ak to nedostaneš kašlaním von, tak sa zapichávajú do tkaniva a obrastajú.
Ten problém je len pri robote,pri užívaní nie.Aj ja preferujem sklenú vatu.Alebo máme peniaze na ovčiu vlnu?Aj tú sme už dávali do stien.Tá je však 12x drahšia,kto si ju tam dá?Viem,píše sa o zatepľováku...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Jednu stenu na dome som zateploval styrconom, lebo som sa bál, že má sklony vlhnúť. Nebol ani nie je problém, možno že horšie izoluje teplo ako polystyrén pri tej istej hrúbke, to sa mi odmerať nedá. Dôležité - musí sa použiť nielen styrcon, ale celý systém k nemu vhodný, od vhodného penetráku, k tomu špeciálne lepidlo, ale aj navrch keď dáš silikónovú omietku, tak je po efekte priepustnosti odparovania. Silikátová je tak ako-tak. Ale doporučujem riadne celé preštudovať, aby zvýšené náklady boli aj opodstatnené a vyvážené lepšou užitk. hodnotou.
Vyjde to drahšie ako klasika.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

petmar Pozri príspevok
Jednu stenu na dome som zateploval styrconom, lebo som sa bál, že má sklony vlhnúť. Nebol ani nie je problém, možno že horšie izoluje teplo ako polystyrén pri tej istej hrúbke, to sa mi odmerať nedá. Dôležité - musí sa použiť nielen styrcon, ale celý systém k nemu vhodný, od vhodného penetráku, k tomu špeciálne lepidlo, ale aj navrch keď dáš silikónovú omietku, tak je po efekte priepustnosti odparovania. Silikátová je tak ako-tak. Ale doporučujem riadne celé preštudovať, aby zvýšené náklady boli aj opodstatnené a vyvážené lepšou užitk. hodnotou.
Vyjde to drahšie ako klasika.
Akože silikónová nedýcha?Odkedy?
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

tak to bolo v návode
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
marko182 Pozri príspevok
Styrcon 100 mm - 18,20 eur/m2
Isover EPS 70F 100 mm - 7,20 eur/m2
A to su cennikove ceny na stranke vyrobcu.
Nehovoriac o tom, ze sucinitel tepelnej vodivosti je u Isoveru o takmer polovicu nizsi ako u Styrcon (0,038 vs. 0.06).

Takze z mojho pohladu je Styrcon vyrazne drahsi a s vyrazne horsimi tepelnoizolacnymi vlastnostami. Paropriepustnost ten cenovy a uzitkovy rozdiel nezachrani.
Na porovnanie 10 cm izolácie: izolant tep.odpor cenníková cena
šedý EPS 3,75 12,00
biely EPS 2,60 7,20
perimeter 3,00 18,00
XPS 2,80 26,40
kamenná vlna 2,75 20,00
Ytong Multipor 2,22 17,60 za 20,00€ je 14cm a ten má t.o.3,11, okrem toho je jediný NEHORĽAVÝ izolant S VYNIKAJúCOU PAROPRIEPUSTNOSŤOU.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

A je možné vôbec použiť Ytong Multipor na zateplenie tehlového domu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ano.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Robili sme v lete rekonštrukciu 160-ročného kamenného domu, ktorý si udržiava relatívne vysokú vlhkosť hlavne kvôli vadnej kanalizácii a chýbajúcej izolácii. po odvodnení a rekonštrukcii sa osekala 10-ročná silikátová fasáda,zrovnala sa vápennocementovou maltou s kremičitého piesku do omietnikov, na sokel šiel 14 cm XPS a na omietku sa lepil celoplošne 14 cm Multipor, ako lepidlo aj bandáž malta Multipor. Dom je prevažne z pieskovca na hlinenoplevovej malte, preto ani pri vysokej vlhkosti nevykazoval pleseň iba na lokálnych miestach kde už bola cementová omietka. Zákazník chcel pôvodne odvetraný zatepľovák, dámy mu to však neschválili kvôli sidingu, tak si dal spočítať ešte vatu a ostatné vr. caparolu, Multipor po zľave nakoniec nebol až taký drahý a parametre paropriepustnosti mal najlepšie pri dodržaní technológie.
DSCN0997.jpg  
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ja len toľko. Mám styrcon 10 cm na starom dome - steny 5O cm plná tehla. Problémom je pre mňa spodná voda. Neviem si predstaviť ako by to fungovalo s polystyrénom alebo vatou - lebo ak dlhšie prší tak vidím ako rastie vlhkosť zateplenia na fasáde v závislosti od výšky horizontálnej izolácie.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
lubko6394 Pozri príspevok
Ja len toľko. Mám styrcon 10 cm na starom dome - steny 5O cm plná tehla. Problémom je pre mňa spodná voda. Neviem si predstaviť ako by to fungovalo s polystyrénom alebo vatou - lebo ak dlhšie prší tak vidím ako rastie vlhkosť zateplenia na fasáde v závislosti od výšky horizontálnej izolácie.
Dom ktorý neodvodníš NESMIEŠ zatepľovať ale kto to dodržuje? pokiaľ viem styrcon je pomletý polystyrén s cementom, ktorý ťahá vodu ako besný a pomaly schne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať