Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie dane

Nevesta nastupila od septembra ucit .Dotial bola doma pri detoch a syn si uplatnoval odpocitatelnu polozku na nu. Ak si ona poziada o rocne zuctovanie dane , tak jej bude vychadzat mala ciastka. Moze si uplatnit syn v rocnom zuctovani dane odpocitatelnu polozku na manzelku za obdobie januar az august?
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ona mala čo? rodičovskú dovolenku?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

jej manžel si môže na ňu uplatniť rozdiel medzi 3559,30 a jej príjmom /ak poberala rodičovský príspevok, ten sa do jej príjmu nezarátava/

ona si uplatní celých 3559,30
Naposledy upravil ewita888 : 08.01.12 at 14:48
1 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Dakujem za odpoved. Poberala rodicovsky prispevok. a nebude ta nezdanitelna cast uplatnena dva krat? Raz u syna a raz u nej?
Naposledy upravil olga88 : 11.01.12 at 08:31
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Pomoze mi niekto stym problemom?Vopred dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

olga88 Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. Poberala rodicovsky prispevok. a nebude ta nezdanitelna cast uplatnena dva krat? Raz u syna a raz u nej?
Ona si môže uplatniť celú NČ na seba ako na daňovníka a manžel si môže na ňu ako na manželku uplatniť rozdiel medzi jej príjmom zníženým o odvody a NČ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

olga88 Pozri príspevok
Nevesta nastupila od septembra ucit .Dotial bola doma pri detoch a syn si uplatnoval odpocitatelnu polozku na nu. Ak si ona poziada o rocne zuctovanie dane , tak jej bude vychadzat mala ciastka. Moze si uplatnit syn v rocnom zuctovani dane odpocitatelnu polozku na manzelku za obdobie januar az august?
Syn si môže uplatniť NČZD na manželku, ale nie za január-august, len len rozdiel medzi ročnou NČZD a manželkiným príjmom, zníženým o zaplatené odvody.

NČZD, ktorú si uplatňuje manželka u svojho zamestnávatela s tým vôbec nesúvisí.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Dakujem za odpoved na moju otazku.
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Dobrý deň. Manžel od októbra 2010 bol na PN do septembra 2011. Od októbra 2011 je evidovaný na ÚP. Má priznaný invalidný dôchodok so sníženou pracovnou schopnosťou 80%. V roku 2011 mal príjem len z prenájmu nehnuteľností vo výške 5.400 €. Vie mi niekto poradiť ako si má vypočítať daň a či si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku ? Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

NČZD sa dá uplatniť na príjem podľa §5, § 6 ods. 1 a 2...
prenájom je § 6 ods. 3 (predpokladám, že na prenájom nemá živnosť)
1 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

Negoti Pozri príspevok
NČZD sa dá uplatniť na príjem podľa §5, § 6 ods. 1 a 2...
prenájom je § 6 ods. 3 (predpokladám, že na prenájom nemá živnosť)
Nie, nemá žiadnu živnosť, takže NČZD si môže odrátať ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dorjan Pozri príspevok
Nie, nemá žiadnu živnosť, takže NČZD si môže odrátať ?
nemôže. Čítal si prísp. č. 10 ?
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

veronikasad Pozri príspevok
nemôže. Čítal si prísp. č. 10 ?
Čítala som prísp. 10, ale v 6 odst.3 je uvedené, že ak nejde o príjmy uvedené v odst.1 - a tam sú uvedené len zo živnosti alebo z podnikania, a on nemá živnosť, ani s tým nepodniká, ale na DÚ je registrovaný. Asi tomu nerozumiem, potrebovala by som to lepšie vysvetliť. Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Dorjan Pozri príspevok
Čítala som prísp. 10, ale v 6 odst.3 je uvedené, že ak nejde o príjmy uvedené v odst.1 - a tam sú uvedené len zo živnosti alebo z podnikania, a on nemá živnosť, ani s tým nepodniká, ale na DÚ je registrovaný. Asi tomu nerozumiem, potrebovala by som to lepšie vysvetliť. Ďakujem
tvoj manžel má príjem z § 6, ods. 3 a v tomto prípade, nie je možné uplatniť si NČZD od roku 2011
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Dorjan Pozri príspevok
Čítala som prísp. 10, ale v 6 odst.3 je uvedené, že ak nejde o príjmy uvedené v odst.1 - a tam sú uvedené len zo živnosti alebo z podnikania, a on nemá živnosť, ani s tým nepodniká, ale na DÚ je registrovaný. Asi tomu nerozumiem, potrebovala by som to lepšie vysvetliť. Ďakujem
to znamená, že ak nemá v predmete podnikania prenájom nehnuteľností, nemôže si z takýchto príjmov odpočítať NČZD..
0 0
Dorjan Dorjan

Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

ewita888 Pozri príspevok
to znamená, že ak nemá v predmete podnikania prenájom nehnuteľností, nemôže si z takýchto príjmov odpočítať NČZD..
Aha, už som tomu porozumela.Ďakujem veľmi pekne
0 0
nattali nattali

nattali je offline (nepripojený) nattali

Dobrý deň, prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, čo musím predložiť zamestnávateľovi k zúčtovaniu dane - k daňovému priznaniu za rok 2011, keď:
prvé štyri dni v roku som pracovala, od 5.1. som bola na materskej a potom na rodičovskej dovolenke, ktorá trvá po súčasnosť. Stále ide o toho istého zamestnávateľa. Ďakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a zrejme ani to netreba..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nevieš náhodou, aký si tam za tie štyri dni mala príjem a či ti strhli daň?
0 0
nattali nattali

nattali je offline (nepripojený) nattali

ďakujem za odpoveď ... vykonané ... žiadne potvrdenia zo sociálky ani úradu práce teda nie sú treba.... ešte raz ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať