Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie dane

Nevesta nastupila od septembra ucit .Dotial bola doma pri detoch a syn si uplatnoval odpocitatelnu polozku na nu. Ak si ona poziada o rocne zuctovanie dane , tak jej bude vychadzat mala ciastka. Moze si uplatnit syn v rocnom zuctovani dane odpocitatelnu polozku na manzelku za obdobie januar az august?
Usporiadat
lala01 lala01

lala01 je offline (nepripojený) lala01

Dobry den , prosim o radu k RZD , bude ho za mna robit zamestnavatel ale nezda sa mi co mi mzdarka povedala , tak sa radsej opytam. V roku 2011 som cely rok pracovala ako zamestnanec vo firme . Popri zamestnani som si priplacala na dobrovolne nemocenske poistenie cca 44.eur mes. , mzdarka tvrdi ze ak jej dolozim tlacivo zo socialnej poistovne ze si tym mozem znizit - resp. prilepsit v danovom priznani ....je to prosim tak ? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, nie je.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Tweety Pozri príspevok
Nie, nie je.
no dúfam, že nebude problém, ale akurát včera ma toto isté prekvapilo na drakovi, kde pani Motyčková potvrdila jednej pani, že zamestnanec si môže v RZD alebo DP odpočítať zaplatené DNP. Dúfam, že som to dobre pochopila.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mizu24 Pozri príspevok
no dúfam, že nebude problém, ale akurát včera ma toto isté prekvapilo na drakovi, kde pani Motyčková potvrdila jednej pani, že zamestnanec si môže v RZD alebo DP odpočítať zaplatené DNP. Dúfam, že som to dobre pochopila.
mne to potvrdila......
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lala01 Pozri príspevok
Dobry den , prosim o radu k RZD , bude ho za mna robit zamestnavatel ale nezda sa mi co mi mzdarka povedala , tak sa radsej opytam. V roku 2011 som cely rok pracovala ako zamestnanec vo firme . Popri zamestnani som si priplacala na dobrovolne nemocenske poistenie cca 44.eur mes. , mzdarka tvrdi ze ak jej dolozim tlacivo zo socialnej poistovne ze si tym mozem znizit - resp. prilepsit v danovom priznani ....je to prosim tak ? Dakujem
áno, je to pravda, predložte mzdárke doklad (potvrdenie) o zaplatených dobrovoľných poisteniach pre SP k RZD......
ak si spočítate že máte zaplatené 44x12 = 528 € preplatok na dani by mal byť cca 100 € ....ale záleží aký máte príjem v zamestnaní, resp. či ste zaplatili v preddavkoch na daň počas roka aspoň tých 100 €.....
1 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Dobrý deň, chcem sa spýtať, lebo mi je táto téma nejasná, či sa ako príjem manžela(ky) myslí aj príjem z podnikania. Ak áno, ako sa vyčísli, keď podnikám od 01.01.2011 ako FO, daňové priznanie som ešte nepodávala. Ďakujem za odpoveď.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

[QUOTE=mamina20;1950441]Dobrý deň, chcem sa spýtať, lebo mi je táto téma nejasná, či sa ako príjem manžela(ky) myslí aj príjem z podnikania.samozrejme, že sa počíta Ak áno, ako sa vyčísli, keď podnikám od 01.01.2011 ako FO, no normálne, zrátaš si ho daňové priznanie som ešte nepodávala. Ďakujem za odpoveď.[/QUOTE]

v texte
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Ďakujem, len sa ešte chcem opýtať, čo sa zahŕňa do toho príjmu, lebo som bola aj poberateľom rod.príspevku a dostala som aj dotáciu z ÚP na začatie podnikania.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Dobrý deń,ja sa chcem spýtať : sú nové tlačivá o príme pre RZD za rok 2011? Akým spôsobom odosielate potvrdenia zamestnancom - doporučene do vlastných rúk? Ďakujem.
0 0
riska007 riska007

riska007 je offline (nepripojený) riska007

Prosím Vás, neviete mi poradiť ako je to s ročným zúčtovaním dane u starobného dôchodcu? Do 17.10.2011 trval pracovný pomer a od 18.10.2011 mal priznaný starobný dôchodok. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2011.

Ďakujem Vám za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

riska007 Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete mi poradiť ako je to s ročným zúčtovaním dane u starobného dôchodcu? Do 17.10.2011 trval pracovný pomer a od 18.10.2011 mal priznaný starobný dôchodok. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2011.

Ďakujem Vám za pomoc
ak oň požiada do 15.2. - musíš. Má nárok na celoročnú NČZD. (ak si sa na to pýtala)
2 0
riska007 riska007

riska007 je offline (nepripojený) riska007

ďakujem a nemá si uplatniť len rozdiel medzi NČZD a výškou dôchodku?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

riska007 Pozri príspevok
ďakujem a nemá si uplatniť len rozdiel medzi NČZD a výškou dôchodku?
Veronika ti písala, že má nárok na celú NČZD..... má pravdu.....pozri § 11 ZDP
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

riska007 Pozri príspevok
ďakujem a nemá si uplatniť len rozdiel medzi NČZD a výškou dôchodku?
nie, nemá - SD nebol k 1.1.2011.

V roku 2012 to už bude inak.
0 0
riska007 riska007

riska007 je offline (nepripojený) riska007

Veľmi ste mi pomohli, ďakujem. :-D
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Dobrý deń,ja sa chcem spýtať : sú nové tlačivá o príme pre RZD za rok 2011? Akým spôsobom odosielate potvrdenia zamestnancom - doporučene do vlastných rúk? Ďakujem.


Nevie nikto poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

riska007 Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete mi poradiť ako je to s ročným zúčtovaním dane u starobného dôchodcu? Do 17.10.2011 trval pracovný pomer a od 18.10.2011 mal priznaný starobný dôchodok. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane za rok 2011.

Ďakujem Vám za pomoc
ak oň požiada do 15.2. - musíš. A má nárok na celoročnú NČZD, lebo k 1.1.2011 SD nebol
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamina20 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať, lebo mi je táto téma nejasná, či sa ako príjem manžela(ky) myslí aj príjem z podnikania. Ak áno, ako sa vyčísli, keď podnikám od 01.01.2011 ako FO, daňové priznanie som ešte nepodávala. Ďakujem za odpoveď.
Do vlastného príjmu SZČO sa započítavajú príjmy=tržby, nie zisk.Ak chce manžel požiadať o RZD, musíš si DP do 15.2.urobiť, alebo aspoň spočítať svoje tržby. Do žiadosti uvádza výšku vlastných príjmov, žiadnu prílohu prikladať nemusí.

Aké si mala tržby za rok 2011?
0 0
mamina20 mamina20

mamina20 je offline (nepripojený) mamina20

Príjmy som mala len okolo 1500 Eur, ale dostala som v r. 2011 aj dotáciu na začatie podnikania a poberala som rodičovský príspevok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mamina20 Pozri príspevok
Príjmy som mala len okolo 1500 Eur, ale dostala som v r. 2011 aj dotáciu na začatie podnikania a poberala som rodičovský príspevok.
vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky? Koľko si z dotácie minula v súlade s podn.plánom ?

Rodičovský príspevok sa nezahrňa do vlastného príjmu manželky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať