Zavrieť

Porady

repro sustava

Zdravim. vie mi niekto poradit pri kupe repro sustavy 2.1 k DVD prehravaču? Pripadne vysvetlit ako sa da na tuto sustavu pripojiť jak DVD tak aj televizor. Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len otázka na okraj: DVD prehrávač podporuje 2.1 zvuk? Ak nie - priamo zbytočné.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No šlo. Pravý predný, ľavý predný, subwoofer (stred). Ale či na DVD-čku bude viackanálový zvuk (nie len stereo - 2 kanály)? Potom bude stred "vypočítavaný" interpoláciou, alebo ako basový.

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    Ide o to že sa mi pokazilo DVD od domaceho kina a brat mi kupil pod stromček DVD Gogen s vystupom 5.1 Samozrejme som zistil že to nie je take jednoduché ako to on myslel že do tých výstupov napichnem repráky z domaceho kina. To by išlo jedine cez AV Receiver ale to je dosť drahá záležitosť. Tak som rozmýšlal či by to nešlo s tou repro sustavou. To má zosilovač v sebe nie?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ale ale,,, 2.1 zvuk je klasicke stereo,,, prpiaja sa cez 3,5mm jack alebo cez 2 cinche...ziadne tri... a ano subofer ma vacsinou zosilnovac....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    2.1 je stereo so subwooferom. Stereo je značené väčšinou 2ch.
    Aby bolo pochopené 2.1 značí 2 kanály a za bodkou 1 subwoofer

    2.1 repro sústava
    Potom sú 5.1 i 7.1
    Pričom číslo pred značí počet reprákov (kanálov) a číslo za bodkou značí subwoofer.
    5.1

    7.1
    Naposledy upravil misoft : 09.01.12 at 18:13

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    Ok. Otázka teda znie: ak kúpim napr. 2.1 zostavu pojde mi to v pohode pripojiť k tomu DVD-cku ?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Na 99% áno, lebo ako som písal 2.1 repro majú 3,5mm jack alebo cinche!!!
    to znamená že majú len stereo vstup, a nie 2.1.. toto označenie je len koľko reproduktorov má samotná zostava a nie kolkymi kablami sa pripaja...
    Takze 2.1 sa VZDY pripajaju do stereo vystupu a nie do 5.1 lebo budete pocut len "polovicu" zvukov...kto sa trochu zamysli alebo vyskusa hned pride na to preco to tak je
    3,5mm jack


    cinch

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    A ked kupim repro sustavu 5.1 a spojim ju s vyvodom z DVD 5.1 cinch pojde?
    Naposledy upravil majggi : 09.01.12 at 22:30

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ak má dvd prehrávač výstup zvuku na 5.1 zvukovú zostvu ako na obrázku


    tak áno pôjde to....

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    A funguje to tak že výstupy z DVD sa prepoja kablami so subwooferom v ktorom je zosilovač a odtial su napojené dalšie reproduktory?

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Treba si uvedomiť, že z DVD prehrávača ti síce ide 5.1, 2.1 a pod signal, ale ten pred vstupom do repro musi byt zosileneny zosilovacom! Vystup z DVD prehravaca (pokial nema vstavany zosilovac, je tak slaby, ze na pasivnych repro nebudes (takmer) nic pocut..
    Mas teda dve riesenia - signal z DVD prehnat cez AV receiver, alebo ho napojit na aktivne repro (misoft ti daval par prikladov na prvej strane... )
    Naposledy upravil dalid : 11.01.12 at 09:26 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.