Zavrieť

Porady

Chladiaca sústava.

Zdravím poraďákov,prosím o radu,v škodovke 105,som behom 14 dní menil dvakrát termostat,a furt mám na teplomeri 60-70 stupňov,motor nezohrejem,ale vodu hneď pustí do predu k chladiču,hadice v predu sú teplé,veľký okruh je hneď otvorený,termostat je riadne založený,sústava odvzdušnená.Čím to je,ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Termostaty su rozne nastavene v ramci vyroby/boh vie, kto to dnes vyraba/ a neda sa spoliehat na ich udaje. Je potrebne odskusat ich otvaranie s teplomerom v hrnceku s vodou pri zohrievani. Z toho je vidiet, ze otvara velmi rychlo. Skodovka ma vcelku problematicku sustavu chladenia, velmi dobra uprava bola zverejnena niekedy v Stope s termostatom z Lady, ktory postupne otvara, domiesava a zabezpecuje ovela lepsie pomery v aute.U skodovky sa odporucali dva termostaty. Jeden na leto so skorsim otvaranim a jeden na zimu s oneskorenym otvaranim. Inak este jedna uprava u skodovky bola velmi ucinna a nie je velmi znama. Zamenili sa navzajom dve chladiace hadice v tuneli pred prednou motorovou prieckou v interieri.Motor sa nezavzdusnoval a chladenie bolo podstatne ucinnejsie.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Neviete poradiť ako rozobrať vodnú pumpu z favorita? Neviem na ktorú stranu,či k lopatkám alebo k remenici.Snažil som sa vyklepať-opatrne ale pohol som 2mm.Nechcem to dokaziť,aký je postup aj pri skladaní.Ďakujem.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Tiež som uvažoval,denne najazdím do práce 7 kilometrov a z práce tiež 7.To vôbec nezohrejem,tak na 60-70,k 80-ke to ani nepríde,len ak otočím termostat,ako sa bude správať ak by som šiel dlhšiu trasu a nestíhalo by kúrenie odobrať teplo a motor by sa prehrial.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.