Zavrieť

Porady

Energetické centrum - ako z toho von?

Dobrý deň,
13.12. sme podpísali zmluvu s EC - hneď po podpise zmluvy, kuk na internet a bola to zmena dodávateľa elektriny a plynu, pri podpisovaní o tom nebola ani zmienka. Dobehli viacerých z našej bytovky. Ešte v ten večer som napísala maila a poslala kopie o odstúpení od zmluvy a na druhý deň aj prísomnou formou doporučene na obidve adresy. Teraz sa vykrúcajú, že tam chýbajú podpisy, podpisy ale nechýbajú, iba ak v elektronickej forme. Máme potvrdenky, že sme poslali. Niekde som tu čítala, žeby sa dalo zmeniť odberné miesto prepisom z jedného človeka na druhého, má niekto podobné skúsenosti, alebo vie niekto poradiť ako ďalej pri zmene odberného miesta, aby zas neboli problémy s tým EC......
Ešte stále sme zákazníkmi u SPP a VSE....alebo si rovno za právnikom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    poslali ste vypoved? - poslali.
    Mate o tom hodnoverny dokaz? - mate.
    Neni co riesit :-) Ak sedia datumy, tak tazka pohoda, zakon nikde nedefinuje potrebu peciatky, alebo podpisu na vypovedi takejto zmluvy (aspon o tom neviem) takze plati aj ta mailova

    neovlk je offline (nepripojený) neovlk

    neovlk
    no 3.1 som podpisal a 9.1 som poslal takze 3 prac.dni.budu mi este nieco posielat? A poslal som aj zrusenie splnomocnenia co som im podpisal do SPP a VSE takze odhlasit by ma nemali alebo ano?

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    mali by Ti poslať akceptáciu odstúpenia od zmluvy - ale dávajú si načas, zo zákona by to malo byť do 30 dní
    Pekne pozdravujem,
    nasla som Vas problem na tomto fore, som redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila - potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a povie mi o tom..
    Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned
    Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk

    Dakujem pekne za odpoved.

    S pozdravom
    Mgr. Marianna Masatova Haliakova
    Pekne pozdravujem,<br>nasla som Vas problem na tomto fore, som
    redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila -
    potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a
    povie mi o tom..<br>Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned <br>Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk<br><br>Dakujem pekne za odpoved.<br><br>S pozdravom<br>Mgr. Marianna Masatova Haliakova

    Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

    Clever888
    podla akeho zakona Zdenka? ved odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze nemusia nic akceptovat... vdaka za semester prava na vysokej skole :-)

    jajam je offline (nepripojený) jajam

    jajam
    Clever888 Pozri príspevok
    podla akeho zakona Zdenka? ved odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze nemusia nic akceptovat... vdaka za semester prava na vysokej skole :-)
    v prípade, že svojmu doterajšiemu dodávateľovi el.en. nepošlete akceptáciu zrušenia zmluvy, tak EC na základe podpísanej plnej moci na zmenu dodávateľa, odhlasuje aj ľudí, ktorý zmluvu zrušili. A mám to z prvej ruky, nakoľko ma v SSE na to upozornili. Na nete je dosť prípadov, keď sa tak stalo.

    Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

    Clever888
    jajam Pozri príspevok
    v prípade, že svojmu doterajšiemu dodávateľovi el.en. nepošlete akceptáciu zrušenia zmluvy, tak EC na základe podpísanej plnej moci na zmenu dodávateľa, odhlasuje aj ľudí, ktorý zmluvu zrušili. A mám to z prvej ruky, nakoľko ma v SSE na to upozornili. Na nete je dosť prípadov, keď sa tak stalo.
    Ak odstupujes od zmluvy, zanika opravnenie na realizaciu ukonov veducich k zmene dodavatela... nemaju na to pravo, aby cokolvek s danym zakaznikom dalej robili... okrem vyradenia do archivu :-) ale je samozrejme dobre, ak mas potvrdzujuci papier v ruke ( len v mojej povodnej odpovedi som argumentovala tym, ze ten papier nema ziadnu pravnu hodnotu... kedze to odstupenie je jednostranny pravny ukon... takze plati, ci by poslali spat nieco alebo nie... )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.