Zavrieť

Porady

Vyradenie fa z účtovníctva

Dobrý deň , prešla som už veľa príspevkov na túto tému ale potrebovala by som odpoveď v jednoduchšom jazyku ... tak by som Vás chcela poprosiť o radu v takomto prípade : 19.09. sme kúpili na dobierku sekeru za 79€ , zapísala som prijatú faktúru ale zabudla som ju cez pokladňu zlikvidovať ... sme plátci DPH ... teraz neviem ako sa jej mám zbaviť aby som nemusela dávať opravné priznanie DPH . Tak aby vôbec nebola v účtovníctve , žeby sme ju kúpili ako súkromná osoba ... Účtujem v POHODE . Dalo by sa to urobiť napr. stornom tej faktúry alebo ako , už som z nej zúfalá ... som začínajúca účtovníčka a neviem si s tým poradiť . Veľmi by som bola vďačná za Vašu radu . Ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Salinka Pozri príspevok
    ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?
    nie, VPD robíš bez rozpisu DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Salinka Pozri príspevok
    Dobrý deň , prešla som už veľa príspevkov na túto tému ale potrebovala by som odpoveď v jednoduchšom jazyku ... tak by som Vás chcela poprosiť o radu v takomto prípade : 19.09. sme kúpili na dobierku sekeru za 79€ , zapísala som prijatú faktúru ale zabudla som ju cez pokladňu zlikvidovať ... sme plátci DPH ... teraz neviem ako sa jej mám zbaviť aby som nemusela dávať opravné priznanie DPH . Tak aby vôbec nebola v účtovníctve , žeby sme ju kúpili ako súkromná osoba ... Účtujem v POHODE . Dalo by sa to urobiť napr. stornom tej faktúry alebo ako , už som z nej zúfalá ... som začínajúca účtovníčka a neviem si s tým poradiť . Veľmi by som bola vďačná za Vašu radu . Ďakujem za skorú odpoveď
    A uplatnili ste nárok na odpočet dph?

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    Tweety Pozri príspevok
    A uplatnili ste nárok na odpočet dph?
    ja som ju iba zapísala do prijatých faktúr , ale keď ju chcem dať zmazať tak mi to píše : "Doklad bol zaúčtovaný v priznaní DPH . Ak chcete doklad zmazať, musíte najskôr zrušiť daňové priznanie" .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Salinka Pozri príspevok
    ja som ju iba zapísala do prijatých faktúr , ale keď ju chcem dať zmazať tak mi to píše : "Doklad bol zaúčtovaný v priznaní DPH . Ak chcete doklad zmazať, musíte najskôr zrušiť daňové priznanie" .
    Skontroluj, či nárok nebol uplatnený, ak nebol, tak zruš DP.

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    Tweety Pozri príspevok
    Skontroluj, či nárok nebol uplatnený, ak nebol, tak zruš DP.
    v podkladoch k dani z DPH je to uvedené

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Salinka Pozri príspevok
    v podkladoch k dani z DPH je to uvedené
    Potom ju jednochucho zrušiť (bez podanie DDP k dph) nemôžeš. Zaúčtuj ju do VOZD-materiál,urob úhradu v hotovosti a máš to.

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    Jarka 1 Pozri príspevok
    Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.
    skúsila som to týmto spôsobom a napísalo mi : "Doklad ovplyvní už vystavené daňové priznanie DPH. Následne bude nutné vystaviť nové priznanie DPH. Pokračovať ? "
    Doklad z dobierky mám

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    VPD budeš účtovať v celkovej sume, nie s rozpisom na DPH, takže Ti neovplyvní DPH. To už ovplyvnila faktúra.

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    katka 23 Pozri príspevok
    najprv zruš DP potom urob likvidáciu fa a nové DP
    ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Salinka Pozri príspevok
    ovplyvní mi tento postup výšku pôvodného DP ?
    nemusíš zrušiť DP, v Pohode to vždy dáva túto hlášku, keď sa účtuje do obdobia, v ktorom bolo už vystavené DP. Samotné účtovanie úhrady faktúry DP neovplyvní

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    babi2 Pozri príspevok
    nemusíš zrušiť DP, v Pohode to vždy dáva túto hlášku, keď sa účtuje do obdobia, v ktorom bolo už vystavené DP. Samotné účtovanie úhrady faktúry DP neovplyvní
    ... ďakujem ... toto som potrebovala vedieť

    Salinka je offline (nepripojený) Salinka

    Salinka
    Jarka 1 Pozri príspevok
    Nuž, tak vystav VPD s dátumom vystavenia 31.12.2011 a dátumom platby podľa skutočnosti. Zrejme nemáš doklad, zväčša ho klienti zabudnú pýtať pri preberaní dobierky, tak tam daj aspoň kópiu fa a zvýrazni, že to bolo na dobierku. Ak sa mýlim, opravte ma prosím. A nezabudni sekeru zaevidovať do drobného majetku.
    takže som to urobila podľa tohto príspevku , s dátumom vystavenia 31.12 a dátum platby 19.09. , ignorovala som hlášku POHODY a pekne sa mi fa zlikvidovala
    Ďakujem Vám všetkým za pomoc a trpezlivosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.