Zavrieť

Porady

plieseň v novostavbe

dobrý deň, prosím o radu máme novostavbu , kde každú zimu hore nad oknami čiže kde sú betonové preklady vlhne stena a nasledovne je na nej plieseň, ktorú stále odstraňujeme savom, dom nie je z vonku zateplený , steny sú postavené z ytongu, máme plastovú škridlu , sádrokartonový strop 2x izolovaný...ako to odstrániť ?
treba zatepliť , alebo ešte z hora izolovať ? ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Treba zatepliť minimálne preklady.Ak neplánujete zateplovať celý dom tak zateplite aspoň okná trebárs pásy odhora dolu v miestach okien.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    Podľa môjho názoru máš rosný bod v preklade a preto ti to vlhne. Ak by si to zateplil a posunul rosný bod do izolačného materiálu tento problém odstrániš.

    zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

    zelenydom
    Zateplovat ytong? V inom prispevku sa tu pise, ze zateplovat ytong nie je najlepsia volba, lebo tym strati svoju vyhodu, ktorou je priedusnost.
    takže by stačilo zatepliť tie betonové preklady okolo celeho obvodu, alebo komplet celý dom ?
    myslím, že to nebude ani vidieť , lebo máme veľmi široké podhlady..a ten problém je iba pasy nad oknami zhruba 25cm od stropu do tej výšky ako začína okno

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    To je bungalow? ak áno tak potom v pohode a kľudne to zatepliť až po podhľad.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ideálne je samozrejme zatepliť celý dom.Zatepilť musíte minimálne celý veniec aj s prekladmi,AJ Z VÚTORNEJ STRANY!!! aj to čo je pod podbitím strechy!!!

    qwertin je offline (nepripojený) qwertin

    qwertin
    Máme podobný problém, ale my máme dom zapelený 8 cm polystyrenom, steny z Ytongu a betónové vence,
    bez dodatočného zateplenia, len s 8 cm polystyrenom ako aj Ytongové časti.
    V miestach betónového venca sa tvorí plieseň a vhlne ak nevetrame naozaj kvalitne,
    časť, kde je veniec je dotykovo oveľa chladnejšia ako miesta z Ytongu, plánujeme nalepiť na časti,
    kde je betónový veniec polystyrenove 1 cm platne zvnútra, dúfam, že to pomôže.
    práve preto som prosila o radu, aby sme zbytočne nevyhodili peniaze za zateplenie celého
    domu a na koniec by to vlhlo ďalej , z manželom sme sa zhodli , že asi by bolo lepšie tak ako vy uvádzate poriadne to zaizolovať z hora , keďže máme na sadrokartone iba položené dve vrstvy nobasilu a nič viac...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Máte zateplený veniec aj z vrchu aj z vnútornej strany na povale tam bývajú najčastejšie chyby.8cm z exteriéru nieje síce moc ale je to dosť ,skrz toto to určite nevlhne.
    qwertin Pozri príspevok
    Máme podobný problém, ale my máme dom zapelený 8 cm polystyrenom, steny z Ytongu a betónové vence,
    bez dodatočného zateplenia, len s 8 cm polystyrenom ako aj Ytongové časti.
    V miestach betónového venca sa tvorí plieseň a vhlne ak nevetrame naozaj kvalitne,
    časť, kde je veniec je dotykovo oveľa chladnejšia ako miesta z Ytongu, plánujeme nalepiť na časti,
    kde je betónový veniec polystyrenove 1 cm platne zvnútra, dúfam, že to pomôže.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ja som pred zatvorením podhľadov lepil zvonku na ŽB veniec 8cm EPS, ten bol vlastne položený na styrodurový podhľad a zo spodu zase prirazený fasádny 12 cm EPS. Lenže som bol prefíkaný a dal som o jeden rad ytongu naviac a SDK je podvesený 40 cm, takže izolácia stropu sa dotýka najvrchnejšieho radu ytongu a veniec je až nad izoláciou - viď nákres. Nie je to úplne ideálne, ale vôbec to od venca nepremŕza a nikde nič nevlhne. No a hlavne som zainvestoval a kúpil som originál Ytong preklady, takže o jeden potenciálny problém menej.
    Naposledy upravil TomasHC : 11.01.12 at 19:28
    DSCF2991.JPG  
    DSCF2990.JPG  
    izolacia.PNG  
    1/1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.