Zavrieť

Porady

Inventarizacny rozdiel na SF

Ahojte, jedna moja znama - uctovnicka v malej RO ma problem ako zauctovat a vyriesit inventarizacny rozdiel na ucte socialneho fondu. V decembri odviedli omylom o par eur vyssiu refundaciu na stravne listky a teraz pri inventarizacii zistili, ze sa stav na ucte SF(stav na bankovom ucte je nizsi) nerovna stavu na ucte 472.
Co ma teraz spravit v uctovnictve 2011 a nasledne v roku 2012 alebo ako vyriesit dany problem?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    jadina Pozri príspevok
    Ahojte, jedna moja znama - uctovnicka v malej RO ma problem ako zauctovat a vyriesit inventarizacny rozdiel na ucte socialneho fondu. V decembri odviedli omylom o par eur vyssiu refundaciu na stravne listky a teraz pri inventarizacii zistili, ze sa stav na ucte SF(stav na bankovom ucte je nizsi) nerovna stavu na ucte 472.
    Co ma teraz spravit v uctovnictve 2011 a nasledne v roku 2012 alebo ako vyriesit dany problem?
    Dakujem.
    ...sorry, ale toto nie je inventarizačný rozdiel.... je to len nesúlad medzi bankovým účtom sociálneho fondu a účtu 472....
    ...v roku 2011 - nič - keby Ti tam pripísali úroky a odviedli poplatky, tiež by Ti v tom momente nesedel
    v roku 2012 - poslať z bežného výdavkového účtu peniaze na účet sociálneho fondu

    - inak stále nechápem, prečo sa v niektorých organizáciách stále držia toho, že k sociálnemu fondu musím mať aj fyzicky účet v banke....a živým banku...

    jadina je offline (nepripojený) jadina

    jadina
    No ved ten nesulad medzi uctom SF na 221 a uctom 472 vyusti do inventrarizacneho rozdielu. Ako potom robite inventarizaciu uctu SF na 221, ved musi sediet platby na tomto ucte s dokladmi suvisiacimi so SF a teda uctovane suvstazne (ci uz ihned alebo dodatocne) na ucte 472.
    Vie sa k tomu este niekto vyjadrit: ci je to inventarizacny rozdiel alebo nie????
    S tym riesenim v roku 2012 samozrejme suhlasim, ale je tu potom este otazka, ci tie peniaze poslane dodatocne v roku 2012 nie je treba riesit ako skodu..(ten vydavok vobec nemal byt, keby sa nic nestalo) a je otazne z akoj rozpoctovej polozky potom ma ist...
    Vdaka za reakciu.
    prosíííím o radu - Sme ZŠ s MŠ s právnu subjektivitou zriadenou obcou a máme podpísanú zmluvu o vzájomnej spolupráci so súkromným školským strediskom (zriaďovateľ nie je naša obec), pričom dostávame od nich finančnú odmenu podľa počtu žiakov navštevujúcich ich aktivity. Zaujímalo by ma ako účtovať takéto peniaze - je to transfer od iných subjektov verejnej správy? Má niekto podobný problém?

    jadina je offline (nepripojený) jadina

    jadina
    prosíííím o radu - Sme ZŠ s MŠ s právnu subjektivitou zriadenou obcou a máme podpísanú zmluvu o vzájomnej spolupráci so súkromným školským strediskom (zriaďovateľ nie je naša obec), pričom dostávame od nich finančnú odmenu podľa počtu žiakov navštevujúcich ich aktivity. Zaujímalo by ma ako účtovať takéto peniaze - je to transfer od iných subjektov verejnej správy? Má niekto podobný problém?


    neviem, preco do temy o inventarizacnom rozdiely niekto dava uplne inu temu!!!!

    vie mi este niekto poradit ako je to s tym rozdielom medzi bankovym uctom socialneho fondu a uctom 472 k 31.12.2011???

    jadina je offline (nepripojený) jadina

    jadina
    po "doslednejsej pravnej analyze" sme dospeli k zaveru, ze tictac7 ma pravdu a nejedna sa o inventarizacny rozdiel a treba to vyriesit tak ako to bolo navrhnute v jeho prispevku...

    k otvaraniu bankovych uctov pre socialny fond: statne RO maju ucty vedene v Statnej pokladnici a zadarmo, takze urcite nejde o krmenie komercnych bank cez poplatky...

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    jadina, ja by som to nebrala určite ako inventarizačný rozdiel, zaúčtovala by som to ako čerpanie SF aj keď v nesprávnej sume, nakoľko čerpanie šlo z účtu SF, takže došlo k čerpaniu prostriedkov SF, oproti čomu ste potom zaúčtoval na strane MD čerpanie z účtu ?

    Inventarizacny rozdiel na SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.