Zavrieť

Porady

Prekážka na strane zamestnávateľa.

Dobrý večer, chcel by som požiadať niekoho o odpoveď na otázku, či sa jedná o prekážku v práci na strane zamestnávaťeľa, ked nám vopred neoznámil, že budeme jeden den doma. Pracujem vo firme, ktorá má prenajaté priestori v inej firme, ktorá mala inak v bežnom pracovnom týždni jeden den voľno a ja som kvôli tomu musel zostat doma. Nebolo možné, aby sme pracovali v ten den, nakoľko je daný objekt zabezpečený poplašným systémom ku ktorému nemá majiteľ našej firmy prístup, aby ho mohol odblokovať a mohli sme pracovať. No a ja som nedostal tento den zaplatený. Chcem už vopred velmi pekne podakovat , za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nezaplateny ten den nemozes mat.
    Bud ide o prekazku na strane zamestnavatela, alebo si si mohol cerpat dovolenku, ale zamestnavatel ti svojvolne nemoze nezaplatit den, ked nezabezpecil pre teba pracovne podmienky.

    Ako a kedy vam zamestnavatel oznamil, ze nebudete pracovat?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Tak ako pise ivka70, nezaplateny ho mat nemozes. Takisto aj zamestnavatelovi bude pri spracovani vyplaty chybat ten den do naplnenia prac.casu v danom mesiaci.

    emmilios je offline (nepripojený) emmilios

    emmilios
    Najskôr sa chcem podakovať za Vaše reakcie. No a zamestnávateľ mi to nijako neoznámil, lebo je to firma a JE TO. Len som sa dozvedel od zamestnacov firmy kde máme prenajaté priestori, že nebudú robiť v daný deň. A potom asi dva dni pred dnom volna som sa spýtal osobne riaditeľa, že či budeme aj my doma. Pracujem v tej firme len od 1 decembra a dovtedy som pracoval par rokov v zahraničí, tak už presne neviem, ako to tu chodí. A teraz pozerám na pásku a tam na ten deň mám napísané : prac. voľno žiadané ( neplatené ), no a nárok na dovolenku mám dva dni, takže tomu vobec nerozumiem, lebo som o žiadne voľno nežiadal a ani to nikto so mnou neriešil, že ako to chcem, či bude mať v ten deň zaplatené.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emmilios Pozri príspevok
    Najskôr sa chcem podakovať za Vaše reakcie. No a zamestnávateľ mi to nijako neoznámil, lebo je to firma a JE TO. Len som sa dozvedel od zamestnacov firmy kde máme prenajaté priestori, že nebudú robiť v daný deň. A potom asi dva dni pred dnom volna som sa spýtal osobne riaditeľa, že či budeme aj my doma. Pracujem v tej firme len od 1 decembra a dovtedy som pracoval par rokov v zahraničí, tak už presne neviem, ako to tu chodí. A teraz pozerám na pásku a tam na ten deň mám napísané : prac. voľno žiadané ( neplatené ), no a nárok na dovolenku mám dva dni, takže tomu vobec nerozumiem, lebo som o žiadne voľno nežiadal a ani to nikto so mnou neriešil, že ako to chcem, či bude mať v ten deň zaplatené.
    V prvom rade sa musíš obrátiť na zamestnáv., a žiadať vysvetlenie. Tento deň musí riešiť priemerkou,(prekážka na strane zamestnáv.) alebo čerpaním dovolenky.

    emmilios je offline (nepripojený) emmilios

    emmilios
    Ďakujem a keď chcem, aby mi to zaplatil a nechcem mať dovolenku, tak mi to musí zaplatiť, či záleží len od neho?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emmilios Pozri príspevok
    Ďakujem a keď chcem, aby mi to zaplatil a nechcem mať dovolenku, tak mi to musí zaplatiť, či záleží len od neho?
    Podľa zákona by to mal preplatiť tak, ako som napísala, priemerkou, ako prekážku na strane zamestnávateľa.

    emmilios je offline (nepripojený) emmilios

    emmilios
    Ešte jedna otázka, keď mám nárok na 25 dní dovolenky na rok, ako to vychádza na mesiac, je to 25 deleno 12? A tiež mám nárok, keď som nastúpil toho 1 decembra v decembri na tu alikvotnu časť z dovolenky a mohol som si ju aj čerpať? Ďakujem všetkým za radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emmilios Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka, keď mám nárok na 25 dní dovolenky na rok, ako to vychádza na mesiac, je to 25 deleno 12? A tiež mám nárok, keď som nastúpil toho 1 decembra v decembri na tu alikvotnu časť z dovolenky a mohol som si ju aj čerpať? Ďakujem všetkým za radu.
    U nového zamestnáv. od decembra máš nárok na dovolenku až po odpracovaní 21 dni, a to 1/12 z ročného nároku.

    Prekážka na strane zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.