Zavrieť

Porady

elektronicka archivacia papierovej faktury

zdravim, potreboval by som radu:

pri platbe v hotovosti (bezhotovost teraz neriesim) zakaznikovi vystavim papierovu fakturu (vytlacim).
otazka: musim vytvorit aj papierovu kopiu kvoli archivacii, alebo staci ak si necham vygenerovat fakturu v el. podobe v systeme a ulozim ju (vygeneruje sa dajme tomu sucasne s tlacou papierovej faktury) bez toho aby som tlacil papierovu kopiu?

podotykam ze sa mi nejedna o elektronicku fakturu ani el. podpis, ved zakaznikovi davam papierovu fakturu.

Prosim aj o uvedenie, z coho a v akych zakonoch by ste vychadzali.

Vdaka

DOPLNENIE:
argumenty za to, aby stacilo uchovavat vystavenu fakturu elektronicky (+), proti (-)

(+) par. 31 zakona o uctovnictve, kde pisomna a technicka forma uctovneho zaznamu su rovnocenne
(-) avsak ked sa v systeme vygeneruje faktura, vytlaci sa podpise opeciatkuje (rozny pracovnik, rozna pobocka) a odovzda zakaznikovi, uz to nie je ta ista faktura, co sa ulozi v systeme do archivu (rozdiel je v peciatke a podpise).
(+) na druhej strane zas peciatka a podpis nie su nalezitostou faktury (par. 71 Z o DPH)
(-) par. 76 Z o DPH platitel je povinny uchovavat kopie faktur, ktore vyhotovil (treba teda kopirovat aj podpis a peciatku?)
Naposledy upravil magalanes : 12.01.12 at 08:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    elektronicka archivacia papierovej faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.