Zavrieť

Porady

Absolvetnská prax

Dobrý deň , chcel by som sa vás opýtať ohladom absolvenstkej praxi , práve teraz v januari som si ukončil študium na Vysokej škole , bol som sa prihlásit na Urad práca a stade mi navrhli nech si najdem absolventsku prax kde by som mal len 20 hodin týždene robit .. a moja otázka je to že či tuto moju prax by som mohol vykonávat v hociakom podniku ? napríklad v bufete ? alebo aj na pošte alebo u hociakého podnikatela ktorý ma pečiatku ?? a druhá otázka je to že plat by som mal mat okolo 190 a tieto peniaze by mi štát platil všetky alebo by sa platilo aj z podniku niečo ? .. lebo potom by som išiel na čierno robit a pečiatku by som mal od kamaráta ktorý je podnikat tak sa to dá spravit podla vás ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nedielka je offline (nepripojený) nedielka

    nedielka
    Mozes to robit v akomkolvek podniku,aj v bufete,ked si to vies VYBAVIT:..len ma zaraza,ako tvoje zmyslanie.. ked mozes aspon takymto sposobom ziskat nejaku prax,preco spekulujes ako a kde vybavit peciatku.. ked si chces zarabat u kamarata, tak naco si studoval???

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    dobry den,chcela by som sa spytat-kto mate ludi na absolventskej praxi - prisli im uz prispevky za odpracovany december 2011?my mame absolventku,tato prispevok stale nedostala,vsetko je riadne odnesene,aj som si to tam overovala-pani na urade nas odkazuje na to,ze vraj je zavreta statna pokladnica....nemate niekto podobny problem?

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    Vivi Pozri príspevok
    dobry den,chcela by som sa spytat-kto mate ludi na absolventskej praxi - prisli im uz prispevky za odpracovany december 2011?my mame absolventku,tato prispevok stale nedostala,vsetko je riadne odnesene,aj som si to tam overovala-pani na urade nas odkazuje na to,ze vraj je zavreta statna pokladnica....nemate niekto podobny problem?
    Ani moja dcéra ešte nedostala vyplatené za december - keď niesla na úrad januárovú prezenčku a pýtala sa na to, pani jej (vraj dosť arogantne) povedala, že peniaze dostane čoskoro... O zavretí štátnej pokladnice nič neviem... A neviem ani, čo je to "čoskoro"...

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Dobrý deň,
    mám zamestnankyňu, ktorá pred nástupom do zamestnania bola na absolventskej praxi. Zaujíma ma či tento príjem z absolventskej praxe sa započítava do zdaniteľných príjmov v ročnom zúčtovaní. Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie, je to predsa štátna dávka tá sa nezdaňuje....(je od dane oslobodená podľa §9 ods. 2 pís. b zákona 595/2003 z.z. v pl. znení....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.