Zavrieť

Porady

Nové registračné pokladne

Dobry den,

mam otazku ohladne novych registacnych pokladni. Predtym som chodil nakupovat IT tovar do jedného velkoskladu, kde mi vystavili fakturu bez udajov (kedze nie som registrovany odberatel) a k nej mi pridali aj blocek z pokladne s rozuctovanou DPH. Takto som si mohol blocek bez problemov zauctovat. Po novom mi vsak dali fakturu bez udajov a len potvrdenie z registracnej poklade o zaplateni faktury, na ktorom vsak nie je rozuctovana DPH. Ich uctovnicka mi tvrdi, ze si to mam zalozit ako blocek do pokladne aj s fakturou, ktora je prilohou k blocku a je na nej rozuctovana DPH. Domnievam sa vsak, ze by mi to pri danovej kontrole neobstalo ako blocek. Mam pravdu ja ci ich uctvonicka? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, že to nemôže byť tak. Faktúra je doklad, ktorý musí z hľadiska DPH mať svoje náležitosti tak ako sú uvedené v Z_DPH. Blok o úhrade je blok o úhrade.
    U môjho klienta tiež prešli na systém predajov iba na faktúru, ale obchodníci pri vystavovaní faktúr vyplňujú všetky údaje. A to aj ked nemusia - lebo pre nezdaniteľné osoby nie je povinnosť vystaviť faktúru. vedenie rozhodlo a aby sa predišlo obchádzaniu, tak striktne nariadili uvádzať na faktúrach všetky údaje.
    Ďakujem za názor, budem to musieť ich účtovníčke vysvetliť, lebo majú viac nezaregistrovaných klientov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stefanka.milan Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam otazku ohladne novych registacnych pokladni. Predtym som chodil nakupovat IT tovar do jedného velkoskladu, kde mi vystavili fakturu bez udajov (kedze nie som registrovany odberatel) a k nej mi pridali aj blocek z pokladne s rozuctovanou DPH. Takto som si mohol blocek bez problemov zauctovat. Po novom mi vsak dali fakturu bez udajov a len potvrdenie z registracnej poklade o zaplateni faktury, na ktorom vsak nie je rozuctovana DPH. Ich uctovnicka mi tvrdi, ze si to mam zalozit ako blocek do pokladne aj s fakturou, ktora je prilohou k blocku a je na nej rozuctovana DPH. Domnievam sa vsak, ze by mi to pri danovej kontrole neobstalo ako blocek. Mam pravdu ja ci ich uctvonicka? Vopred dakujem.
    Ani nemôže byť na bloku z ERP rozúčtovaná DPH pri úhrade faktúry v hotovosti.

    Otázka č.3 Čo všetko má obsahovať doklad z RP pri úhrade faktúry(pohľadávky ), doklad o vklade a doklad tzv. Neplatný doklad
    4.§ 8 odsek 2:

    „(2) Pokladničný doklad, ak ide o úhradu faktúry alebo
    jej časti, nesmie obsahovať údaje podľa odseku 1
    písm. g), h) a j) až l). Doklad podľa § 4 ods. 2 písm. a) ôsmeho
    bodu označený slovami „NEPLATNÝ DOKLAD“
    obsahuje najmenej údaje podľa odseku 1 písm. a) až c)
    a e) až o) a doklad podľa § 4 ods. 2 písm. a) ôsmeho bodu
    označený slovom „VKLAD“ obsahuje najmenej údaje
    podľa odseku 1 písm. a) až c), e), f) a i) a sumu vkladu
    podľa § 3 ods. 3.“.
    K tomuto si treba pozrieť príslušné paragrafové znenia v priloženom zákone a jeho novele .

    http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html

    Nové registračné pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.