Zavrieť

Porady

osobný vklad podnikateľa

Dobrý večer, po prečítaní niektorých príspevkoch som v pomykove. Chcem sa spýtať: Na začiatku účtovného roka si vložím do pokladne PPD v určitej sume( nie do ERP). Musím tieto peniaze vydokladovať odkiaľ ich FO zobrala? Keďže tieto peniaze si FO nevybrala ani z účtu ani z ERP. Alebo ak sa počas roka stane, že táto pokladňa ide do mínusu čo napíšem na PPD osobný vklad podnikateľa a nikoho nezaujíma odkiaľ podnikateľ peniaze vzal? Ďakujem
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

LENDŽA Pozri príspevok
Dobrý večer, po prečítaní niektorých príspevkoch som v pomykove. Chcem sa spýtať: Na začiatku účtovného roka si vložím do pokladne PPD v určitej sume( nie do ERP). Musím tieto peniaze vydokladovať odkiaľ ich FO zobrala? Keďže tieto peniaze si FO nevybrala ani z účtu ani z ERP. Alebo ak sa počas roka stane, že táto pokladňa ide do mínusu čo napíšem na PPD osobný vklad podnikateľa a nikoho nezaujíma odkiaľ podnikateľ peniaze vzal? Ďakujem
osobný vklad - nikoho nezaujíma odkiaľ ho vzal, tak ako nikoho nezaujíma ako použije výber-osobná spotreba
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

do pokladne na začiatku roka sa občas vkladá, ale nemá žiaden prevod z minulého roka????

ak to budú reálne vklady tak nie je čoho sa báť......ani DU.....
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

A to je ako možné, veď to podľa mňa je potom očividné, že tie peniaze , ak je predaj tovaru, museli ísť, len mimo ERP, Či nie?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

LENDŽA Pozri príspevok
Dobrý večer, po prečítaní niektorých príspevkoch som v pomykove. Chcem sa spýtať: Na začiatku účtovného roka si vložím do pokladne PPD v určitej sume( nie do ERP). Musím tieto peniaze vydokladovať odkiaľ ich FO zobrala? Keďže tieto peniaze si FO nevybrala ani z účtu ani z ERP. Alebo ak sa počas roka stane, že táto pokladňa ide do mínusu čo napíšem na PPD osobný vklad podnikateľa a nikoho nezaujíma odkiaľ podnikateľ peniaze vzal? Ďakujem
Presne, ako píšeš. Osobný vklad vkladáš do pokladne na základe príjmového pokladničného dokladu. A keďže ide o osobný vklad, tak to fakt nemusí nikoho zaujímať, odkiaľ ich máš. :-)
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

No veď to sa mi nezdá, že to nie je reálny vklad, ke
d z minulého roka prenos nevychádza do plusu a za celý rok nie je žiadna osobná spotreba cez účet.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a čo sa ti na tom nezdá.. veď stačí, aby ti zopár odberateľov nezaplatilo načas faktúry a hneď ti peniažky chýbajú... tak čo spravíš, vložíš svoje peniažky a točíš ich.. a keď ti odberateľ zaplatí, vyberieš ..
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

A keď sa ma niekto opýta kde som tie svoje peniažky zobrala, keď podľa Peňažného denníka mi nevychádza žiadny príjem, že všetko točím v tovare?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nemáš žiadny príjem, iba výdaje?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

LENDŽA Pozri príspevok
No veď to sa mi nezdá, že to nie je reálny vklad, ke
d z minulého roka prenos nevychádza do plusu a za celý rok nie je žiadna osobná spotreba cez účet.
...tak keď ste na konci roka v mínuse, to znamená, že nemáte peniažky, tak si požičiate napr. od známeho, vložíte do pokladne ako osobný vklad a točíte. A keď zarobíte, vrátite známemu cez osobnú potrebu. Aj takýto prípad môže nastať.
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Príjem v ERP za predaj tovaru. A ktomu požičaniu od známeho netreba nejaký papier o pôžičke?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

LENDŽA Pozri príspevok
A keď sa ma niekto opýta kde som tie svoje peniažky zobrala, keď podľa Peňažného denníka mi nevychádza žiadny príjem, že všetko točím v tovare?
...bože, dievča, čo tu riešiš....tá FO má nejakú polovičku - oficiálnu, neoficiálnu, má rodičov.....a vôbec - toto sa v tejto republike naozaj nikdy nebude kontrolovať -teda aspoň do doby, kým tu bude súčasne existujúci systém - ale to je o inom

...inak, pár rokov dozadu jeden pán politik pri otázke od novinárov na to, že je akosi nesúlad medzi ním deklarovanými príjmami a nárastom majetku, povedal, že vyhral v športke. ...a sa pýtam, tá Tvoja FO, prečo by nemohla vyhrávať v športke 2-krát do týždňa 7 piatych, 8 štvrtých, nejaké tretie a ujde sa jej sem-tam aj druhá cena - o takých ľuďoch nikto nevie, je v úplnej anonymite...a samozrejme, že podáva 1 plný tiket na každé žrebovanie....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

by som to zhrnula asi tak, že ak vedieš účto poctivo a nemáš nelegálne príjmy, nemáš sa pri osobnom vklade čoho obávať.. ono sa totiž veru občas aj nezadarí v tom podnikaní a vytvára sa strata, alebo máš neuhradené pohľadávky...

a okrem toho, pri kúpe domu sa ťa tiež nikto nepýta, odkiaľ si na to zobrala..
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

LENDŽA Pozri príspevok
Príjem v ERP za predaj tovaru. A ktomu požičaniu od známeho netreba nejaký papier o pôžičke?
Netreba žiadny papier. Veď ide o Tvoje osobné peniaze, ktoré Ty dobrovoľne vkladáš do podnikania.

....pokladňou (nie ERP) môže byť aj Tvoje vrecko, peňaženka atď.
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Super odpoveď no ako argument na DÚ asi neprejde okrem tej jeho polovičky.
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Veď to je to, že mi to príde ako nelegálny príjem.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

LENDŽA Pozri príspevok
Veď to je to, že mi to príde ako nelegálny príjem.
...aký nelegálny príjem? zo športky?! legálny, a nikde ho netreba uvádzať, nikde Ťa neevidujú... čo ešte chceš?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

A keď začínaš podnikať, tak odkiaľ berieš peniaze? Musíš vložiť nejaký vklad do pokladne, alebo na účet. Aj to sa Ti zdá nelegálne? A tak, ako píše ewita, môže sa stať, že Ti nejaký odberateľ nevyplatí. Budeš čakať? Jasné že nie a vložíš opäť nejakú kôpku do pokladne. A snažíš sa zarábať.
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Ďakujem za Vaše odpovede. Myslím, že to asi zbytočne preháňam.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ahojte,

mám začiatočnícku otázku - môže v JU urobit podnikatel osobný vklad aj priamo na bankovy ucet?
Software mi automaticky totižto prepisuje bankovy ucet na pokladnu ked si zadám predkontáciu - osobný vklad podnikatela. Nakoniec banku zoberie, ale najprv sa mu to "nepáči".

Alebo musim spravit najprv osobny vklad do pokladne a nasledne to vlozit cez priebezne polozky do banky?

dakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj na bú.....nie je obmedzenie....aspoň to tak ja robím......
0 0
Načítať ďalšie