Zavrieť

Porady

Syn sa nechce vysťahovať

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o radu v jednom rodinnom probléme. S manželkou sme sa rozviedli pred niekoľkými rokmi, súdili sme sa o vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva na družstevnom byte. Bol som povinný nájsť jej náhradné ubytovanie, čo sa aj stalo a už bývam sám. Máme syna, má 25 rokov, žije sám už niekoľko rokov, pracuje, býva v prenajatom byte. V poslednej dobe sa zmenil, odmieta sa so mnou rozprávať a stretávať, býva agresívny, neprišiel do bytu už asi rok, naposledy ma dokonca pod vplyvom alkoholu napadol. Ale mám pocit, že do bytu občas chodí, keď som v práci a že sa z neho strácajú veci. Nemá v bytovom družstve žiadny podiel na byte a na náklady spojené s užívaním bytu neprispieva. Chcel by som preto vymeniť zámky na byte a chcem vedieť, či to bude po právnej stránke v poriadku ak ho do bytu nevpustím. Má v byte stále nejaké veci, viackrát som mu hovoril, aby si ich zobral, keď so mnou už nebýva, dokonca som ho o to žiadal aj písomne - list si prevzal, ale nereagoval. Má tu stále nahlásený trvalý pobyt. Bude teda v poriadku, ak vymením zámky na byte a nebudem ho chcieť doň vpustiť, za týchto podmienok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Bude to právne v poriadku. Keď si bude chcieť prísť pre veci, musí sa s tebou dohodnúť. Trvalý pobyt mu môžeš nechať, to je len evidencia, možno mu ho v nájomnom byte majiteľ nedovolí.
    Mimochodom, dlho si tu nebol

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pezinčan Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcel by som poprosiť o radu v jednom rodinnom probléme. S manželkou sme sa rozviedli pred niekoľkými rokmi, súdili sme sa o vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva na družstevnom byte. Bol som povinný nájsť jej náhradné ubytovanie, čo sa aj stalo a už bývam sám. Máme syna, má 25 rokov, žije sám už niekoľko rokov, pracuje, býva v prenajatom byte. V poslednej dobe sa zmenil, odmieta sa so mnou rozprávať a stretávať, býva agresívny, neprišiel do bytu už asi rok, naposledy ma dokonca pod vplyvom alkoholu napadol. Ale mám pocit, že do bytu občas chodí, keď som v práci a že sa z neho strácajú veci. Nemá v bytovom družstve žiadny podiel na byte a na náklady spojené s užívaním bytu neprispieva. Chcel by som preto vymeniť zámky na byte a chcem vedieť, či to bude po právnej stránke v poriadku ak ho do bytu nevpustím. Má v byte stále nejaké veci, viackrát som mu hovoril, aby si ich zobral, keď so mnou už nebýva, dokonca som ho o to žiadal aj písomne - list si prevzal, ale nereagoval. Má tu stále nahlásený trvalý pobyt. Bude teda v poriadku, ak vymením zámky na byte a nebudem ho chcieť doň vpustiť, za týchto podmienok?
    ...bude...a podmienky si určíš sám .......dávno si mal tak urobiť , ak sú také problémy ...

    Veci zbal , pri najbližšej príležitosti mu dáš .......
    ...respektíve , ak nemá záujem ???
    ...kontajnery zvyknú byť pri každom paneláku...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Pezinčan Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcel by som poprosiť o radu v jednom rodinnom probléme. S manželkou sme sa rozviedli pred niekoľkými rokmi, súdili sme sa o vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva na družstevnom byte. Bol som povinný nájsť jej náhradné ubytovanie, čo sa aj stalo a už bývam sám. Máme syna, má 25 rokov, žije sám už niekoľko rokov, pracuje, býva v prenajatom byte. V poslednej dobe sa zmenil, odmieta sa so mnou rozprávať a stretávať, býva agresívny, neprišiel do bytu už asi rok, naposledy ma dokonca pod vplyvom alkoholu napadol. Ale mám pocit, že do bytu občas chodí, keď som v práci a že sa z neho strácajú veci. Nemá v bytovom družstve žiadny podiel na byte a na náklady spojené s užívaním bytu neprispieva. Chcel by som preto vymeniť zámky na byte a chcem vedieť, či to bude po právnej stránke v poriadku ak ho do bytu nevpustím. Má v byte stále nejaké veci, viackrát som mu hovoril, aby si ich zobral, keď so mnou už nebýva, dokonca som ho o to žiadal aj písomne - list si prevzal, ale nereagoval. Má tu stále nahlásený trvalý pobyt. Bude teda v poriadku, ak vymením zámky na byte a nebudem ho chcieť doň vpustiť, za týchto podmienok?
    No, nebude, len preto, že to nie je v poriadku, aby už starý cap 25 ročný, využíval svojho otca.

    Bezdomovci majú tiež trvalý pobyt, niekde. Väčšinou na ulici, a nechcú sa ho vzdať. Môže mať aj u otca, trvalý, ale otec ho môže trvalo vysťahovať na ulicu. Potom je, bude jeho trvalé bydlisko každá ulica na Slovensku. Čím skôr, tým lepšie, niektorí aj vraždia ...

    Syn sa nechce vysťahovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.