Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ludmila tu je plno príspevkov o vklade....

    Otázka č. 14

    Musí sa podľa zákona o ERP zaznamenávať do fiskálnej pamäte aj doklad označený slovom „VKLAD"?



    Pri riešení danej problematiky je potrebné vychádzať :

    - z § 2 písm. e) zákona o ERP, t. j. definície fiskálnej pamäte, ktorou je technické zariadenie umožňujúce jednorazový a trvalý zápis údajov z dennej uzávierky,

    - z § 4 ods. 3 písm. b) zákona o ERP, podľa ktorého fiskálna pamäť musí mať dostatočnú kapacitu na zápis a uchovanie údajov z denných uzávierok minimálne za obdobie piatich rokov a

    - z § 4 ods. 4 zákona o ERP, ktorý presne ustanovuje, ktoré údaje musia byť vo fiskálnej tlačiarni zaznamenané, resp. zaznamenávané.



    S prihliadnutím na vyššie cit. ustanovenia a skutočnosť, že doklad označený slovom „VKLAD" je len dokladom, ktorý ovplyvní v danom okamihu výšku hotovosti uloženej v pokladnici a neovplyvní výšku tržieb zaznamenaných v pokladnici, nemusí byť takto označený doklad zaznamenaný do fiskálnej pamäte.



    Údaje z dokladu označeného slovom „VKLAD" budú kontrolovateľné prostredníctvom kontrolného záznamu (§ 2 písm. y) zákona o ERP). Číslovanie takéhoto dokladu bude samostatné, t. j. nezávislé od číslovania pokladničného dokladu (§ 8 ods. 1 zákona o ERP).



    Pokiaľ ide o uvádzanie údajov na doklade označenom slovami „VKLAD", tieto sú ustanovené v § 8 ods. 2 zákona. Ako vyplýva z § 2 písm. h) a aj z § 4 ods. 2 písm. a) deviateho bodu zákona o ERP „VKLAD“ nie je prijatá tržba, a preto tento má byť uskutočňovaný len v mene platnej v Slovenskej republike a mena vkladu na cit. doklade môže byť uvedená ale nemusí.





    bloček v klad len uschováš alebo lepíš...nikam ho nepíšeš

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    truch, rodina1, Mária27, Lubaba, Marína, Anja111
    6

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Ráno vložíš 200 eur, vklad bloček odložíš alebo nalepíš a nikam ho nepíšeš. To je len vklad do pokladne...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rodina1, Anja111, Lubaba, Marína, Mária27, truch
    6

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pokiaľ inú pokladnicu nemáš a tento vklad si priniesla z bežného účtu:
    + pokladnica = dotácia z účtu (PNZD)
    - priebežné položky (VNZD)

    Pokiaľ o peniazoch v hotovosti účtuješ "en block", potom o vklade neúčtuješ, lebo o výbere z Bú účtuješ na bežnej pokladnici.
    Alebo zle chápem tvoju otázku?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Odkiaľ je tých 30 eúr? Podľa toho účtuj.
    Asi tam ten "vklad" už bol aj včera, predvčerom .... atď, len po dennej uzávierke chceš "sfiskalizovať" zostatok? zrejme si o tom účtovala v prvý deň, takže teraz už neúčtuješ.

    ludmila66 je offline (nepripojený) ludmila66

    ludmila66
    och prepáč, nevšimla som si tvoju reakciu. No tak, ukončím deň dennou uzávierkou a na druhý deň vložím do pokladne (napr. 30 eur.), vytlačím doklad vklad a ako to zaučtujem, keď nevkladám z BÚ, ale proste to ráno vložím.

    andrea70 je offline (nepripojený) andrea70

    andrea70
    Dobrý deň už som prečítaľa veľa príspevkov o účtovaní vkladu do pokladne, ale stále v tom nemám jasno.
    Ráno dá SZČO do pokladne určitý vklad /väčšinou tam necháva vlastne všetky drobné z predchádzajúceho dňa, preto je každé ráno vklad iný/ musím tento vklad zaúčtovať do peňažného denníka a do pokladničnej knihy?

    Výbery do pokladne /ERP/ nezaznamenávame /ani sa v priebehu dňa nič nevyberá/ na konci dňa urobíme uzávierku t. j . vlasne tržba + raňajší vklad ....... pokladňa sa uzávierkou vynuluje ........ stačí keď do peňažného denníka budem účtovať len tú tržbu??

    Tiež neviem či si musím vytvoriť v účtovníctve dve pokladne /jednu ERP a druhú kvôli výdavkom/ alebo stačí jedna /tak som to robila doteraz/
    Ak by boli dve tak ide vlastne o to, že ten raňajší vklad by vlastne bola dotácia ERP z výdavkovej pokladne , potom by som ale asi musela každý deň aj účtovať po uzávierke aj prevod peňazí z ERP do výdavkovej.
    Čím som si tu toho viacej čítala, tým som tušim dopletenejšia. Budem rada ak mi to niekto vysvetlí.

    vklad do fiškálnej kasy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.