Zavrieť

Porady

Danove priznanie...

Mam 20 rokov a v roku 2005 som bola nezamestnana od 1.1.2005 - 31.1.2005 potom som bola dobrovolne nezamestnana od 1.2.2005 - 28.10.2005 od 29.10.2005 som na materskej dovolenke a poberam rodicovsky prispevok. Od 1.7.2005 do 28.10.2005 som pracovala na dohodu ako osobna asistentka a za ten cas som zarobila 16 995,- Sk. Mam si aj ja podat danove priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    SELEN1
    Mam 20 rokov a v roku 2005 som bola nezamestnana od 1.1.2005 - 31.1.2005 potom som bola dobrovolne nezamestnana od 1.2.2005 - 28.10.2005 od 29.10.2005 som na materskej dovolenke a poberam rodicovsky prispevok. Od 1.7.2005 do 28.10.2005 som pracovala na dohodu ako osobna asistentka a za ten cas som zarobila 16 995,- Sk. Mam si aj ja podat danove priznanie?
    Ak cheš, aby ti štát vrátil zaplatenú daň, potom ti odporúčam podať DP.

    SELEN1 je offline (nepripojený) SELEN1

    SELEN1
    Nezaplatila som ziadnu dan lebo v juli a auguste som zarobila po 5400,- Sk a september 3200,- Sk a oktober 2995,- Sk...Takze nemusim?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    SELEN1
    Nezaplatila som ziadnu dan lebo v juli a auguste som zarobila po 5400,- Sk a september 3200,- Sk a oktober 2995,- Sk...Takze nemusim?
    Nemusíš, pretože tvoj príjem bol nižší ako 43.968 Sk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    SELEN1
    Dik za radu...a este sa chcem spytat preco 43968,- Sk?
    Je to 1/2 nezdaniteľnej čiastky 87.936 Sk. Viď § 32, ods.1 zákona o dani z príjmov.

    SELEN1 je offline (nepripojený) SELEN1

    SELEN1
    takze ak tento rok zarobim viac a 43968,- Sk budem si musiet podat danove priznanie...este raz dik...nevies ci mozem pracovat na dohodu ak som na materskej a poberam rodicovsky prispevok?A kolko mozem zabobit aby som neprisla o rodicovsky prispevok?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    SELEN1
    takze ak tento rok zarobim viac a 43968,- Sk budem si musiet podat danove priznanie...este raz dik...nevies ci mozem pracovat na dohodu ak som na materskej a poberam rodicovsky prispevok?A kolko mozem zabobit aby som neprisla o rodicovsky prispevok?
    Ak poberáš rodičovský príspevok (asi si nemala nárok na materské), potom môžeš pracovať, a nemá to žiaden vplyv na vyplácanie rodičovského príspevku. Výška zárobku nie je obmedzená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.