Zavrieť

Porady

Dobropis???

Na konci roka som zistila, ze mam v uctovnictve 2 omylom vystavene faktury a chcela by som ich stornovat. Zakaznikovi sa faktury nikdy nedostali. Mozem spravit jednoducho dobropis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rage1
    Na konci roka som zistila, ze mam v uctovnictve 2 omylom vystavene faktury a chcela by som ich stornovat. Zakaznikovi sa faktury nikdy nedostali. Mozem spravit jednoducho dobropis?
    dva razy duplicitná? akože 1x sa dostala a tá duplicitná sa iba zaúčtovala?
    Ak ju zákazník nedostal. stačí dobropis - pre DPH, zrejme kvôli chybe zo strany firmy by malo byť dodatočné. No možno nie ste platieľ DPH.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    nie, zle som sa vyjadrila. su to dve rozne faktury, ktore sme sice vystavili, ale nedostali sa k zak., lebo zakaznik neprevzal fa ani tovar. ale v uctovnictve je ako vystavena. je potreba teda tuto fakturu nejako dostat prec z ucta.ako? dobropisom?sme platcovia DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rage1
    nie, zle som sa vyjadrila. su to dve rozne faktury, ktore sme sice vystavili, ale nedostali sa k zak., lebo zakaznik neprevzal fa ani tovar. ale v uctovnictve je ako vystavena. je potreba teda tuto fakturu nejako dostat prec z ucta.ako? dobropisom?sme platcovia DPH
    Ak k dodaniu nedošlo, tak nie je dôvod o nich účtovať. Treba vystaviť storno faktúr.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rage1
    a mozem to spravit k 31.12.2005? alebo k datumu, kedy bola fa vystavena?co s DPH?
    Môžeš to spraviť k 31.12.05. Daň ste z nich už zaplatili, takže odpočet si uplatniš k decembru. Kedže je už po dátume DPH, tak spravíš dodatočné DP. Alebo urobíš do januára, mala si pôvodné fa v 12/05?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rage1
    ved prave to je problem, ze povodne fa boli v juli...(
    To až teraz sa prišlo na to, že sú tam neoprávnene a zbytočne ste zaplatili daň? Kľudne ich stornuj, ak nedošlo k dodaniu, ale musíš to preukázať, že máš dôvod na storno a na vrátenie dane.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    až teraz sa na to doslo....uf takze co navrhujes, ako to preukazat. spravit nejake potvrdenie ze si zakaznik fa neprevzal alebo ako???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rage1
    až teraz sa na to doslo....uf takze co navrhujes, ako to preukazat. spravit nejake potvrdenie ze si zakaznik fa neprevzal alebo ako???
    Niečo také ako píšeš, určite to bude kontrola vyžadovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.