Zavrieť

Porady

1. krát platím daň

Zdravím všetkých, som na porade nový. Začal som podnikať ako SZČO v júni 2011. Platím si len zdravotné poistenie, do SP neplatím nič. Viem, že do 31. marca musí odovzdať a zaplatiť daň. Nie som plátca DPH. Môj celkový vyfaktúrovaný príjem bol okolo 6 000 €. Koľko si mám odložiť, aby som uspokojil štát?
Ďakujem. Ľuboš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubo855 Pozri príspevok
    Áno, mal. Vyfaktúroval som tých 6 000 € a tie som dostal aj zaplatené. Výdavky som okrem poistenia (6 x 46,06) nemal žiadne. V 1. polovici 2011 som oficiálne nemal nič.

    Ďakujem
    ak si uplatníš paušálne výdavky 40 %, na daň si nemusíš odkladať nič - daň platiť nebudeš.

    Pri príjme ktorý si uviedol, od 1.7.2012 sa stávaš povinným platitelom odvodov do SP. Takže okrem povinných preddavkov do ZP budeš platiť aj do SP - 112,66€ mesačne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vitaj na Porade

    V akej oblasti podnikáš ? budeš si viesť účtovníctvo, alebo uplatňovať paušálne výdavky ?

    Mal si do júna aj príjem zo zamestnania ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aké máš výdavky? paušálne? skutočné? mal si aj nejaký iný príjem do 6/2011?

    lubo855 je offline (nepripojený) lubo855

    lubo855
    Podnikám v oblasti podpory firiem - preklady, tlmočenie, prepisy textov, sprostredkovanie práce a pod. Výdavky som nemal. Potrebujem len počítač. Oficiálne som nemal nijaký príjem.

    lubo855 je offline (nepripojený) lubo855

    lubo855
    Áno, mal. Vyfaktúroval som tých 6 000 € a tie som dostal aj zaplatené. Výdavky som okrem poistenia (6 x 46,06) nemal žiadne. V 1. polovici 2011 som oficiálne nemal nič.

    Ďakujem

    lubo855 je offline (nepripojený) lubo855

    lubo855
    Ďakujem za odpoveď, takže do 1.7.2012 budem platiť len preddavky do ZP. Mám pravdu? Ešte 1 otázka - koľko stojí cca. urobenie daňového priznania?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubo855 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, takže do 1.7.2012 budem platiť len preddavky do ZP. Mám pravdu? Ešte 1 otázka - koľko stojí cca. urobenie daňového priznania?
    Čítal si prísp.č.7?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.