Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť k dani z motorovych vozidiel

Zdravim, chcela by som sa opytat, ked som za SZCO neoznamila v r. 2011 danovemu uradu prihlasenie auta, pouzivaneho na podnikanie a prisla som na to az teraz - v termine podania danoveho priznania k dani z motorovych vozidiel, mam podat oznamenie teraz dodatocne s tym, ze oznamim vznik a prihlasim auto k 01.04.2011 alb mam radsej pockat, kym mi danovy urad vyrubi pokutu a podat ho az potom, ked ma danovy urad vyzve? Alebo urobim len danove priznanie k dani z motorovych vozidiel za rok 2011 a oznamenie o vzniku urobim od 01.01.2012?
Poradte prosim, co by bolo lepsie...?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    srska Pozri príspevok
    prihlás, podaj dp, zaplať daň a čakaj na pokutu cca 60 eur
    Je možné, že pokutu nedostane. Ja osobne som sa ešte nestretla z pokutou za nepodanie Oznámenia...
    aj keď, DU má čas a pokuta možno príde aj po rokoch.

    Chcem sa ale opýtať na iný problém. V minulom roku rom poslala Oznámenie... za vozidlo zamestnanca,
    čo však, samozrejme, nemalo byť. Mám napísať nejaké storno Oznámenia? Asi bude najlepšie, ak zavolám správkyni dane.
    Suhlasim s cloe, za nepodanie oznamenia danovy urad MOZE vyrubit pokutu. Cize to vsetko zalezi od spravcu dane.
    A mam teda podat to oznamenie s tym, ze nahlasim vznik 01.04.2011, ale oznamenie bude s datumom 17.01.2012? alb skontaktujem spravcu dane a budem postupovat podla jeho odporucania?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    nicolette Pozri príspevok
    Suhlasim s cloe, za nepodanie oznamenia danovy urad MOZE vyrubit pokutu. Cize to vsetko zalezi od spravcu dane.
    napísal som z vlastnej skúsenosti (prevzatý klient) - spätne podané oznámenie po roku, dp potom podané a daň zaplatená - pokuta došla asi po pol roku od zaplatenia dzmv

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    Prosím vás:Na podanie DP k mot. vozidlu sa za rok 2011 použijú staré tlačivá? a ešte jedna vec, keď sa prihlásim na použivanie elektronic.komunikácie s DU/lebo musím/, musím podavať tlačivá elektronicky až od 1.4.2012, alebo od datumu ako sa prihlásim?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podávaš na tlačivách za rok 2011. Ak budeš mať el. komunikáciu, môžeš už smelo podávať, nemusíš čakať na 1.4.- tento dátum je už povinný.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Tweety Pozri príspevok
    Podávaš na nových tlačivách za rok 2011. Ak budeš mať el. komunikáciu, môžeš už smelo podávať, nemusíš čakať na 1.4.- tento dátum je už povinný.
    nie - platné sú tie, ktoré sú ako vzor v opatrení mf z 09.07.2008

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    a ešte : vyplňam IČ dph do daň.priznania, alebo číslo môjho noveho daňoveho účtu? Ďakujem.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Viera25 Pozri príspevok
    a ešte : vyplňam IČ dph do daň.priznania, alebo číslo môjho noveho daňoveho účtu? Ďakujem.
    ?????? ako to súvisí?

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    a nedá mi sa ešte uistiť, platbu posielam už na nový účet, čo som dostala od DU a VS bývalý/moje DIČ/ zmením na VS podla novej vyhlášky? ... nemáme až príliš veľa identifikačných údajov??

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Viera25 Pozri príspevok
    a nedá mi sa ešte uistiť, platbu posielam už na nový účet, čo som dostala od DU a VS bývalý/moje DIČ/ zmením na VS podla novej vyhlášky? ... nemáme až príliš veľa identifikačných údajov??
    ak ho máš - posielaš tam

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Viera25 Pozri príspevok
    a nedá mi sa ešte uistiť, platbu posielam už na nový účet, čo som dostala od DU a VS bývalý/moje DIČ/ zmením na VS podla novej vyhlášky? ... nemáme až príliš veľa identifikačných údajov??
    identifikačné údaje ds sa nenavýšili - sú 3 .

    to čo ti došlo z dú je číslo účtu tvojho ds v štátnej kase - kam prevádzaš svoje peniažky na základe daňovej povinnosti

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    srska Pozri príspevok
    identifikačné údaje ds sa nenavýšili - sú 3 .

    to čo ti došlo z dú je číslo účtu tvojho ds v štátnej kase - kam prevádzaš svoje peniažky na základe daňovej povinnosti
    No asi môjho nie. To by som si mohol aj poslať z neho na svoj osobný účet?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    marjankaj Pozri príspevok
    No asi môjho nie. To by som si mohol aj poslať z neho na svoj osobný účet?
    čo ti na tom neni jasné? a koho identifikuje to číslo účtu? to že ním nemôžeš disponovať je iná vec
    V roku 2011 som písomne oznámila Daňovému úradu nepoužívanie firemného vozidla, ani som o ňom neúčtovala. Naďalej ho nepoužívam - mám dokonca pozastavenú živnosť. Mám oznámiť aj tohto roku nepoužívanie, a ak, tak písomne?
    Nemáte niekto s týmto skúsenosti? Prosím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Helena1803 Pozri príspevok
    V roku 2011 som písomne oznámila Daňovému úradu nepoužívanie firemného vozidla, ani som o ňom neúčtovala. Naďalej ho nepoužívam - mám dokonca pozastavenú živnosť. Mám oznámiť aj tohto roku nepoužívanie, a ak, tak písomne?
    Nemáte niekto s týmto skúsenosti? Prosím.
    Nie, už si ho raz odhlásila , oznámiš(vznik DP) až potom, keď ho začneš používať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.