Zavrieť

Porady

Penažný denník a pokladničný denník - aký je rozdiel?

Dobrý deň,
prosím Vás, napíše mi sem niekto polopatysticky aký je rozdiel medzi Penazným denníkom a pokladničný denníkom? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Peňažný denník je hlavná kniha v jednoduchom účtovníctve, účtuje sa tam príjem a výdaj peňazí v pokladni, ale aj na účte s následným rozúčtovaním príjmov a výdajov.
    V pokladničnej knihe sa eviduje len pohyb peňazí v pokladni.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    szivics Pozri príspevok
    Nadviažem k tejto téme a spýtam sa , či je nutné viesť aj pokladničnú knihu. Pracujem v programe MRP a samozrejme som najskôr spravila PD a keby chcem aj PK musím to znova nahadzovať..
    Ak máš MRP vizuálny systém, nemusíš zvlášť nahadzovať pokladničnú knihu. Vo výstupoch máš kolonku pokladňa, účet, nastavíš sa na pokladňu a máš pokladničnú knihu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Súhlasím s Pavlom, veď ty si mohol uhrádzať aj z BU, nielen z pokladne, tým by výkaz nezobrazoval skutočný stav ak by sa to týkalo len pokladne.
    Kto ten výkaz navrhol nemá ani páry o účtovníctve.
    Naposledy upravil Marína : 20.01.12 at 15:22

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ja si robím JÚ a pokladničnú knihu nevediem. Viedla by som ju vtedy, ak by som mala aspoň dve pokladne-pre každú pokladňu zvlášť.
    Pri kontrole z DU mi pokladničnú knihu nepýtali.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Nadviažem k tejto téme a spýtam sa , či je nutné viesť aj pokladničnú knihu. Pracujem v programe MRP a samozrejme som najskôr spravila PD a keby chcem aj PK musím to znova nahadzovať..

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Žabinka Pozri príspevok
    Ak máš MRP vizuálny systém, nemusíš zvlášť nahadzovať pokladničnú knihu. Vo výstupoch máš kolonku pokladňa, účet, nastavíš sa na pokladňu a máš pokladničnú knihu.
    Áno viem že mi vyhodí v podstate pokladňu ale problém je s inventarizáciou pokladne, ktorú som našla len v pokladničnej knihe, preto túto inventarizáciu robím v exceli :-/

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    A je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    No čo , neviete mi nikto poradiť prosim Vás s týmto: je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Erik, čo myslíš, prečo nik neodpovedá? Lebo odpoveď na tvoju otázku už tu je, hneď v 2. príspevku.
    _____________
    Teraz som si všimla, že píšeš o pokladničnom denníku, nie je to preklep? Nemáš tam uvedené peňažný denník?

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    Praveže nie, tu nižšie posielam link na to tlačivo, ktore je zavesené priamo na oficialnej stranke uradu prace a v tej tabulke ak si všimneš je Č. položky v pokl. denníku tak, som z toho zmetený čo chcú, ved prosim ťa pozri si to a skus dať nazor čo podla teba chcú.

    https://docs.google.com/viewer?a=v&q...NNsAMu7nKuumGg

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    keď nevedieš pokladničnú knihu, tak tam napíš číslo riadku z peňažného denníka.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    erik.bilka Pozri príspevok
    A je rozdiel medzi pokladničným denníkom a pokladničnou knihou? Lebo vyplnam Obsah priebežnej písomnej správy pre úrad práce a je tam kolonka že "Číslo položky v pokl. denníku", tak zisťujem, že čo vlastne odomňa chcú.
    tak sa ich spýtaj či nechcú peňažný denník, lebo číslo pokl. nemá pre nich vypovedaciu hodnotu.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    [QUOTE=erik.bilka;1951270]Praveže nie, tu nižšie posielam link na to tlačivo, ktore je zavesené priamo na oficialnej stranke uradu prace a v tej tabulke ak si všimneš je Č. položky v pokl. denníku tak, som z toho zmetený čo chcú, ved prosim ťa pozri si to a skus dať nazor čo podla teba chcú.

    uvádzam tam klientovi číslo výdavkového dokladu pod ktorým je to zaúčtované

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Uviedla by som číslo položky, pod ktorou je výdavok zaúčtovaný v peňažnom denníku. Ich zaujíma výdavok ako taký a či je evidovaný.....a samozrejme môže byť hradený i z účtu ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.