Zavrieť

Porady

ALFA peňažný denník

Prosím ako skladujete - archivutete PD ? Najlepšie je vytlačiť atranu A,B,C, zlepiť a zložiť tak je to čitatelné. Ale nemám ho kde založiť pretože nejaké zložky formát A4 na ležato som nikde v obchode nevidel kde by sa to zacvaklo.
Máte na to nejaký systém - trik ???
Pekný večer želám...
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja tlačím ten mini peňažný denník a dávam strany A a B stranovo za sebou a dávam do euroobalu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kači Kači

Kači je offline (nepripojený) Kači

nič zaujímavé - manželka, mamka, účtovníčka ...viac
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kači
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.
Kači, ale manipulácia s tým je horšia-pracnejšia, poorezávať to inak to zlepené do obalu nevleze a pri kontrole listovať v PD nič pohodlné. Ale asi iný systém nie je, len že by Alfa vymyslela tlač PD na stojato
Pekný deň...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kači
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.
Já som tlačila tak isto , ale tento rok špeciálne tlačím A3 formát , je tam síce 93 riadkov , užšie riadky ,ale objemom je toho menej .
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

babenko1
Ja tlačím ten mini peňažný denník a dávam strany A a B stranovo za sebou a dávam do euroobalu...
Ja to tak isto tlačím len strany A - B, ktoré si zviažem do hrebeňovej väzby a mám to ako zošit.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ja to spracujem tak isto ako babenko1 a v tlačovej zostave si vytlačím titulnú hlavnú stránku Peňažný denník
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

Janna
Ja to tak isto tlačím len strany A - B, ktoré si zviažem do hrebeňovej väzby a mám to ako zošit.
podobne aj ja a celkom mi to vyhovuje.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Poprosím o pomoc. Stiahla som si demoverziu programu Alfa, vyplnila som si tlačivo DP a nechce mi ho vytlačiť, vraj nenašiel cestu ku Acrobatu /mám nainštalovanú správnu verziu/, nedarí sa mi to tam nejak dať ani ručne. Je to problém demoverzie alebo robím niečo zlé. P.s. ináč nerobím v tomto programe.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Evi, dúfam, že Ti to dajako vysvetlím, syn mi dal inštrukcie Dúfam, žer máš českú verziu 6.0
Keď dáš tlačiť, tak je tam 1 tabuľka a tam klikneš na nájdi ručne. V pravom okne nájdeš c:/, klikneš a nájdeš PROGRA 1.OCE v medzere je taká malá vlnkovka. Odklikneš nájdeš okrno READER a potom v ľavom okne acroRd 32.exe na to klikneš, a dáš OK.
Držím Ti palce
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Toto musíš mať napísané v tej tabulke, v jednom riadku "Umiestnenie nainštalovaného programu Acrobat Reader:

C:\PROGRA~1\ADOBE\ACROBA~1.0CE\READER\ACRORD32.EXE
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzka
Evi, dúfam, že Ti to dajako vysvetlím, syn mi dal inštrukcie Dúfam, žer máš českú verziu 6.0
Keď dáš tlačiť, tak je tam 1 tabuľka a tam klikneš na nájdi ručne. V pravom okne nájdeš c:/, klikneš a nájdeš PROGRA 1.OCE v medzere je taká malá vlnkovka. Odklikneš nájdeš okrno READER a potom v ľavom okne acroRd 32.exe na to klikneš, a dáš OK.
Držím Ti palce
Zuzi, človek sa učí celý život, všetko som spravila ako píšeš aj predtým a nič. Až teraz keď som išla znova podľa toho ako ty píšeš som si všimla, že v lavom okienku sa mi ukázal ten acroRd32.exe ako píšeš a ešte jeden a ja miesto aby som klikla na neho klikala som na OK /čiže som ho nevybrala/ a on nič. Ale zvíťazila som. Díky moc.
P.S. pýtala som sa tvorcov programu PROLUČ, či by nemohli urobiť takúto perfektnú úľavu, ale veľmi sa k tomu nemali. Oni sa viac venujú PÚ.Ďakujem za pomoc- ešteže máme deti. Ja mám dcéru a tá nie je až tak zapozeraná do počítača, ale aj tak vie viac ako ja .
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Som rada, že Ti to ide viem čo to je, keď si neviem rady a syna nemám po ruke.
Ja DPPO robím na stránke www.drsr.sk a ide to tiež dobre. Dokonca aj výkazy som tam urobila a všetko vytlačila.
Pre JU tam robím tiež výkazy a tie priložím k vytlačenému DP z Alfy.
Celá som vytešená, že nemusím písať ručne, lebo by som polovicu určite vynechala. To ma nebaví prepisovať, ale určite nie som sama.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzi je to hotovo, bohužiaľ len to konrétne DP, ešte mám dve, ale je to veľká pomoc. Ostané predtým som vypisovala ručne
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Aj ja, ruku som si vôbec necítila, ale zapovedala som sa, že už nevypíšem ani jedno, všetko robím buď v Alfe alebo zo stránke DR. Aj výkazy idú, skrátka všetko. Bola som sa pýtať na DU u nás a povedali mi, že môžu byť vytlačené. Tak načo ich budeme prepisovať, nie.
A v Alfe som ich urobila oveľa viac, ako píšu, že iba desať. Jednoducho som prepisovala a vytlačila nové.
Teším sa s Tebou, zato tu toľko okolo toho vykecávam.

Dá sa to aj uložiť, dokonca som posielala mailom.
0 0
mireček mireček

mireček je offline (nepripojený) mireček

Prosím prosím o radu. Účtujem v Alfe. Som začiatočník čo sa týka tohto programu. Príde mi platba za niejaku službu, napr. 35700,-. Do peňažného denníka to dám príjem v banke 35700 a rozpíšem 30.000 - je príjem ovplyvňujúci základ dane a 5700,- DPH neovplyvňujúce základa dane. Robím to správne??? Prosím Alfarou o radu....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mireček
Prosím prosím o radu. Účtujem v Alfe. Som začiatočník čo sa týka tohto programu. Príde mi platba za niejaku službu, napr. 35700,-. Do peňažného denníka to dám príjem v banke 35700 a rozpíšem 30.000 - je príjem ovplyvňujúci základ dane a 5700,- DPH neovplyvňujúce základa dane. Robím to správne??? Prosím Alfarou o radu....
Áno robíš to správne . Ešte poznámka treba príjem v banke spárovať s pohľadávkou cez F7 a to Ti zaučtuje automaticky .
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Áno, ak si platca DPH.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tlačím minizostavu AB,najskôr si vytlačím všetky A, ktoré sú číslované.Strana B začnem tlačiť takto:B1 na str.A2,B2 na str.A3 atď.Nevýhodou je,že pri tlačení B strán musím sedieť pri tlačiarni a časti A doň postupne vkladať.Na str.A1 napokon vytlačím titl.str.PEŇAŽNÝ DENNÍK scvaknem na 3 krát a vyzerá to ako kniha.Ten perfektný výsledok stojí zato.
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Koľko nad tým stráviš času?

Tlačím na A3. Máme PD na cca 11 strán. Na ihličkovej doma to tlačím hodinu, na laserovke v práci 3 minúty.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
otázka
Tlačím minizostavu AB,najskôr si vytlačím všetky A, ktoré sú číslované.Strana B začnem tlačiť takto:B1 na str.A2,B2 na str.A3 atď.Nevýhodou je,že pri tlačení B strán musím sedieť pri tlačiarni a časti A doň postupne vkladať.Na str.A1 napokon vytlačím titl.str.PEŇAŽNÝ DENNÍK scvaknem na 3 krát a vyzerá to ako kniha.Ten perfektný výsledok stojí zato.
boože.. toľko roboty s tým... :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať