Zavrieť

Porady

vystavené zálohové fa - zaúčtovanie

neviem či správne účtujem vystavené zálohové fa, vystavenie ostrej fa (vedenie JU, štvrťročný platca DPH):
- nahodím si zálohovú fa aj s členením DPH do ,,Vystavené zálohové fa"
- po úhrade, vystavím ostrú fa vo ,,Vystavené fa"
- v položkách faktúr rozpíšem jednotlivé položky a v záložke ,,Záznam" kliknem na ,,odpočet záloh" a uhradené čiastku zo zálohovej fa nahodím mínusom
- vo ,,Vystavených zálohových fa" kliknem na danú fa, v záložke ,,Záznam" kliknem na ,,Odpočet zálohy" a vyberiem dátum úhrady a uložím.
Je tento postup správny? Robím to dobre?
Ako to je potom z DPH? v podkladoch pre DPH mi pri týchto fa vypisuje nulu. Je to OK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

    ivakumova
    Ja to robím inak, vystavenú zálohovú fa označím "proforma" s členením DPH. Pri inkase cez banku sa to takto nahodí v správnom členení DPH (neviem prečo, ale ak je označenie "zálohová" tak to DPH do peňažného denníka nerozčlení. Potom vystavím buď vyúčtovaciu fa k zálohovej alebo ostrú fa pri dodaní tovaru v agende "vystavené fa", "záznam", tam "zálohové faktúry" (nie odpočet zálohy), vyberiem si proforma fa a tá sa mi naimportuje do vystavených fa. A tým je aj v daňovom priznaní k DPH.

    vystavené zálohové fa - zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.