Zavrieť

Porady

colostrum

Zdravím!

chcela by som sa poradiť so skúsenými o tomto produkte. Mám 5ročného syna, ktorý je každý mesiac chorý, chodíme na imulogiu, berie troje lieky, dávam mu aj vitamíny, aj na imunitu som mu dávala, ale akosi nič nezaberá... známa mi odporučila tento produkt, tak by som sa chcela spýtať na vaše názory a skúsenosti s týmto produktom.

synček je alergický na kravské mlieko, tak neviem či vôbec tento produkt môže, alergia už nie je taká veľká ako v batoľacom veku, ale mlieko mu nedávam, len výrobky z neho ako syry, jogurty... takže nebadám žiadne alergické reakcie (predtým než sme zistili že má alergiu na mlieko, mával často hnačky, ale výrobky z mlieka má rád, sám si ich pýta, dokonca mu občas urobím aj kakao...)

tak som zvedavá na Vaše rady ohľadom colostra, lebo už fakt neviem čo synčekovi dať, a manžel mi už nadáva že ho stále pchám liekmi a vitamínmi a že aj preto je stále chorý...niečo na tom možno bude, ale aj keď som mu vysadila všetky umelé vitamíny a lieky na imunitu (okrem predpísaných od imunologičky) aj tak je veľmi často chorý.

vopred ďakujem za Vaše rady a názory.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ano mam skusenosti s kolostrom, posilnuje imunitny system ... pozri na obale aby neobsahoval kazein

clankov o kolostre je na nete dost, staci googlit

urcite ale jeho uzivanie konzultuj s imunologom - mal by poznat jeho ucinky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

skús zázvorový čaj, môžem len odporučiť, super vec, asi 1cm zázvora očítím, nastrúham na hrubom struhaku a zalejem cca 7dcl, pijem každý deň, len sa opýtaj lekára či aj 5ročný synček to môže
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Ja mam skusenosti s Colostrom, brala som ho, pretoze som mala isty cas vazne znizenu imunitu a caste herpesy. Colostrum moze syncek brat, aj ked je alergicky na mlieko, pretoze colostrum tieto alergizujuce latky neobsahuje, alebo len v uplne stopovych mnozstvach. Mne sa zdravotny stav zlepsil, ale musim povedat, ze to nebol jediny doplnok vyzivy, ktory som brala, brala som aj Spirulinu a Extrakt z grapovych semienok. Neviem teda, ktore z toho mi pomohlo najviac, ale vseobecne to urcite pomohlo. Asi by bolo najlepsie, keby si sa o uzivani Colostra poradila este s detskym lekarom alebo este lepsie s imunologom.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Este k tomu co hovori tvoj manzel, ak ho pchas zbytocne liekmi, mozu mu to naozaj uskodit na zdravi. Hlavne ja neodporucam uzivat ATB, pokial zdravotny stav nie je skutocne uz velmi vazny. Bezna viroza sa da zvladnut aj bez toho, hoci je mozne, ze prvy krat bez ATB moze choroba trvat dlhsie, ale potom sa to bude uz len zlepsovat. A nazor ze pchanie vitaminov do neho mu zhorsuje zdravotny stav, tak ako nech sa na mna nikto nehneva, nech si prestuduje nieco o vitaminoch! Su to zakladne zlozky potravy bez ktorych neprezijeme! Vitaminy je najlepsie brat v prirodzenej forme, teda vela ovocia zeleniny, ale ani synteticke nemusia byt vyslovene zle. Ak budes kupovat synteticke, davaj pozor hlavne na to, ci je to extrakt z nejakej bylinky, ovocia, plodu alebo pod. Tie su daleko ucinnejsie, pretoze okrem len cisteho vitaminu obsahuju aj kopu dalsich prospesnych latok, napr. flavonoidy, ktore podporuju lepsie vstrebavanie konkretnych vitaminov. Tak vezmi manzela na nejaku prednasku o vitaminoch.
Btw. skuste synceka aj otuzovat. Samozrejme nie vtedy, ked je zrovna chory, ale ked je zdravy, tak velmi postupne na to chodte. Najskor namiesto teplej vody len vlaznu a postupne pomalicky stale studensiu. Mam susedku, ktora otuzovala dceru uz od batolata, no ta nebyvala chora. A dosla az do takeho stadia, ze ju studenou vodou sprchovala a mala nic. Ani jej to nevadilo, nekricala, ani chora nebyvala. Ale skus sa poradit o spravnom postupe pri otuzovani s nejakym odbornikom.
Este jedna vec ma napadla, nezacal vas syn chodit do skolky? Medzi detmi sa rozsiruju rozne bacile a prakticky kazde dieta, ktore zacne navstevovat vacsi kolektiv deti zacne byt chorlave. Tym si musi prejst. Bude nejaky cas trvat, kym sa adaptuje a jeho imunitny system sa posilni natolko, ze to zacne zvladat.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Vymeňte sa s manželom pri počítači, manžel má pravdu: tabletky, tabletky, tabletky. Veď z tých tabletiek musí byť už rezistentný a predávkovaný ako nejaký feťák. A zasa ti tu radia len tabletky: Spirulin, extrakt z grepov......
Dokonca mu občas urobíš aj kakao.... a prečo len občas, a pre zmenu nie aj bielu kávu, krupicovú kašu? Možno by si malý dal aj mrkvového šalátu - namiesto tabletky. A možno by sa aj bez tých tabletiek a aj bez Colostra zaobišiel.
1 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Hubata co si furt taka hubata a nasrdena? Ak si precitas poriadne moj prispevok, radim jej hlavne vela ovocia a zeleniny a potom otuzovanie. Antibiotika co je silna chemia neodporucam vobec (s vynimkou pripadov, keby mal fakt uz vazne problemy, extremne vysoke horucky a nic by nepomahalo). Spirulinu ani grepovy extrakt som jej priamo neradila, ani neviem ci sa to odporuca pre tak male deti, pisala som len, ze som to brala ja.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Skuste aj zmenit prostredie. V lete ist na dlhsie na dovolenku k moru napriklad.

Ja ked som mal 5 som vraj tiez byval velmi chory. Hold nejak sa to ten imunitny system musi naucit. Treba len trpezlivost.
1 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Mala som so synom podobné problémy.Alergologička-stará garda- len pchala doňho samé lieky a skúšala čo by asi zabralo.Až po 2 rokoch som navštívila homeopatičku a tá mi syna dala do poriadku.Doporučujem.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Ano,najjednoduchšia liečba ako celkovo ozdraviť organizmus pri opakovaných infektoch dieťaťa je homeopatické nastavenie a liečba.Tiež otužovanie,sauna,v lete more na dlhšie,v zime hory.Kedže to už nejaký ten piatok robím,tak upozornujem,že v týchto prípadoch musí ťahať rodina za jeden povraz v prospech dieťaťa.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

1Dara Pozri príspevok
ano mam skusenosti s kolostrom, posilnuje imunitny system ... pozri na obale aby neobsahoval kazein

clankov o kolostre je na nete dost, staci googlit

urcite ale jeho uzivanie konzultuj s imunologom - mal by poznat jeho ucinky
a prosím ťa, čo je to ten kazein?

konzultácia s imunologom.... no neviem, mám zlé skúsenosti s lekármi, a keď som sa snažila do liečny prispieť svojím názorom, tak som sa stretla len s tým, že sa môžem liečiť sama! tak sa odvtedy aj liečim, prestala som chodiť k mojej lekárke, aj ku gynekologičke, liečim sa bylinkami a byl. produktmi, a sama si nakupujem lieky v lekárni, ale o synčeka sa bojím, preto chodím k imunologičke, ale tiež sa mi zdá že tá jej liečba stojí za...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kazeín je hlavný mliečny proteín nachádzajúci sa v kravskom mlieku v množstve 18-30g/l. Vyrába sa z odstredeného mlieka. Jednotlivé produkty sa líšia jemnosťou mletia, čistotou a obsahom proteínov. Poznáme dva typy kazeínu :
• sladký kazeín (rennet casein)
• kyslý kazeín (technický, acid casein)
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

KatarinaNR Pozri príspevok
skús zázvorový čaj, môžem len odporučiť, super vec, asi 1cm zázvora očítím, nastrúham na hrubom struhaku a zalejem cca 7dcl, pijem každý deň, len sa opýtaj lekára či aj 5ročný synček to môže
ďakujem za radu, zázvor používam, pomáha pri kašli, pridávam citrón aj med, ale malému nechutí, už som mu ho skúšala dať, zdá sa mu ostrý, asi musím nechať menej lúhovať, a kúpila som aj hotový zázvorový čaj, ale donútim ho vypiť len trošku
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

ja si tiez nemyslim ze som ho prepchavala liekmi, len mozno nebral tie spravne, ale to vies, bolo toho dost, troje lieky od alergologicky, vitamin c, zelezo, potom multi vitaminy - pikovit, na imunitu, takze to bolo denne 6 liekov, ked ochorel, tak este kvapky do nosa, sirup od kaslu, od horucky, no a sa to veru postupne nahromadilo aj na 10 liekov denne! takze bolo toho dost, tak som sa nahnevala, ked mi manzel dohovaral, vsetko zrusila okrem liekov na alergiu, a c, takto sme uz dva mesiace a maly je vkuse chory, par dni sa mu polepsi, potom pride horucka, kasel, sople a zasa dookola, od septembra - do septembra, a to sme si pozicali peniaze aj na dovolenku k moru aby sa mu polepsilo, no nezda sa mi, ockovanie proti chripke sme tento rok vynechali, ved mu to minule roky vobec nepomahalo, ,,
s prirodzenymi vitaminmi zo stravy je to u nas tazke, maly je velmi zly papkac, ovocie ani zeleninu donho nedostanem a maso tiez len obcas.
do skolky uz chori 2 roky, ale on bol chory uz predtym, este ako malicky
s otuzovanim, no neviem, ja mam alergiu na chlad, tak sa bojim aby aj on nemal, preto sa otuzovania stranim, jedine, ze chodime kazdy den nachvilu vonku za kazdeho pocasia
ja som tiez alergicka, a velmi casto som byvala chora ako dieta, tak urcite to ma aj po mne, ale nechcem aby sa mal tak ako ja, stale chory, sice to nieje hrozna choroba ako mnohe ine, ale velmi to zneprijemnuje zivot, ja som z toho z casti vyrastla, no chcem maleho od toho uchranit a liecit ho mozno prirodzenymi liecivami ako tie umeliny z lekarne!
0 0
oveckovam oveckovam

oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

nežná záhradkárka
Ak nebude mať problém - dávajte mu kozie mlieko - vhodné proti alergii pre deti a starých ľudí na kosti či ostoporózu :-)))
1 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

už som sa vyjadrovala k tabletkám, ved to boli len vitamíny a od alergologicky, ked ochorie, samozrejme na sopel, od kaslu a horucky

kakao občas? lebo sa bojim davat mu neupravene mlieko ked ma nan alergiu, ale jogurty, kasa, puding, bryndza, tvaroh je u nas na dennom poriadku, dokonca aj mliecne polievky smotanove robievam aspom jednu do tyzdna!

vitaminy su najlepsie v strave, to viem! ale on mi velmi zle papa, len sladke mucne jedla by jedol, palacinky, buchty..... nedonutim ho jest ovocie ani zeleninu, sak som sa pri nom uz naplakala! ale to nepochopi ten, co nema taketo dieta doma! aj svokra mi to casto vycitala, aky je chuducky, jej deti vazili v jeho veku 2x tolko! sak som sa toho napocuvala, potom som jej ho na jeden den nechala a uz sama videla, jednoducho jeho nedonutis jest to co nechce! snazim sa mu robit ovocne koktaily, pudingy s ovocim, salaty, no nie! povybera z toho co chce a to je vsetko! a co som sa mu nastruhala mrkvy s jablkom! nedonutim ho to jest!

a tiez niesom nadsena z toho ze ma tolko umelych vitaminov a liekov a preto sa snazim nahradit to niecim prirodnym, znama mi odporucila toto colostum, tak som bola zvedava na nazor skusenych, nechcem predsa malemu ublizit a skusat na nom experimenty!
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

prostredie sme zmenili pred dvoma rokmi, ked sme sa odstahovali z rodicovskeho domu, jednoducho to ma v sebe, ma to po mne, co niesom nadsena, ja som to tiez zdedila po predkoch (ked uz nie je co tak aspom chorobu),

ano, verim ze dlhsi pobyt pri mori by mu pomohol, ja som raz este ako slobodna bola v grecku pri olympe a cely rok som nebola chora! to som tomu nemohla uverit, ja, taka chorlavka!

minuly rok sme boli v bulharsku 10 dni, pozicali sme si na tu dovolenku, ze hadam mu bude lepsie a nebudeme musiet tolko platit lieky, ale zial nie, do grecka som sa bala ist, a ist castejsie a na dlhsie k moru je nad nase ekonomicke pomery

ja viem, mozno z toho vyrastie, ale stale ho to bude sprevadzat, ved ja som vyrastla a aj tak som minimalne 5x do roka chora, a ja sa jednoducho neviem s tym zmierit a cakat kym vyrastie.
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

no presne! aj ja mam pocit ze skusa co zaberie!

homeopaticke som mu tiez zacala davat, ale mozno robim chybu ze mu ich nedavam preventivne, ale az ked ochorie, napr. sirup stodal, oscilo..
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Estetic Pozri príspevok
Ano,najjednoduchšia liečba ako celkovo ozdraviť organizmus pri opakovaných infektoch dieťaťa je homeopatické nastavenie a liečba.Tiež otužovanie,sauna,v lete more na dlhšie,v zime hory.Kedže to už nejaký ten piatok robím,tak upozornujem,že v týchto prípadoch musí ťahať rodina za jeden povraz v prospech dieťaťa.
určite s tebou súhlasím, ale v lete more, v zime hory, pravidelne sauna.... ekonomicky by sme to nezvladali, snažím sa aspom do tej prírody v letných mesiacoch..., saunu suchú nechce ani vidieť, v parnej len chvílku, dokonca aj solnu jaskynu sme skusali, len to vsetko chce pravidelnost a casto to absolvovať, a to je financne narocne
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

neviem či to dobre chápem, ale ten kazein je vlastne to, na čo je možno malý alergický?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

druzstvo81 Pozri príspevok
neviem či to dobre chápem, ale ten kazein je vlastne to, na čo je možno malý alergický?
Áno. Čítala si prísp. 12?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať