Zavrieť

Porady

colostrum

Zdravím!

chcela by som sa poradiť so skúsenými o tomto produkte. Mám 5ročného syna, ktorý je každý mesiac chorý, chodíme na imulogiu, berie troje lieky, dávam mu aj vitamíny, aj na imunitu som mu dávala, ale akosi nič nezaberá... známa mi odporučila tento produkt, tak by som sa chcela spýtať na vaše názory a skúsenosti s týmto produktom.

synček je alergický na kravské mlieko, tak neviem či vôbec tento produkt môže, alergia už nie je taká veľká ako v batoľacom veku, ale mlieko mu nedávam, len výrobky z neho ako syry, jogurty... takže nebadám žiadne alergické reakcie (predtým než sme zistili že má alergiu na mlieko, mával často hnačky, ale výrobky z mlieka má rád, sám si ich pýta, dokonca mu občas urobím aj kakao...)

tak som zvedavá na Vaše rady ohľadom colostra, lebo už fakt neviem čo synčekovi dať, a manžel mi už nadáva že ho stále pchám liekmi a vitamínmi a že aj preto je stále chorý...niečo na tom možno bude, ale aj keď som mu vysadila všetky umelé vitamíny a lieky na imunitu (okrem predpísaných od imunologičky) aj tak je veľmi často chorý.

vopred ďakujem za Vaše rady a názory.
Usporiadat
oveckovam oveckovam

oveckovam je offline (nepripojený) oveckovam

nežná záhradkárka
Keď som bola bábätko, bola som odchovaná na Sunari - matka chcela mať pekné prsia - vraj a aj mala. Keď som bola 4 ročná mala som stále angíny, sople, bola som hluchá zo sopľov. mala som hnačky, vyrážky....Rozhodla sa to moja matka, teda riešiť stravou, a to priamo vegánskou. Žiadne mäso, mlieko, syry, vajcia. Iba šošovica, mrkva, chleba, čaje, proso s cukrom. Toto som jedla 8 rokov - v čase vývinu. Čo sa stalo.... ????? v 2 triede som mala pokazené kompletne aj mliečne a aj trvalé zuby. Momentálne mám 32 rokov a nemám polovičku svojho chrupu - odniesli si to moje zuby. V 12 rokoch som pochopila, čo robí zle, moja matka a tak som v škole na mliečnych desiatách vypila denne aj 6 kusov 1/2 litrových mliek, jedla Dolinky a u babky kradla vajcia sliepkam rovno s pod zadku - ešte nemali ani škrupinu - bola so len jemná blanka. Na záhrade som po kľačiačky objedla všetky paradajky - otec z hrôzou na mňa pozeral :-) V puberte som sa snažila jesť všetko. Pamätám si ,ako dieťa, že mi chutila veľmi omietka zo steny - dnes dávno viem, že som nemala dostatok vápnika. Na šťastie som zdravá, neužívam žiadne chemické vitamíny, ale radšej v zime kapustu, kompóty, fazuľu, mäso, mlieko len v káve, ale za to smotanu či kyslú alebo sladkú milujem. Naposledy som bola chorá pred 10 rokmi - chrípka. Cez leto jem vačšinou aktuálnu zeleninu a ovocie - marhule, mirabelky, hrušky, šaláty a pochopiteľne paradajky. Kozie mlieko je ozaj veľmi zdravé - odporúčam. Držím palce bábätku a netreba to s ničím preháňať.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

[QUOTE=babka - ježibabka;1960065]
hubatá Pozri príspevok
U lekára som nebola 30 rokov, nemám ani zdravotnú kartu, neviem kde máme zdravotné stredisko, o rok budem mať 60 rokov, /QUOTE]
Hubatá, moc sa nechváľ, aby si to neprehnala. Ja som tiež nebola 12 rokov (posledne s tým, že som spadla a nie s chorobou) mám už 70. Kamarátkam som takisto ako Ty dohovárala, že žerú pirule a teraz od večera do rána (ale doslovne) sa mi tak zmenil život, že z vyšetrenia u lekára som sa vrátila po 3 týždňoch a už vyše 3 roky sedím u doktora viac ako doma. Bola som baba šarkan. Keď ma sestrička viedla na polnočné predoperačné vyšetrenie a mala som na bruchu modrinu od stromu, alebo od rebríka, tak sa čudovala, že v mojom veku ešte lozím po stromoch. Nehnevaj sa, ale nedalo mi to nenapísať. Každý organizmus je iný. Nech Ti zdravie dlho slúži.
Ja sa nechválim, môžem zajtra umrieť na infarkt alebo ma drapne rakovina. Ja porovnávam život toho 5-ročného chlapčeka s mojim: on je na tabletkách, injekciách, nemôže jesť čo chce, je často chorý. Môže ho baviť taký život, veď už teraz musí byť smutný, psychicky zdeptaný vo veku 5 rokov. Ak si niekto fyzicky ublíži (zlomí nohu) je to o šikovnosti, ale to čo robí jeho mama je o blbosti a ešte ma tu presviedča ako dobre mu chce, keď mu chce dávať colostrum. Nemôžem ju presvedčiť o tom že mu dáva chémiu a nie mledzivo (materské mlieko).
0 0
majusa2 majusa2

majusa2 je offline (nepripojený) majusa2

ahoj, možno píšem neskoro, asi si už problém vyriešila, ale ak nie, tak by som ti rada pomohla ohladne kolostra. môj malý má tiež 5 rokov a už rok a 3 mesiace berie kolostrum. býval stále chorý, každý mesiac antibiotiká. až raz mi jeho pediatrička poradila kolostrum, odvtedy máme pokoj. používame kapsule a to jednu denne ráno na lačno ako ide do škôlky.kapsulku otvorím, vysypem do pohárika a troškou vody zmiešam, a dávam mu to odmerkou čo je od nurofenu. alebo je dobré to dať do jogurtu, mlieka, ... nedám naň dopustiť. samozrejmee že máva soplíky, ale tie trvajú 2 max 3 dni a nie sú husté. v lete berieme každý tretí deň, niekedy raz do týždňa, záleží od počasia, ak je chladno dávam častejšie. pýtala som sa lekárky, že odkedy to môžu deti brať. povedala ak je dieťa často choré aj od pol roka pol kapsule. teraz rozmýšlam o kolostre z kozieho mlieka, vraj je ešte účinnejšie. len je ťažšie ho zohnať. tak to je naša skúsenosť. dúfam že som trošku pomohla) všetko dobré. maja
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať