Zavrieť

Porady

colostrum

Zdravím!

chcela by som sa poradiť so skúsenými o tomto produkte. Mám 5ročného syna, ktorý je každý mesiac chorý, chodíme na imulogiu, berie troje lieky, dávam mu aj vitamíny, aj na imunitu som mu dávala, ale akosi nič nezaberá... známa mi odporučila tento produkt, tak by som sa chcela spýtať na vaše názory a skúsenosti s týmto produktom.

synček je alergický na kravské mlieko, tak neviem či vôbec tento produkt môže, alergia už nie je taká veľká ako v batoľacom veku, ale mlieko mu nedávam, len výrobky z neho ako syry, jogurty... takže nebadám žiadne alergické reakcie (predtým než sme zistili že má alergiu na mlieko, mával často hnačky, ale výrobky z mlieka má rád, sám si ich pýta, dokonca mu občas urobím aj kakao...)

tak som zvedavá na Vaše rady ohľadom colostra, lebo už fakt neviem čo synčekovi dať, a manžel mi už nadáva že ho stále pchám liekmi a vitamínmi a že aj preto je stále chorý...niečo na tom možno bude, ale aj keď som mu vysadila všetky umelé vitamíny a lieky na imunitu (okrem predpísaných od imunologičky) aj tak je veľmi často chorý.

vopred ďakujem za Vaše rady a názory.
Usporiadat
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

korela Pozri príspevok
Na obhajobu zadávateľky. Bratrancov syn vyrástol na palacinkách. Mohli sa stoly prehýbať nielen doma, ale všade po návštevách.
:-) presne ako u nás, tak vidím že "vyberavých" detí je viac....
ďakujem za podporu
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

druzstvo81 Pozri príspevok
zasa sa potvrdilo "100 ľudí 100 názorov"
áno, možno by malému stačila vyvážená zdravá strava (v škôlke má pestrú stravu, ale z akých surovín... to už je druhá otázka...) ale je pravda že mi sme celá rodina taká chorľavá, čo letí okolo, to hneď na nás sadne, takže som toho názoru, že doplnok k strave vo forme vitamínov a minerálov potrebuje, o tej vincentke som počula len nedávno, zdá sa mi to správne riešenie, a ak som to dobre pochopila, je možné prečisťovať nos každý deň kvôli prevencii?
Môže každý deň, nauč ho dať do dlane trochu tej slanej vody a on si nosnými dierkami potiahne. Nezabúdaj, že aj výživové doplnky sú čistá chémia, ak sa ich už nechceš vzdať, tak hľadaj bylinné extrakty, napr. echinaceu.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Echinaceu si mozes pripravit sama, moja mama to sama zbierala a robievala z toho tinkturu. Problem je, ze tinktura je vzdy vyluhovane v alkohole, co je pre drobcov absolutne nevhodne. Ale popozeraj po internete, urcite najdes aj sposoby ako to pripravit bez alkoholu.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

družstvo 81:
Mňa zarazilo jedno: máš záhradu na ktorej sa narobíš ako kôň, ale úžitok z nej nie je, tak teda zeleninu a ovocie kupuješ v obchode potom nie?
Tak práve o tom je môj príspevok: paradajky nie z vlastnej záhrady ale z obchodu a najlepšie v treskúcej zime veď načo čakať až budú zo záhrady v júli. A v júli si radšej kúpim hrozno, načo čakať až do septembra, to zahraničné je veľké, to naše je malé, samá šupa aj keď rastie samo. Prvé jarné ovocie a zelenina rastie tiež sama: pažítka,topinambury, rebarbora, ríbezle, čerešne, maliny, jablká, hrozno, šípky - veď to všetko rastie samo, nechápem na čom sa tak narobíš že dávaš prednosť kupovaniu v obchode. Myslím že malý má tak chuť pokazenú že ak mu na kúpenú paradajku nedáš vegetu, necíti chuť, príde mu zelenina ako tráva a ovocie mu príde ako kyslé, nechutné, treba ho kúsať, vypľúva šupy. Ale on sa tak nenarodil, to ho mama tak naučila.
Tak ako ho chce teraz mama napchávať colostrom - aj keď mama dobre vie že v jednej tabletke po colostru (mledzivu) nie je ani stopy. Mama predsa dobre vie že jedna krava ho produkuje len 3 dni - také je vzácne, kde by sa tak asi bralo keď nemáme ani kravy na SK? Musia ho vyrobiť chemicky v laboratóriu - ale mama má čisté svedomie a splnenú úlohu: kúpila drahé colostrum ktoré tak akurát zaťaží malému žalúdok, pečeň - veď tú chémiu musí ten maličký organizmus spracovať, vieš ako ho taká jedna tabletka potrápi? A výsledok je nulový: strata imunity, sople, nechuť do jedla. A na škodu malého sa urážaš namiesto toho aby si sa zamyslela nad tým ako ho stravuješ. Skús si písať taký 1 týždeň všetko čo malý zje a uvidíš že mám pravdu: samá chémia.

Čo pije malý: 100 %-né džúsy? Len skús vytlačiť z jedného domáceho jablka za pohár šťavy (to je predsa pravá 100 %-ná šťava!!!!) koľko jabĺk ti bude treba, koľko by potom musela stáť tá škatuľa aby obsahovala naozaj 100 %-nú jablkovú šťavu? A to nehovorím že tá reklamovaná 100%-ná šťava stojí v tej škatuli možno aj niekoľko rokov.
Nehnevaj sa na mňa preto ale ak máte svoju záhradu tak by som sa zamyslela ako mama sama nad sebou a nie nad malým. Na zlepšenie chuti mu treba urobiť režim: raňajky o 8.00 hod., o 10.00 hod. jablko s piškótou, obed o 12.30 hod. polievka z mäsa a zo zeleniny zo záhrady (nie bujón z kocky), normálne druhé jedlo so šalátom, kompótom. O 13.00 pospinkať, o 15.00 hod. nejaký puding, domáci miláčik s rohlíkom alebo domáci koláč s kvasnicami. Večera aj keď zvýši od obeda, ale nie cestoviny s kečupom alebo pizza. Medzitým piť domáce šťavy z vašej záhrady s vodou, nie džúsy, presladené éčkové malinovky. To naozaj nemôžeš kvôli zdraviu malého (ale aj tvojho) mať na záhrade to čo rastie SAMO len to treba obrať, prípadne umyť a dať zamraziť na zimu?
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Kvaka Pozri príspevok
Môže každý deň, nauč ho dať do dlane trochu tej slanej vody a on si nosnými dierkami potiahne. Nezabúdaj, že aj výživové doplnky sú čistá chémia, ak sa ich už nechceš vzdať, tak hľadaj bylinné extrakty, napr. echinaceu.
echinaceu bral minulý rok aj v kombinácii s hlivou ustricovou, ale nezaznamenala som nejaký pokles chrípok a nachladnutí...
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

ty si to predstavuješ veľmi jednoducho a chcela by som vidieť, či to v praxi tak robíš ako píšeš!

hubatá Pozri príspevok
družstvo 81:
Mňa zarazilo jedno: máš záhradu na ktorej sa narobíš ako kôň, ale úžitok z nej nie je, tak teda zeleninu a ovocie kupuješ v obchode potom nie?
Tak práve o tom je môj príspevok: paradajky nie z vlastnej záhrady ale z obchodu a najlepšie v treskúcej zime veď načo čakať až budú zo záhrady v júli. A v júli si radšej kúpim hrozno, načo čakať až do septembra, to zahraničné je veľké, to naše je malé, samá šupa aj keď rastie samo. Prvé jarné ovocie a zelenina rastie tiež sama: pažítka,topinambury, rebarbora, ríbezle, čerešne, maliny, jablká, hrozno, šípky - veď to všetko rastie samo, nechápem na čom sa tak narobíš že dávaš prednosť kupovaniu v obchode. Myslím že malý má tak chuť pokazenú že ak mu na kúpenú paradajku nedáš vegetu, necíti chuť, príde mu zelenina ako tráva a ovocie mu príde ako kyslé, nechutné, treba ho kúsať, vypľúva šupy. Ale on sa tak nenarodil, to ho mama tak naučila.
po prvé, mám malú záhradku, nie záhradu! paradajku v ústach malý v živote nemal, nepresvedčím ho aby ju skúsil, žijem na severe slovenska a aby sa tu urodilo paradajok dosť na konzumáciu, musela by som mať sklenník a na to naozaj nieje priestor, preto sadím len základnú koreňovú zeleninu
Tak ako ho chce teraz mama napchávať colostrom - aj keď mama dobre vie že v jednej tabletke po colostru (mledzivu) nie je ani stopy. Mama predsa dobre vie že jedna krava ho produkuje len 3 dni - také je vzácne, kde by sa tak asi bralo keď nemáme ani kravy na SK? Musia ho vyrobiť chemicky v laboratóriu - ale mama má čisté svedomie a splnenú úlohu: kúpila drahé colostrum ktoré tak akurát zaťaží malému žalúdok, pečeň - veď tú chémiu musí ten maličký organizmus spracovať, vieš ako ho taká jedna tabletka potrápi? A výsledok je nulový: strata imunity, sople, nechuť do jedla. A na škodu malého sa urážaš namiesto toho aby si sa zamyslela nad tým ako ho stravuješ. Skús si písať taký 1 týždeň všetko čo malý zje a uvidíš že mám pravdu: samá chémia.

toto je fakt, to s tebou súhlasím, neviem kde berú toľko mledziva, ale na nete som pozerala od viacerých firiem, a v príb. letákoch mali uvedené 99% mledzivo...
Čo pije malý: 100 %-né džúsy? Len skús vytlačiť z jedného domáceho jablka za pohár šťavy (to je predsa pravá 100 %-ná šťava!!!!) koľko jabĺk ti bude treba, koľko by potom musela stáť tá škatuľa aby obsahovala naozaj 100 %-nú jablkovú šťavu? A to nehovorím že tá reklamovaná 100%-ná šťava stojí v tej škatuli možno aj niekoľko rokov.
pije čistú vodu a čaje! pokúšala som sa dávať šťavu z ovocia a výsledok? nechcel to, bolo to preň kyslé!
Nehnevaj sa na mňa preto ale ak máte svoju záhradu tak by som sa zamyslela ako mama sama nad sebou a nie nad malým. Na zlepšenie chuti mu treba urobiť režim: raňajky o 8.00 hod., o 10.00 hod. jablko s piškótou, obed o 12.30 hod. polievka z mäsa a zo zeleniny zo záhrady (nie bujón z kocky) , normálne druhé jedlo so šalátom, kompótom. O 13.00 pospinkať, o 15.00 hod. nejaký puding, domáci miláčik s rohlíkom alebo domáci koláč s kvasnicami. Večera aj keď zvýši od obeda, ale nie cestoviny s kečupom alebo pizza. Medzitým piť domáce šťavy z vašej záhrady s vodou, nie džúsy, presladené éčkové malinovky. To naozaj nemôžeš kvôli zdraviu malého (ale aj tvojho) mať na záhrade to čo rastie SAMO len to treba obrať, prípadne umyť a dať zamraziť na zimu?
tak toto sa dá praktizovať len cez víkend, chodím do práce a malý do škôlky, ale tam takýto denný režim má, doma sa snažím, ale tú si zasa odporujú dve štúdie, jedna hovorí, pravidelné stravovanie, druhá, dať dieťaťu jesť to, na čo má chuť....
a... v živote som nevarila z polotovarov!!!
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Bože čo ste sa do nej pustili poniektoré, jak keby svoje dieta tyrala alebo co. A co vy a vase deti konzumujete len to, co si sami vypestujete? Ako iste, ze je to najidealnejsia moznost, ale malokto ma take moznosti. Aj ked ma zahradu. Aj my sme mali zahradu, aj sme si tam nieco dopestovali, napr. paradajky ale tiez je to zrele len v jednom rocnom obdobi a neda sa ani dopestovat vsetko. Kupene ovocie sa da zbavit pesticidov umytim, prip. odstranenim supky. A uz aj u nas sa daju niektore ovocie a zelenina kupit rovno bio. Mamicka urcite robi vsetko pre to, aby jej dieta bolo zdrave. Ja som bola ako decko tiez hodne chorlava, tiez v tom skolkarskom veku a vyrastla som z toho. Nepamatam, kedy som mala naposledy chripku a anginu snad este ako male dieta. Imunitny system sa v tomto veku buduje, zatial nie je taky odolny, ale da sa tomu pomahat a neskor z toho dieta vyrastie.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Katka, ja s tebou súhlasím, ale nemyslím, že sa tu niekto do mamičky pustil. Len sa jej snažíme vysvetliť, aby nedávala dieťaťu žiadnu chémiu navyše, teda aj umelé vitamíny a výživové doplnky. No a postupne z mamičky vychádza, čo všetko už skúšala, spočítaj si to od začiatku témy.
vitamin c, zelezo, potom multi vitaminy - pikovit, na imunitu, takze to bolo denne 6 liekov, ked ochorel, tak este kvapky do nosa, sirup od kaslu, od horucky, no a sa to veru postupne nahromadilo aj na 10 liekov denne!
homeopaticke som mu tiez zacala davat, ale mozno robim chybu ze mu ich nedavam preventivne, ale az ked ochorie, napr. sirup stodal, oscilo..
som už skúšala hlivu aj echinaceu, ale zabrali len na chvilku, aj kolobežkový sirup užíva
Môj názor je rovnaký, dieťa si musí postupne vybudovať imunitu samo, bez umelých prípravkov. To chce len čas a trpezlivosť. Nič za to nedá, a to, čo písala, tak si myslím, že jogurty, a palacinky, a džemy, to je v poriadku, jeho strava je určite dobrá, aj v škôlke asi niečo zje. Čo sa týka ovocia, napríklad môj vnuk je na ovocie drak, on je na ovocí odchovaný, a napriek tomu po nástupe do škôlky býva opakovane chorý. Musí si zvyknúť a budovať imunitu, a stačí, že tam príde jedno dieťa s nádchou, on ju určite dostane. Ja viem pochopiť mamičku, že chce svojmu dieťatku pomôcť, ale colostrum by malo obsahovať imunoglobulíny, a môj názor je ten, že telo si ich musí vytvárať samo. Trpezlivosť ruže prináša. Nech sa poradí najprv s lekárkou, skôr ako kúpi colostrum. Na internete sú prezentované rôzne formy, od tekutých po tabletky.
2 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Kvaka v podstate vo vsetkom s tebou suhlasim len v jednej veci nie, nemyslim si, ze umele vitaminy a doplnky vyzivy su skodlive. Mne pomohli, ked som mala oslabenu imunitu co potvrdili aj krvne testy a herpesy na perach som mala casto. Napr. taka echinacea, ale aj kolostrum som brala. Teraz som mala herpes naposledy pokial si dobre pamatam pred rokom, co je u mna uspech lebo inak na to dost trpim a este pred dvoma rokmi som ich mala kazdy-kazdy druhy tyzden. Nic ine som na zvysenie imunity nerobila, takze si myslim, ze to bolo z tych doplnkov vyzivy. Tie umele pripravky ako ty hovoris su ale vacsinou vyrobene tiez len z prirodnych latok, napr. vit. C sa extrahuje zo sipky (nie kazdy, ale treba vyberat ten co ano).
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nuž tak nech 5 ročné dieťa aj naďalej papá prírodné látky - chemicky spracované v tabletkách a mamina sa bude diviť ak dieťa skončí na kapačkách v nemocnici na zlyhanie imunity. V kapačke dostane ďalšie vitamíny - chemicky upravované aby mu zachránili život.

Dnes je sobota, tak si idem k jednej babke urobiť nákup z jej pivnice: zemiaky, cibuľu, cesnak, červenú repu, mrkvu, kyslú kapustu, kaleráb, topinambury, chren, jablká ..... Vezmem si aj nejaké kompóty, fazuľu, masť, oškvarky a polovicu sliepky. Celý ten nákup ma vyjde na tak na 10 €, ešte viac som u nej neplatila. Celý týždeň budem mať čo jesť. Piť budem šípkový, lipový, bazový čaj čo si zarobím do džbána (vlastnoručne som si nazbierala). U lekára som nebola 30 rokov, nemám ani zdravotnú kartu, neviem kde máme zdravotné stredisko, o rok budem mať 60 rokov, nepotrebujem okuliare. Chodím len k zubárovi preto že mi pošle sms aby som došla na prevenciu. Len čo ma zbadá vo dverách, tak mi hneď strká do rúk nejaký sajrajt na zubný kameň. Môžem sa mu ja naň vy .......ť, za tú cenu mám nákup u babky na týždeň. Ak by nebol taký drbnutý zákon tak ani k nemu nejdem.
A čo som dnes jedla na raňajky? Mastný chleba s cesnakovými a cibuľovými klíčkami - ktoré sa dajú urobiť len zo živého cesnaku a cibule od tej babky, lebo cesnak a cibuľa z hyperbordelov ti nevyklíči - je mŕtvy, napustený nejakými chemikáliami aby aj 2 roky vydržal nescvrknutý. Poobede si požičiam susedovho psa, lebo sama sa bojím ísť do lesa pozrieť nejaké vetvičky do vázy. Sused sa vždy smeje že ho tak unavím že 2 dni leží pod rádiátorom čo má po takej prechádzke svalovicu. Podvečer upečiem pagáčiky, zajtra idem s tými vetvičkami na cintorín na dedinu a zastavím sa aj u kamošky. Že vraj bude -28 stupňov, tak si dám otepľovačky a rukavice nech nezmrznem niekde na zastávke.

Takže asi tak: je mi v podstate ľúto toho chlapčeka ktorý dnes nič nezje, lebo na raňajky bol napchatý starostlivou mamou asi 10-timi rozličnými tabletkami. Nepôjde dnes ani von chudiatko lebo má sopeľ, kašle, hvízda mu na prieduškách. Veeľmi ťažko sa vykaká lebo z takejto výživy nemá čo kakať že? A piť bude dnes 100 %-né éčkové šťavy zavreté rok v krabici.

Ešte stále nie je medzi mnou a tým anonymným 5 ročným dieťaťom vidno nejaký rozdiel v stravovaní a v životnom štýle? To by sa nevyplatilo jeho mame naštartovať auto a urobiť to čo ja robím v malom?
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Ešte raz som si poriadne prečítala zadanie a uvedomila som si jednu vec.Pokiaľ má to dieťa naozaj potvrdené alergiu na kravské mlieko,tak je jedno či je malá alebo veľká,on kravské mlieko nesmie a ani výrobky z neho,nech mu akokoľvek chutia.Zahlienuje a oslabuje ho to.A ozdravenie nebude za týžden,tie mliečne výrobky a mlieko treba vysadiť na dlhú dobu.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A alergiu si to 5 ročné dieťa z čoho vyrobilo? Predsa len tou prechemizovanou stravou od narodenia.
Za chvíľu bude mať chlapček alergiu aj na mrkvu, špenát, cibuľu, mäso a skončí v nemocnici s diagnózou: strata imunity a celkové zlyhanie organizmu. Aj toto nie je recept na to aby raz v roku mama sadla do auta a nakúpila zdravé potraviny na dedine. To je recept na to aby malému upravila životosprávu a aby v priebehu 1-2 rokov bol zasa človekom a nie chodiacou chemickou továrňou. Musí zmeniť mama v prvom rade stravovanie a je to v jej silách začať už dnes: nenakúpiť v hyperbordele paradajky, hrozno, pomaranče a napichané mäso. Malý sa zatiaľ bude šmýkať v detskom centre, v prachu, v nevyvetranom priestore kde mamičky tajne fajčia na WC a kde sa denne otočia tisíce chorých ľudí (lebo syn má sopeľ a nemôže ísť von). Stačí nakopnúť auto a ísť urobiť nákup do dedinskej pivnice. Ak to bude robiť čo len rok, aj tak urobí veľa pre zdravie svojho syna.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

[QUOTE=hubatá;1960020]U lekára som nebola 30 rokov, nemám ani zdravotnú kartu, neviem kde máme zdravotné stredisko, o rok budem mať 60 rokov, /QUOTE]
Hubatá, moc sa nechváľ, aby si to neprehnala. Ja som tiež nebola 12 rokov (posledne s tým, že som spadla a nie s chorobou) mám už 70. Kamarátkam som takisto ako Ty dohovárala, že žerú pirule a teraz od večera do rána (ale doslovne) sa mi tak zmenil život, že z vyšetrenia u lekára som sa vrátila po 3 týždňoch a už vyše 3 roky sedím u doktora viac ako doma. Bola som baba šarkan. Keď ma sestrička viedla na polnočné predoperačné vyšetrenie a mala som na bruchu modrinu od stromu, alebo od rebríka, tak sa čudovala, že v mojom veku ešte lozím po stromoch. Nehnevaj sa, ale nedalo mi to nenapísať. Každý organizmus je iný. Nech Ti zdravie dlho slúži.
1 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

hubatá Pozri príspevok
Nuž tak nech 5 ročné dieťa aj naďalej papá prírodné látky - chemicky spracované v tabletkách a mamina sa bude diviť ak dieťa skončí na kapačkách v nemocnici na zlyhanie imunity. V kapačke dostane ďalšie vitamíny - chemicky upravované aby mu zachránili život.

ja s tebou v podstate súhlasím, ale som aj toho názoru, že doplky výživy sú tiež nevyhnutné! a prečo ma tu potom viacerí posielajú o radu k pediatričke? čo by mi poradila? zasa ďalšie chemikálie...
malý má alergiu na kravské mlieko zrejme od narodenia, a kedy na to prišla lekárka? na moje naliehanie až v jeho 8 mesiaci!


Dnes je sobota, tak si idem k jednej babke urobiť nákup z jej pivnice: zemiaky, cibuľu, cesnak, červenú repu, mrkvu, kyslú kapustu, kaleráb, topinambury, chren, jablká ..... Vezmem si aj nejaké kompóty, fazuľu, masť, oškvarky a polovicu sliepky. Celý ten nákup ma vyjde na tak na 10 €, ešte viac som u nej neplatila. Celý týždeň budem mať čo jesť. Piť budem šípkový, lipový, bazový čaj čo si zarobím do džbána (vlastnoručne som si nazbierala). U lekára som nebola 30 rokov, nemám ani zdravotnú kartu, neviem kde máme zdravotné stredisko, o rok budem mať 60 rokov, nepotrebujem okuliare. Chodím len k zubárovi preto že mi pošle sms aby som došla na prevenciu. Len čo ma zbadá vo dverách, tak mi hneď strká do rúk nejaký sajrajt na zubný kameň. Môžem sa mu ja naň vy .......ť, za tú cenu mám nákup u babky na týždeň. Ak by nebol taký drbnutý zákon tak ani k nemu nejdem.
A čo som dnes jedla na raňajky? Mastný chleba s cesnakovými a cibuľovými klíčkami - ktoré sa dajú urobiť len zo živého cesnaku a cibule od tej babky, lebo cesnak a cibuľa z hyperbordelov ti nevyklíči - je mŕtvy, napustený nejakými chemikáliami aby aj 2 roky vydržal nescvrknutý. Poobede si požičiam susedovho psa, lebo sama sa bojím ísť do lesa pozrieť nejaké vetvičky do vázy. Sused sa vždy smeje že ho tak unavím že 2 dni leží pod rádiátorom čo má po takej prechádzke svalovicu. Podvečer upečiem pagáčiky, zajtra idem s tými vetvičkami na cintorín na dedinu a zastavím sa aj u kamošky. Že vraj bude -28 stupňov, tak si dám otepľovačky a rukavice nech nezmrznem niekde na zastávke.

takú babku ti naozaj závidím, a ver mi, budem sa snažiť aj ja ju nájsť...

Takže asi tak: je mi v podstate ľúto toho chlapčeka ktorý dnes nič nezje, lebo na raňajky bol napchatý starostlivou mamou asi 10-timi rozličnými tabletkami. Nepôjde dnes ani von chudiatko lebo má sopeľ, kašle, hvízda mu na prieduškách. Veeľmi ťažko sa vykaká lebo z takejto výživy nemá čo kakať že? A piť bude dnes 100 %-né éčkové šťavy zavreté rok v krabici.

musím oponovať: na raňajky cereálny chlieb (bohužiaľ zakúpený v predajni, lebo pec na chlieb nemám!, maslo a med- aspom ten je od pravého včelára, na desiatu jablko - bohužiaľ tiež zakúpené, na obed cesnakovú polievku a rizoto! takže hladný nebol!
lieky som mu dala len od imunologičky!
sopel síce má, ale už mu striekam vincentku a vonku sme boli dve hodiny!
džúsy nekupujem! pijeme len čaje - aj keď nie domáce...
a kaká veľmi dobre, každý deň a bez problémov!


Ešte stále nie je medzi mnou a tým anonymným 5 ročným dieťaťom vidno nejaký rozdiel v stravovaní a v životnom štýle? To by sa nevyplatilo jeho mame naštartovať auto a urobiť to čo ja robím v malom?
...
1 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Estetic Pozri príspevok
Ešte raz som si poriadne prečítala zadanie a uvedomila som si jednu vec.Pokiaľ má to dieťa naozaj potvrdené alergiu na kravské mlieko,tak je jedno či je malá alebo veľká,on kravské mlieko nesmie a ani výrobky z neho,nech mu akokoľvek chutia.Zahlienuje a oslabuje ho to.A ozdravenie nebude za týžden,tie mliečne výrobky a mlieko treba vysadiť na dlhú dobu.
tak s týmto súhlasím! akurát včera som čítala o tom mlieku príspevok!
takže mlieko aj všetky mliečne výrobky vysádzam, v lete sa budem snažiť malého presvedčiť na kozie, zakúpim si jogurtovač, budem mu robiť kozie palacinky, pudingy a kaše...

akurát sa obávam, aby mu nechýbal vápnik, predsa čoskoro mu pôjdu nové zuby...

a na moju obhajobu: vedela som že má alergiu, že nesmie ani výrobky, veď prvé dva roky svojho života ich ani nepapal, ale po porade s detskou som mu ich začala dávať... takže tak! a potom sa raď!
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

druzstvo81 Pozri príspevok
tak s týmto súhlasím! akurát včera som čítala o tom mlieku príspevok!
takže mlieko aj všetky mliečne výrobky vysádzam, v lete sa budem snažiť malého presvedčiť na kozie, zakúpim si jogurtovač, budem mu robiť kozie palacinky, pudingy a kaše...

akurát sa obávam, aby mu nechýbal vápnik, predsa čoskoro mu pôjdu nové zuby...

a na moju obhajobu: vedela som že má alergiu, že nesmie ani výrobky, veď prvé dva roky svojho života ich ani nepapal, ale po porade s detskou som mu ich začala dávať... takže tak! a potom sa raď!
Mlieko z Alpro Soya je dobré,skús mu ho bez komentára naservírovať.Maju aj maslo na chlieb sojové aj na varenie a smotanu tá mi ale nechutí.Sladké jedlá sa dajú robiť s kokosovým mliekom.A jogurty dostať fajné aj nemliečne,len obávam sa že nie u nás.Jedla som už aj bezmliečnu zmrzku,to by si ale mohla nahradiť sorbetmi.No a uvedom si že mlieko je vlastne aj v pečive a v rôznych iných jedlách.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

akurát sa obávam, aby mu nechýbal vápnik, predsa čoskoro mu pôjdu nové zuby...

Ja som tak prehnanou starostlivostou, hygienou a obavou o zdravie svojho prveho syna, mu uskodila, napriklad aj na jeho imunite, je dospely a napriklad len by sa napil ked ide na chatu zo spolocnej flase a uz pride aj s oparenou pusou, neries jeho vapnik a zubky, on ma vapnika na zuby dost este z tvojho bruska, uz tam sa to niekde pripravilo, nehovorim, ze zanedbat niektore dolezite veci vo vyvine dietata, ale doverovat aj jeho organizmu a jeho potrebam. Moje deti papali vsetko s chutou, ale moja mala neter nejedla nic okrem palaciniek do veku 6 rokov, ani by som neverila, keby som to nezazila a dnes je z nej krasna tinedzerka, ale v papani prebera aj teraz.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

no s tou sojou tiez opatrne - patri medzi alergeny ... hmm a myslite si ze vyrobky zo soje neobsahuju konzervanty?

ano mlieko zahlienuje, ja som tiez dcere vysadzovala mlieko - ale len ked mala sople, ked bola zdrava mlieka dostala kolko sa jej ziadalo

a este citat z clanku: http://www.bezmliecnadieta.estranky....alergia-na-bkm

Môžu alergici na bielkoviny kravského mlieka piť mlieko iných cicavcov?
Pre dojčatá s alergiou na kravské mlieko sú vhodné hypoalergénne mlieka, ktoré sú obohatené o vápnik. Nie však kozie (má 70 %-tnú skríženú alergiu s kravským mliekom) alebo ovčie mlieko. Nebezpečné reakcie môže spôsobiť aj srvátka ovčieho mlieka pridávaná do prípravkov detskej výživy. Aj kobylie mlieko môže vyvolávať problémy pri alergii na kravské mlieko. Skrížená reaktivita sa popísala aj s oslím mliekom. Sójové mlieko alebo správnejšie sójový nápoj má 50%-tnú skríženú alergiu s kravským mliekom. Treba ešte zdôrazniť, že obsahuje podstatne menej vápnika ako kravské mlieko. Niektoré druhy sójových náhrad sa preto obohacujú o vitamíny a minerálne látky (vápnik, vitamín D).
Tiež sa môžu podávať rastlinné modifikácie, napr. pohánkové, ryžové, špaldové, amarantové... nápoje. Z menej známych možno spomenúť tzv. orechové nápoje (samozrejme, ak nie je u alergika zistená aj alergia na orechy). Najrozšírenejší je mandľový nápoj a kešu nápoj.

Dá sa vápnik nahradiť aj inak ako tabletkami?
Ak pacient nemôže konzumovať mlieko ani žiadne mliečne výrobky, treba do stravy zaradiť nemliečne potraviny bohaté na vápnik. Zdrojom vápnika je zelená listová zelenina, petržlenová a zelerová vňať (čerstvá alebo sušená), lieskové orechy, mandle, sezam, semená slnečnice, maku, sardinky...
Mlieko však okrem toho, že obsahuje vápnik, má ďalšie dôležité zložky, ktoré podporujú vstrebávanie vápnika. Je to vitamín D a kyselina citrónová. V mlieku je tiež dôležitý pomer vápnika a fosforu.
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Nepoznám žiadnu dostupnú potravinu,ktorá nie je pre nikoho na svete alergén.Vzdy je skupina ľudí,ktorá je na nu alergická.Všetko čo jeme je pre niekoho alergén,to ale neznamená,že máme umrieť od hladu.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

druzstvo81 Pozri príspevok
tak s týmto súhlasím! akurát včera som čítala o tom mlieku príspevok!
takže mlieko aj všetky mliečne výrobky vysádzam, v lete sa budem snažiť malého presvedčiť na kozie, zakúpim si jogurtovač, budem mu robiť kozie palacinky, pudingy a kaše...

akurát sa obávam, aby mu nechýbal vápnik, predsa čoskoro mu pôjdu nové zuby...

a na moju obhajobu: vedela som že má alergiu, že nesmie ani výrobky, veď prvé dva roky svojho života ich ani nepapal, ale po porade s detskou som mu ich začala dávať... takže tak! a potom sa raď!
No tak malý sa super napapal, aj vincentku už máš, to je dobre. Vieš, ja na tvojom mieste by som len tú echinaceu a keď má soplíky, tak aj nejaké c-čko, keď už nechce papať nijaké ovocie.
Pred tým, než mu vysadíš tie jogurty a syry, opýtaj sa tej doktorky, veď po porade s ňou si mu ich začala dávať, ale najlepšie je opýtať sa asi u odborníka na alergiu. Kedy ste tam naposledy boli? Ja neviem, či sa dá z alergie "vyrásť", ale si písala, že alergia už nie je taká ako v batoľacom veku, že nebadáš žiadne alergické reakcie, že výrobky z mlieka má rád. Boli ste u alergiológa? Tam sa opýtaj, ako a čo môže. Moja dcéra dáva svojmu synovi pri kašli skorocelový sirup, ten si môžeš pripraviť aj sama, aj púpavový med. Viem, že to sú prírodné podporné prostriedky, nič umelé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať