Zavrieť

Porady

Materská 2012 aj z DNP

Prosím o radu pani Motyčkovú,
čítam všetky príspevky a som z toho zmätená. Moja krstná dcéra je na rodičovskej dovolenke od 15.1.2010, pracovný pomer trvá, vzhľadom na RD má od 15.1.2010 prerušené poistenie. Plánovali druhé dieťa, tak som jej poradila DNP. Platí ho od 1.6.2011, vymeriavací základ 700 eur, pretože v zamestnaní mala VZ 330 eur. 270 dní DNP jej uplynie 25.2.2012. Je tehotná a na materskú by mala nastúpiť koncom marca 2012. Bude mať nárok na materskú z DNP aj z pracovného pomeru? Ďakujem pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano bude mať nárok na materskú aj z DNP lebo po ukončení DNP 25.2.2012 , jej plynie 8 mesačná ochranná lehota na materskú.
    Ale pozor neter sa nesmie dať vypísať na materskú skôr ako 26.2.2012 kedy bude mať splnenú podmienku 270 dní DNP. Lebo nepíšeš presný pôrodu. A na materskú sa ide 6 týždňov pred pôrodom.

    ICO11 je offline (nepripojený) ICO11

    ICO11
    ako je to v prípade, že manželka bola zamestnaná. Nastúpili sme na materskú - rizikové. Medzitým sme začali platiť DNP - je splnená podmienka 270 dní a sme v ochrannej lehote. 25.1.2012 nám skončila MD a hneď 26.1.2012 dostala výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky. Následne je evidovaná na úrade práce a opäť sme otehotneli. Takže v októbri 2012 nastupujeme na materskú - rizikové. Aké máme nároky, materské, DNP ???

    Materská 2012 aj z DNP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.