Zavrieť

Porady

Pomoc s OZ /Mozem toto podla stanov robit?/

Dobry den,

studoval som vsetky prispevky a vsetko o OZ. Dozvedel som sa tu vela dolezitych informacii, ale aj tak, by som sa chcel spytat nasledovne:

Je mozne, aby sme ako OZ svojim clenom zastresovali niektore ich aktivity ako su:
- uctovne (chcem svojim clenom vypomoct tym, ze im budem robit uctovnictvo /pre PO/, alebo napriklad teraz aktualne je danove priznanie z prijmov /pre FO/)
- sluzby (ako napr. by som sa staral o ich PC siet a zariadenia)
- dalej taky "e-shop" second-hand-u, kde budu pridavat veci clenovia

Nejedna sa mi o podnikatelsku cinnost (aj ked sa za sluzby a vsetko bude v podstate platit ale len aby sa pokryli naklady /mzdove,technicke, technologicke, materialne, alebo akokolvek ine s tym vzniknute/), len chcem ako OZ pomoct inym zdruzeniam. A vdaka mojim vedomostiam a vedomostiam ostatnych, kt. sme zdruzenie zalozili, za "babku" poskytli sluzby svojim clenom, ktore by inak si museli za castokrat pre ich pomery velke peniaze platit.

V podstate som zakladaj aj OZ s tym, ze by som chcel nejako co najviac zdruzeni dat pod "jednu strechu", pomahat im, riesit ich problemy, preberat agendu, ktora je pre nich narocna atd.

Prikladam aj moje ciele a predmet (vyber):
  1. Predmetom činnosti združenia je:
    1. poskytovanie všeobecne prospešných činností pri organizovaní, prevádzkovanie a realizácia aktivít, vrátane tréningových, školiacich, súťažiacich, spoločenských, sociálnych a kultúrne osvetových akcií, súvisiacich s cieľom občianskeho združenia voči deťom, mládeži a dospelým
    2. spolupráca s inými združeniami pôsobiacimi v oblasti športu, kultúry, sociálnych a spoločenských aktivít
    3. poskytovanie servisných služieb, pomoc a poradenstvo najmä pre svojich členov, ale aj ostatných záujemcov za stanovený poplatok
    4. zbieranie a poskytovanie informácií o športe, kultúre a spoločenských alebo sociálnych aktivitách.
    5. organizovanie spoločenských stretnutí členov združenia, za účelom združovania sa a zoznamovania sa, prípadne ostatných záujemcov za stanovený poplatok
    6. dbať o sociálne zázemie svojich členov, napomáhať im v osobnostnom rozvoji, dbať o ich zázemie
    7. vytvorenie systému, v ktorom jednotlivci i skupiny budú schopní zvýšiť svoje šance na sociálne zaradenie sa a lepšie uplatnenie sa v živote
  1. Hlavné ciele:
    1. vytváranie možností a príležitostí pre účelné využívanie voľného času svojich členov, ale aj ďalších záujemcov
    2. organizovanie a vyvíjanie aktivít pre lepší a plnohodnotnejší spoločenský život svojich členov, ale aj ďalších záujemcov
    3. propagácia vlastnej činnosti verejnosti
    4. aktívne zastupovať, hájiť a presadzovať záujmy svojich členov.
Myslite si, ze je mozne na zaklade tohto, co som Vam napisal, zastresovat dane sluzby inym zdruzeniam a tym im pomahat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pomoc s OZ /Mozem toto podla stanov robit?/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.