Zavrieť

Porady

Rozvod užitkovej vody.

Som predseda SVB a chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti z rozvodom užitkovej vody.
Vlastníci mi položili otázku či by sme nemohli mať vlastnú studňu a v bytovom dome spraviť
ďalší rozvod užitkovej vody, len na splachovanie na WC.

Ďakujem za informácie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    To je super nápad, napr. v Chorvátsku na ostrove hvar to mal majiteľ v jednom penzióne...na morsku vodu fungovalo splachovanie, ale určte je to aj u nás v domoch a bytoch. Podľa mňa by bol problém dohodnuť sa z vodárnami čo s kanalizáciou, budete platiť len stočné a vodné nie...

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pansky12 Pozri príspevok
    Som predseda SVB a chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti z rozvodom užitkovej vody.
    Vlastníci mi položili otázku či by sme nemohli mať vlastnú studňu a v bytovom dome spraviť
    ďalší rozvod užitkovej vody, len na splachovanie na WC.

    Ďakujem za informácie.
    pansky12 Pozri príspevok
    Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.
    ...zákony teraz neriešim ...iné je podstatné ...

    Otázka bola položená ...odpoveď je skrytá vo financiách ...
    Ak si to vlastníci schvália , tak si to aj zaplatia .
    No schváliť by predsa len mali všetci , nakoľko to nie je zateplenie domu ( to je trochu iný level ) a vždy sa nájde nejaký nespokojný jedinec ...

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    pansky12 Pozri príspevok
    Predpokladám po prečítaní niektorých zákonov, som pochopil že by sme platili len stočné a dan za studňu. Ale môžem sa mýliť , to je len moja predstava.
    Neštudoval som ako je to po právnej stránke, ale s tým platením neviem, veď sa nič nezmení, namiesto pitnej vody odtečie s hov......voda úžitková,takže sa stočné nemení. Akurát usporíte pitnú.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Gapo Pozri príspevok
    Neštudoval som ako je to po právnej stránke, ale s tým platením neviem, veď sa nič nezmení, namiesto pitnej vody odtečie s hov......voda úžitková,takže sa stočné nemení. Akurát usporíte pitnú.
    Pitnú, isto! Ale, čí ušetria? Nebude tá užitková drahšia? Splachovače sú už dosť jemný mechanizmus.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    No keď splachovače zvládnu ten bordel z potrubia, filtrovanú užitkovú určite ľavou zadnou

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    Odpoveď pre Gapo , mi teraz nakupujeme od vodární a v cene je aj vodné +stočné to je zhruba nejakých 2,21 Eur za m3, a vychádza po u práve na užitkovú len na 1,105,- m3

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    Predpokladám že keď užitkovú vodu preženieme cez filtráciu na hrubé nečistoty tak splachovače by to mali zvládnuť.

    Rozvod užitkovej vody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.