Zavrieť

Porady

Zahraničné pracovné cesty

Dobry den.

Chcela by som sa spytat na Vas nazor. Konatel a zamestnanec zaroven ma podpisanu dohodu s firmou, ze aj v case pracovnej cesty trvajucej viac ako 5 hodin bude poberat len stravne listky, naroku na diety sa vzdava. Takto to ma uz roky :-)
Teraz chce za zahranicne pracovne cesty aj stravne listky aj diety ( skratenej forme).
Moja otazka je to mozne? Aky mate na to nazor??
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na SL nárok nemá, na diety ano - podla dlžky trvania pracovnej cesty v zahraničí

    (4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni

    a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
    b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
    c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.

    (5) Stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. V prípade leteckého spôsobu dopravy sa za rozhodujúci čas pre posúdenie času stráveného v jednotlivých krajinách považuje čas odletu lietadla podľa letového poriadku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 16).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mihand Pozri príspevok
    Dobry den.

    Chcela by som sa spytat na Vas nazor. Konatel a zamestnanec zaroven ma podpisanu dohodu s firmou, ze aj v case pracovnej cesty trvajucej viac ako 5 hodin bude poberat len stravne listky, naroku na diety sa vzdava. Takto to ma uz roky :-)
    Teraz chce za zahranicne pracovne cesty aj stravne listky aj diety ( skratenej forme).
    Moja otazka je to mozne? Aky mate na to nazor??
    Dakujem
    Buď je na ZPC kedy na základe Zákona o CN má nárok na diéty-stravné, alebo je v práci a jeho zmena je dlhšia ako 4 hod., a tu má nárok na zabezpečenie stravovania.(Sl) Za rovnaký čas nemôže mať aj diéty aj nárok na Sl.

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Pracovník išiel na pracovnú cestu do Bulharska.Cesta autom cez Rumunsko mu trvala nad 12 hodín to bolo viac než strávil v Bulharsku.Stravné rozdelím, alebo budem brať v ktorej krajine
    strávil viac hodín.
    Ďakujem

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Ešte sa spýtam, preddavok som dala v eurách.Lenže oni tankovali a poplatky mali v maďarskej a rumunskej mene,prepočítam to kurzom.
    Ďakujem.
    Naposledy upravil evika : 09.05.12 at 06:53

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    evika Pozri príspevok
    Ešte sa spýtam, preddavok som dala v eurách.Lenže oni tankovali a poplatky mali v maďarskej a rumunskej mene,prepočítam to kurzom.
    Ďakujem.
    Áno, prepočítaš to na eurá a vyúčtovanie urobíš v eurách.

    Zahraničné pracovné cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.