Zavrieť

Porady

Príjem zo živnosti a ako zamestnanec v Rakúsku

Prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako mám vyplniť daňové priznanie. Minulý rok som pracoval na Slovensku do októbra na živnosť, a potom som pracoval v Rakúsku ako zamestnanec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    príjem zo živnosti aj zo záv.činnosti z Rakúska zdaníš v jednom DP typu B. Na zdanenie príjmov z Rakúska môžeš použiť metodu vyňatia príjmov.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    veronikasad Pozri príspevok
    príjem zo živnosti aj zo záv.činnosti z Rakúska zdaníš v jednom DP typu B. Na zdanenie príjmov z Rakúska môžeš použiť metodu vyňatia príjmov.

    mám takýto prípad, doniesol mi potvrenie Lohnzettel und Beitragsgrundlagennachweis

    dobre dám, ak do DP typ B uvediem r.34 - úhrn príjmov riadok 210 tohto potvrdenia
    r. 35 poistné riadok 230? ďakujem

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Ivana Š Pozri príspevok
    mám takýto prípad, doniesol mi potvrenie Lohnzettel und Beitragsgrundlagennachweis

    dobre dám, ak do DP typ B uvediem r.34 - úhrn príjmov riadok 210 tohto potvrdenia
    r. 35 poistné riadok 230? ďakujem
    ešte raz poprosím

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Ivana Š Pozri príspevok
    ešte raz sa pokúsim opýtať
    ivana ja som dala z AT potvrdenia riadok 210 do riadku 32 a sucet riadkov 225+230 do riadku 33 ale ja vyplnam dpfo A

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Prosím Vás čo znamená v nemčine na potvrdení pojem Personal Abgaben? V slovníku som našla že sú to odvody, ale to je daň alebo zdravotné poistenie? Ďakujem

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    megyzah Pozri príspevok
    Prosím Vás čo znamená v nemčine na potvrdení pojem Personal Abgaben? V slovníku som našla že sú to odvody, ale to je daň alebo zdravotné poistenie? Ďakujem
    Posúvam.. a ďakujem

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Je treba do slovenského DP opatrovateľky, pracujúcej na živnosť v Rakúsku, uvádzať aj rodinné prídavky, prípadne Alleinerzieher-Alleinverdienerbetrag /bonus/, ktorý obdržala v Rakúsku ? Ak áno, o aké príjmy, podľa akého paragrafu sa jedná, či ide o tzv. pasívne príjmy, t.j. bez možnosti odpočtu nezdaniteľnej čiastky a tiež či sa na tieto príjmy vzťahuje alebo nevzťahuje zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s Rakúskom, myslím tým ich možnosť vyňať ich zo zdanenia na SK.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    lillian Pozri príspevok
    ivana s pozri http://www.porada.sk/t46501-p3-potvr...v-nemcine.html tretia strana, je tam preklad lohnzettel....
    asi si si v návale práce nevšimla, že si v rok starej téme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.