Zavrieť

Porady

DPH - Vývoz reklamacií

Naša spoločnosť je oprávneným príjemcom tovaru z ČR. Minulý mesiac sme vyvážali späť reklamacie a ja neviem do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH to mám dať. Tipujem riadok 23 a 25. Prosím o radu. Dakujem..

margi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ak dobre chápem nakúpili ste tovar v ČR a teraz ho za účelom reklamácie veziete naspäť a máte už od dodávateľa vystavený dobropis?lebo až ten dávate do priznania do r.23 DZ a do r.24 DPH-výstup a r.25 DPH-vstup

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ešte jedna malá rada dobropis by ste mali prepočítať kurzom pôvodnej faktúry :
    "pri oprave základu dane, ak je oprava ceny v cudzej mene, prepočíta sa tým istým kurzom na slovenskú menu , ako sa prepočítal základ dane pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu" citované z Dane a účtovníctvo 8/2004
    pekný víkend
    Len problem je v tom, že sú to reklamacie z rôznych dodávok. Takze neviem vobec akym kurzom to mam prepocitat. Blbe, že?

    Prijemny vikend

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Dobropis na faktúry, ktoré boli oslobodené od DPH v daňovom priznaní DPH neuvádzate!!!! V tomto prípade iba skrátite príslušné plnenie oslobodené od dane.

    Vyplýva to z konzultácii s kontrolórom daňového úradu, pretože program, ktorý používa daňový úrad, nepozná opravné plnenie bez DPH a automaticky dopočítava DPH ku každému plnenie, teda aj oslobodenému, čo je zle.
    (Čo som sa ja minulý mesiac nachodil na DÚ...)

    DPH - Vývoz reklamacií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.