Zavrieť

Porady

Čo všetko ... ?

Dobrý deň, prosím o radu všetkých skúsených ... začala som podnikať 1.11.2011, chcem účtovne ukončiť rok a pre istotu si chcem overiť, čo všetko potrebujem k účtovnej závierke vytlačiť, založiť a aj odoslať na DÚ.
Nie som pátca DPH a čo sa týka miezd, výplatu robím len jednu.
Je to pre mňa veľmi dôležité a za každú radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Čo sa týka miezd, tam sú rovnaké oznamovacie povinnosti pre JU aj pre PU.
    Q. prehľad vytlačíš priamo v SW.

    Čo sa účt-a týka vytlačíš:
    ÚD a množstvo filtrov k nemu
    Hlavná kniha
    Obraty na účtoch
    VZaS
    Súvaha
    KZ
    KP
    DP+ VZ aS + Súvaha + poznámky
    Zb.listín - poznámky + zápisnica VZ

    No a kľudne som mohla na niečo zabudnúť. vek na to mám.
    Dokladovú inventúru
    Majetok - karty HIM
    Odpisový plán
    Naposledy upravil Melnick : 29.01.12 at 08:28 Dôvod: Doplnenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KA_SIM Pozri príspevok
    Robím učtovníctvo pre SZČO
    V JU tlačím peňažný denník, pokladničnú knihu, prehlad podnikania, knihu pohladávok, knihu záväzkov, inventúru pokladne
    ak SW umožňuje : daňové priznanie typu B, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch,

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KA_SIM, veľmi zoširoka položená otázka, najmä keď nevieme v akej oblasti podnikáš.

    Napíš, čo všetko si už urobila, najmä v súvislosti so mzdami - doplníme.
    Platíš faktúry v hotovosti FO ?

    Opýtam sa ešte inak - pýtaš sa len na technické záležitosti okolo účtovného SW, alebo tvoje povinnosti SZČO voči DU a iným inštitúciam ?

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    veronikasad Pozri príspevok
    KA_SIM, veľmi zoširoka položená otázka, najmä keď nevieme v akej oblasti podnikáš.

    Napíš, čo všetko si už urobila, najmä v súvislosti so mzdami - doplníme.
    Platíš faktúry v hotovosti FO ?
    Robím účtovníctvo, mzdy a personalistiku. Som začiatočník, takže bez pomoci by som to určite nezvládla. Účtujem sama sebe, jednu fi. v JU a jednu v PU ... a mzdu som robila za minulý rok len jednu sama sebe a teraz budem robiť za december.

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    ... a áno, platím FA aj v hotovosti, dokonca za minulý rok som ich tak vyplatila väčšinu. Tento rok už bankovým prevodom.

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Ospravedlňujem sa, nedočítala som to poriadne, musela som niečo dokončiť ... nie som FO ale PO a zaujímajú ma všetko, aj technické záležitosti okolo účtovného SW a aj povinnosti PO voči DU.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KA_SIM Pozri príspevok
    ... a áno, platím FA aj v hotovosti, dokonca za minulý rok som ich tak vyplatila väčšinu. Tento rok už bankovým prevodom.
    bonzáky ti niečo hovoria ?

    Ku mzdám by som ti naozaj doporučila absolvovať školenie k ročnému zúčtovaniu dane a zdravotnému poisteniu, pretože ťa čaká dosť povinností :

    - do 31.1.2012 zaslať na DU Prehlad za IV.Q.2011
    - do 28.2.2012 Výkaz do ZP k RZZP
    - do 31.3.2012 ročné Hlásenie k dani zo závislej činnosti

    - predtým vykonanie RZD zamestnancovi, alebo si sama urobíš DP.

    Prepáč, mzdy robím už takmer 20 rokov, ale takéto školenie absolvujem každý rok ...

    A čo sa týka účtovníctva, rovnako. Vo väčšine miest prebiehajú školenia k ročnej uzávierke a DP v JU aj PU. Pokial sa týka obsluhy konkrétneho SW, doporučujem absolvovať školenie u predajcu, alebo skontaktovať sa s ochotnou účtovníčkou zo svojho okolia.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KA_SIM Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa, nedočítala som to poriadne, musela som niečo dokončiť ... nie som FO ale PO a zaujímajú ma všetko, aj technické záležitosti okolo účtovného SW a aj povinnosti PO voči DU.
    Píšeš, že účtuješ jednu firmu v JU (PO nevedie JU).

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    veronikasad Pozri príspevok
    bonzáky ti niečo hovoria ?

    Ku mzdám by som ti naozaj doporučila absolvovať školenie k ročnému zúčtovaniu dane a zdravotnému poisteniu, pretože ťa čaká dosť povinností :

    - do 31.1.2012 zaslať na DU Prehlad za IV.Q.2011
    - do 28.2.2012 Výkaz do ZP k RZZP
    - do 31.3.2012 ročné Hlásenie k dani zo závislej činnosti

    - predtým vykonanie RZD zamestnancovi, alebo si sama urobíš DP.

    Prepáč, mzdy robím už takmer 20 rokov, ale takéto školenie absolvujem každý rok ...

    A čo sa týka účtovníctva, rovnako. Vo väčšine miest prebiehajú školenia k ročnej uzávierke a DP v JU aj PU. Pokial sa týka obsluhy konkrétneho SW, doporučujem absolvovať školenie u predajcu, alebo skontaktovať sa s ochotnou účtovníčkou zo svojho okolia.
    Veronika, si strašne zlatá a ja Ti veľmi ďakujem za radu, určite si ten čas nájdem na ďalšie školenia. Ale určite si uzatvárala aj ty minulý rok a tak by mi veľmi pomohlo keby si mi napísala,
    čo všetko si si k nej vytlačila z tvojho účtovného sw na založenie do šanonu k účtovným dokladom za rok 2011. Vyjadrujem sa dosť lopatisticky, ale to len preto aby som presne poukázala na to čo potrebujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KA_SIM Pozri príspevok
    Veronika, si strašne zlatá a ja Ti veľmi ďakujem za radu, určite si ten čas nájdem na ďalšie školenia. Ale určite si uzatvárala aj ty minulý rok a tak by mi veľmi pomohlo keby si mi napísala,
    čo všetko si si k nej vytlačila z tvojho účtovného sw na založenie do šanonu k účtovným dokladom za rok 2011. Vyjadrujem sa dosť lopatisticky, ale to len preto aby som presne poukázala na to čo potrebujem
    S PU ti neporadím - nerobím ho. A JU v účtovnom SW KROS a DATALOCK.

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    veronikasad Pozri príspevok
    Píšeš, že účtuješ jednu firmu v JU (PO nevedie JU).
    Robím učtovníctvo pre SZČO

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    veronikasad Pozri príspevok
    S PU ti neporadím - nerobím ho. A JU v účtovnom SW KROS a DATALOCK.
    Ja robím jednoduché, podvojné a aj mzdy momentálne v Oberone a Humanete. Teda robím, snažím sa

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    veronikasad Pozri príspevok
    V JU tlačím peňažný denník, pokladničnú knihu, prehlad podnikania, knihu pohladávok, knihu záväzkov, inventúru pokladne
    ak SW umožňuje : daňové priznanie typu B, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch,
    Ano, toto je presne to čo som potrebovala, veľmi pekne ďakujem Veronika, pomohla si mi
    Teraz ešte aby sa našiel niekto, kto mi to bude ochotný takto zhrnuť aj pre PÚ ... to by bolo super

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Melnick Pozri príspevok
    Čo sa týka miezd, tam sú rovnaké oznamovacie povinnosti pre JU aj pre PU.
    Q. prehľad vytlačíš priamo v SW.

    Čo sa účt-a týka vytlačíš:
    ÚD a množstvo filtrov k nemu
    Hlavná kniha
    Obraty na účtoch
    VZaS
    Súvaha
    KZ
    KP
    DP+ VZ aS + Súvaha + poznámky
    Zb.listín - poznámky + zápisnica VZ

    No a kľudne som mohla na niečo zabudnúť. vek na to mám.
    Dokladovú inventúru
    Majetok - karty HIM
    Odpisový plán
    Ďakujem Majka

    KA_SIM je offline (nepripojený) KA_SIM

    KA_SIM
    Super, tak už to mám, vďaka Vám dievčatá, komplet ... a myslím že nebudem jediná komu to pomôže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.