Zavrieť

Porady

ukradnute leasingove auto

1/05 sme kupili auto na leasing. 15.9. 2005 nam ho ukradli. Danove odpisy 1-8 2005 danovo vyhodim a financna cast mi ostane v nakladoch???
Dobre uvazujem???? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Prečo by si vyhadzovala daňové odpisy za 8 mesiacov. Pri leasingu sa počítajú mesačné a nie ročné odpisy. Ak sa mýlim opravte ma.

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    No asi by som tie odpisy nechala v nákladoch a keď Ti prídu peniaze z poistky tak ich dáš celé do príjmu.(JU).
    No a v podvojnom si musíš doriešiť to časové rozlíšenie - neviem ako to bolo dotiahnuté cez poisťovňu a kedy prišli peniaze a tak...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    zuzka100
    1/05 sme kupili auto na leasing. 15.9. 2005 nam ho ukradli. Danove odpisy 1-8 2005 danovo vyhodim a financna cast mi ostane v nakladoch???
    Dobre uvazujem???? Dakujem
    U majetku odpisovaného časovou metódou odpisovania (patrí sem aj majetok obstarávaný formou finančného prenájmu) nemusí byť pre uplatnenie daňových odpisov splnená podmienka o jeho účtovaní k 31.12. príslušného roku. Daňovým výdavkom sú odpisy za jednotlivé mesiace, v ktorých nájomca o prenajatom majetku účtoval, v Tvojom prípade 1 - 8/2005. Tento postup vyplýva z § 22 ods. 12 ZDP:
    "(12) Pri vyradení hmotného majetku a nehmotného majetku odpisovaného podľa § 26 ods. 6 až 9 uplatní daňovník odpis vo výške pripadajúcej na počet celých mesiacov, počas ktorých daňovník majetok účtoval1) alebo majetok evidoval podľa § 6 ods. 11."

    ukradnute leasingove auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.