Zavrieť

Porady

Update win 32-bit na 64-bit bez straty údajov?

Práve som si dokúpil ďalšie dve 2GB ramky, no zistil som ža aby sa s nimi môj windows 7 popasoval, musí byť windows 64-bitový...
Dá sa nejak updatnúť 32-bitový windows na 64-bitový bez straty údajov a nainštalovaných programov, nastavení...atď ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

    kozlíček
    kabko Pozri príspevok
    Práve som si dokúpil ďalšie dve 2GB ramky, no zistil som ža aby sa s nimi môj windows 7 popasoval, musí byť windows 64-bitový...
    Dá sa nejak updatnúť 32-bitový windows na 64-bitový bez straty údajov a nainštalovaných programov, nastavení...atď ?
    nebolo by rozumnejšie najskôr sa informovať a potom kupovať?

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    Aby som to uviedol na poriadok :

    Pred dvoma rokmi som kupoval PC - JE TAM podpora 64-bitového systému. Vtedy som ale neinštaloval 64-bitový windows, lebo som mal len 4GB RAMky. Teraz som dokúpil ďalšie 4GB, lebo tie 4GB čo som tam mal mi je málo. A až TERAZ keď som ich založil do PC som si spomenul že pod 32-bitovým winom mi to bude aj tak pracovať len so 4GB
    Takže, dá sa či nedá sa upgradnúť 32-bitový WIN 7 na 64-bitový WIN 7 bez straty údajov, nastavení...atď ? A ak áno, ako ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    #2 !
    kamowski
    Ak je PC 32 bitové, asi zbytočne tam budete skúšať nainštalovať 64 bitový win.
    Teraz procesoru je jedno, či tam má 32-bit, alebo 64-bit OS - stále pracuje s 1 a 0 (najmä tie od roku 2005 - tie sú plne 64-bitové, teda ich vnútorná architektúra to podporuje).
    Naposledy upravil misoft : 30.01.12 at 19:46

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ako?
    som vazne zvedavi, dufam ze sa dockam odpovede
    Naposledy upravil mecky : 30.01.12 at 20:22

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Okrem toho: ak by sa mu to nejakým spôsobom aj podarilo (o čom pochybujem) - čo s aplikáciami, čo s ovládačmi. Niektoré aplikácie si nebudú plne rozumieť so 64-bit OS (i keď by mali), ovládače už si vôbec nebudú rozumieť s OS.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... už otázka je zavádzajúca - update 32 na 64 bit - je nezmysel - sú to dve rozdielne platformy, ktoré nemožno navzájom povyšovať alebo ponižovať... teda inštalácia vždy na čistý HDD (ak chceme mať iba 1 OS)

    a ako zabrániť strate údajov ? predsa ich zálohovaním

    okrem toho existuje ešte možnosť inštalácia viacerých operačných systémov na jeden PC súčasne...

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Záleží od toho, čo považuješ za stratu údajov a nainštalovaných programov, a koľko času a námahy tomu chceš venovať. Dáta presunieš, programy nainštaluješ znovu a nič si nestratil.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    nie je mi celkom jasné, čo tu riešite.
    Ak je PC 32 bitové, asi zbytočne tam budete skúšať nainštalovať 64 bitový win. Z toho nič nebude a ak je to 64 bitový PC, prečo tam máte 32 bitovú verziu.
    K otázke: áno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.