Zavrieť

Porady

Update softver z CR

Ahojte chcem sa uistiť či som dobre pochopila zákon o DPH....mám klienta, ktorému každý mesiac fakturujú z CR a AT update softveru. Dodavatelia mu fakturuju v EUR bez DPH, podla zákona o DPH by si mal teda klient klient tuto sluzbu samozdanit - vstup,výstup. Musi byt na fakture uvedene IC DPH?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak sa jedná o osoby identifikované na daň (dodávateľ aj odberateľ) tak, IČ DPH je povinnou náležitosťou faktúry.
    Na faktúre by mala byť zároveň odvolávka na prenos daňovej povinnosti, t.j. pre dodávateľa služby znak, že môže fakturovať bez DPH, pre odberateľa znak, že má službu samozdaniť podľa miesta dodania služby, t.j. na Slovensku.

    zelik je offline (nepripojený) zelik

    zelik
    Dostali sme faktúru z CR - aktuálizácia software. Oni mi to zdanili ich DPH. Ked som sa voči tomu ohradila, vraj danové zákony v CR im prikazujú zdaniť službu dodanú do zahraničia. Čo mám s tým robiť ja? má to zaúčtovať celé do nákladov a do DPH to vôbec neuvádzať? Podlieha táto platba zrážkovej dani? Prosím o odpoved!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.