Zavrieť

Porady

Pracovna zmluva zivnostnika v zahranicnej firme

Dobry den,velmi surne by som potrebovala poradit ohladne pracovnej zmluvy.Som podnikatel v Rakusku,mam stavebnu firmu a chcem zamestnat zivnostnikov zo Slovenska.Aky typ zmluvy mam pouzit?To asi nebude "zmluva o dielo",ked pracovny pomer u mna uzavru na cely tento rok a bude sa pracovat na viacerych stavbach v roznych mestach Rakuska.
A na SK mi bolo poradene ako napisat tu zmluvu,ale nie som si ista,ci sme sa pochopili.Poradili mi napisat "zmluvu o pracovnom pomere" kde figurujem ako "zamestnavatel" a slovenski zivnostnici ako "zamestnanci".Ale ja ich predsa nemozem zamestnat.A vyplacat ich budem ja na zaklade faktur,kt. od nich budem cely rok dostavat.Velmi pekne dakujem za vsetky rady.Mam uz z toho dobry misung,co som si vsetko vygooglila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ak chces niekoho zamestnat tak sa stava tvojim zamestnancom a dostava pravidelnu mzdu podla zmluvy o pracovnom pomere!
    To co hladas ty sa vola subdodavatel a nie je to tvoj zamestnanec!
    Uz si to uvedomte.

    Okrem toho, pracovna zmluva v rakusku sa da uzatvorit aj ustne. Nezabudni cloveka na pracovnu zmluvu prihlasit do socialversicherung
    ale ved ja si to uvedomujem,ze nemozem zamestnat zivnostnika...
    Ale potom na uradoch vobec nic nevedia.Bolo im to vysvetlene a kazdy vravi nieco ine a nikto nevie spravne poradit alebo nechce!Nechcem obycajnu pracovnu zmluvu.Zivnostnik si bude platit vsetko na SK,socialnu,zdravotnu...
    Ja potrebujem typ zmluvy alebo ako ju napisat medzi sloven.zivnostnikom,ktory chce pracovat u zahranicneho podnikatela v zahranici.
    Dnes sme zas neuspeli na urade s dalsou zmluvou A nechcu nam poradit,ako to ma byt spravne

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    nellynka333 Pozri príspevok
    ale ved ja si to uvedomujem,ze nemozem zamestnat zivnostnika...
    Ale potom na uradoch vobec nic nevedia.Bolo im to vysvetlene a kazdy vravi nieco ine a nikto nevie spravne poradit alebo nechce!Nechcem obycajnu pracovnu zmluvu.Zivnostnik si bude platit vsetko na SK,socialnu,zdravotnu...
    Ja potrebujem typ zmluvy alebo ako ju napisat medzi sloven.zivnostnikom,ktory chce pracovat u zahranicneho podnikatela v zahranici.
    Dnes sme zas neuspeli na urade s dalsou zmluvou A nechcu nam poradit,ako to ma byt spravne

    Živnostník nemôže byť zamestnanec. Môže to byť Tvoj dodávateľ služby a tú ti bude fakturovať. Podľa toho aké práce bude vykonávať, podľa toho treba prispôsobiť typ zmluvy.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pozerajte sa na vzťah medzi 2 živnostníkmi ako na vzťah medzi 2 firmami.
    Firma nezamestná firmu, firma si u druhej niečo objedná. Tá dodá a vystaví faktúru.
    Ludia,este raz....ja chapem,ze ako firma nemozem zamestnat zivnostnika.Ale proste musi existovat nejaka zmluva...nevie mi nikto poradit???
    Ten zivnostnik z SK,bude u mna pracovat rok ako zivnostnik,nie ako zamestnanec!Budem ho posielat na rozne stavby a on mi bude vystavovat faktury.Ale co potrebujem je,ako napisat tu zmluvu - subdodavatelsku na ten 1 rok,ktory bude pracovat tu,v Rakusku.Napr. od februara 2012 do decembra 2012.
    Tak predsa to bude "zmluva o dielo".Len ju treba prisposobit mojim potrebam.Proste to bude zmluva o dielo platna na tento cely rok a v nej budu zahrnute uz vsetky stavby,co sa budu cely rok robit (budu uvedene v dodatkoch k zmluve).To tu nikto nevedel poradit?To je velice komplikovane vypatrat,aku zmluvu mam napisat.Tolko ludi do toho bolo zapojenych,ci osobne,ci na nete a len jeden clovek vedel poradit.

    Pracovna zmluva zivnostnika v zahranicnej firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.