Zavrieť

Porady

Pokuta za auto

Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lusetka33 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
Nie, nie sú.
1 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

ďakujem, myslela som si
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lusetka33 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
No nie som istý.
Ak by si si ich zmluvne dohodla, možno aj áno.
0 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lusetka33 Pozri príspevok
ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta?
Bloček je od koho? Bolo pokazené, to by sa dalo, ale ak je vyslovene za zlé parkovanie, to určite nie je možné dať do daň. nákladov.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lusetka33 Pozri príspevok
ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta?
Bloček nie je zmluva.
0 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lusetka33 Pozri príspevok
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
V prvom príspevku píšeš, že je to pokuta, tak ako je to teda, nech tú nešaškujeme s odpoveďami. Inak účtujeme pokutu za odťah-pre zlé parkovanie,(ak už o nej chceš účtovať) a inak odťahovú službu, ak sa nám pokazilo MV, ktoré používame na podnikanie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lusetka33 Pozri príspevok
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?

Tvoje zadanie však zaváňalo pokutou napr. za zakázané parkovanie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ale ty si sa pýtala pôvodne na pokutu. Odtiahnutie vozidla je služba.
0 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

to ano, ale teraz sa pýtam aj na inú situáciu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lusetka33 Pozri príspevok
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
Nie, máš doklad za odťah pokazeného MV použitého na podnikanie, to je služba 518-daň. uznaný výdavok.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lusetka33 Pozri príspevok
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
každý doklad má byť vecne odsúhlasený, následne účtovaný v zmysle postupov účtovania.
Netreba vymýšľať a zovšeobecňovať.
Odťah auta môže byť
- bežný prevádzkový náklad
- súčasť škodovej udalosti
- nedaňový náklad, pokuta
závisí od okolností, ktoré pozná firma, resp. jej konateľ, a ktgoré vie preukázať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lusetka33 Pozri príspevok
to ano, ale teraz sa pýtam aj na inú situáciu
A akú? Ak si si to odtiahnutie objednala, tak je to služba. Ak si porušila zákaz parkovania, tak za to je pokuta. Alebo tebe dali pokutu a ešte ti nariadili, aby si si to auto dala odtiahnuť?
0 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nevideli ste pána Columba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
A akú? Ak si si to odtiahnutie objednala, tak je to služba. Ak si porušila zákaz parkovania, tak za to je pokuta. Alebo tebe dali pokutu a ešte ti nariadili, aby si si to auto dala odtiahnuť?
Zadávateľka isto špekuluje, ako dostať pokutu do výdavkov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie som financ-majster (teda finančné "kľučky" sú pre mňa španielska dedina ) - ale podľa zdravého sedliackeho rozumu:
Pokuta - toť niečia blbosť - nech si pyká sám! Odtiahnutie, pretože stál tam, kde nemal - to isté, keď je blbec, tak nech cvaká zo svojho!
Odtiahnutie, lebo sa mu auto dodrbalo (pokazilo) - to už preplatíme, šak auto tiež nie je dokonalé.

Dobre som to sformuloval ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misoft Pozri príspevok
Nie som financ-majster (teda finančné "kľučky" sú pre mňa španielska dedina ) - ale podľa zdravého sedliackeho rozumu:
Pokuta - toť niečia blbosť - nech si pyká sám! Odtiahnutie, pretože stál tam, kde nemal - to isté, keď je blbec, tak nech cvaká zo svojho!
Odtiahnutie, lebo sa mu auto dodrbalo (pokazilo) - to už preplatíme, šak auto tiež nie je dokonalé.

Dobre som to sformuloval ?
Dobre, dobre. Niekedy by postačil aj obyčajný zdravý sedliacky rozum..
Naposledy upravil Tweety : 31.01.12 at 16:44
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať