Zavrieť

Porady

Pokuta za auto

Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
Usporiadat
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

úplne jasne :-) ja by som samozrejme tú pokutu vyhodila, prvotná otázka bola o pokute, len som sa chcela uistiť a ďalej samozrejme pri nejkej pracovnej ceste keby sa pokazilo auto a muselo by byť odtiahnuté by som chcela aby mi dotyčný doložil že cesta bola pracovná, neviem či som to sprábne napísala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lusetka33 Pozri príspevok
úplne jasne :-) ja by som samozrejme tú pokutu vyhodila, prvotná otázka bola o pokute, len som sa chcela uistiť a ďalej samozrejme pri nejkej pracovnej ceste keby sa pokazilo auto a muselo by byť odtiahnuté by som chcela aby mi dotyčný doložil že cesta bola pracovná, neviem či som to sprábne napísala
A o čo teraz ide? Zamestnáv. ťa núti dať ju do nákladov? Určite bola spoločníkova, alebo konateľova, či sa mýlim?
0 0
lusetka33 lusetka33

lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

asi tak, som nová vo firme a predtým to tam bolo normálne
0 0
korela888 korela888

korela888 je offline (nepripojený) korela888

účtovník
Dobrý deň, aký je váš názor na situáciu keď automobil nie je zahrnutý do majetku firmy. Podnikateľ má zaplatenú cestnú daň, účtujú sa náhrady za kilometre a PHM. Pri pracovnej ceste v Rakúsku sa auto pokazilo a bolo absolútne nepojazdné (rozsypaná prevodovka). Podnikateľ zaplatil odťahovku vo výške 800 € až domov, nemal sa domov ako dostať, prišiel spolu s odťahovkou. Je to uznateľný náklad v prípade, ak auto nie je v majetku? K odťahu je vystavená faktúra spolu s dokladom o úhrade. Ide mi len o odťahovú službu, oprava je jasná, že do nákladov nepôjde. Ďakujem za každý názor.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podľa mňa je to VOZD. Veď bol na PC. Nebude teda účtovať používanie súkromného MV ale zaúčtuje tento výdavok.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Môj názor je že to do účtovníctva ísť nemôže /samotný faktúra/, je to jeho súkromné auto a opotrebenie je zahrnuté v tých 0,183 eur/km...

Na CP si to ale môže uplatniť do tej kolónky č.9 "nutné vedľajšie výdavky" a toto prípadne doložiť dokladom o zaplatení...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veď sa tu bavíme o PC.Nandrolon, tak sa rozhodni či môže, či nie. Ja vravím,a v konečnom aj Ty, že môže.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

myslel som že chce priamo ten doklad zahrnúť do účtovníctva...

V konečnom dôsledku to záleží na účtovníčke ako to obháji...
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať