Zavrieť

Porady

Danova kontrola po zruseni zivnosti

Ahojte, ako dlho po zruseni zivnosti je Danovy urad opravneny vykonat kontrolu? Je to vobec mozne? A je rozdiel ked sa zivnost len pozastavi? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    LubosP Pozri príspevok
    Ahojte, ako dlho po zruseni zivnosti je Danovy urad opravneny vykonat kontrolu? Je to vobec mozne? A je rozdiel ked sa zivnost len pozastavi? Dakujem.
    No dorubiť daň ti môžu aj po piatich rokoch. Takú istú dobu treba aj uchovávať účtovnú dokumentáciu. Nezáleží to od toho, či zrušíš, alebo prerušíš živnosť.

    Daňový poriadok.

    § 69
    Zánik práva vyrubiť daň

    (1) Ak tento zákon alebo osobitný predpis neustanovuje inak, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane alebo uplatniť nárok na sumu podľa osobitných predpisov1) po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na uplatnenie sumy podľa osobitných predpisov.1) Ak ide o daňový subjekt, ktorý si uplatňuje odpočítanie daňovej straty, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane po uplynutí siedmich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie, v ktorom bola táto daňová strata vykázaná.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Takže ak si skončil živnosť v roku 2011, povinnosť podať DP máš v roku 2012, od konca roku 2012 pripočítaj 5 rokov. Najneskôr môžu vykonať kontrolu do konca roku 2017. To je 6 rokov po skončení živnosti.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    práveže vtedy najviac chodia...-akonáhle niekto zruší živnost,tak má na 70% kontrolu...( mojím odhadom)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Fakt Stanko?
    Teda som v šoku, lebo ja som zrušila a kontrolu som nemala. Ale technicky u paušalistov nemajú moc čo kontrolovať

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Približné % by mohol dať iba ten, kto dlhodobo napr. účtuje SZČO + má info o tom, koľko z nich ukončilo živnosť + koľko z nich malo následne kontrolu. A kto už má vedenú takú štatistiku, keď SZČO zvyknú účtovníka i vymeniť

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Paula Pozri príspevok
    Približné % by mohol dať iba ten, kto dlhodobo napr. účtuje SZČO + má info o tom, koľko z nich ukončilo živnosť + koľko z nich malo následne kontrolu. A kto už má vedenú takú štatistiku, keď SZČO zvyknú účtovníka i vymeniť
    Veru, ja pridám percento nula - ani jedného, ktorý skončil čo viem ja nemal kontrolu....takže na takúto otázku jednoducho neexistuje odpoveď....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Kvaka Pozri príspevok
    Takže ak si skončil živnosť v roku 2011, povinnosť podať DP máš v roku 2012, od konca roku 2012 pripočítaj 5 rokov. Najneskôr môžu vykonať kontrolu do konca roku 2017. To je 6 rokov po skončení živnosti.
    Alebo aj do konca roku 2019, ak mu vznikol v roku 2011 nárok na odpočítanie daňovej straty.
    marta bodonova
    Keď SZCO platca DPH, nema a zamestnancov podniká 10 rokov a ešte nemala DK, tak prípadna DK jej môže kontrolovať doklady od roku 2007? Pred týmto obdobím už nie?
    Ďakujem

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    marta bodonova Pozri príspevok
    Keď SZCO platca DPH, nema a zamestnancov podniká 10 rokov a ešte nemala DK, tak prípadna DK jej môže kontrolovať doklady od roku 2007? Pred týmto obdobím už nie?
    Ďakujem
    môžu kontrolovať za r.2006, nakoľko za r.2006 bolo DP robené v r.2007. Od konca r.2007 sa pripočíta 5 rokov a to je r.2012. Teda do konca r.2012 môžu skontrolovať r.2006
    marta bodonova
    Keď už ho DK nemôže kontrolovať, tak potom len pre moje potreby bude?

    Tak už som našla odpoveď.
    Naposledy upravil marta bodonova : 27.02.12 at 12:22 Dôvod: Doplnenie textu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.