Zavrieť

Porady

dodatočné dph

dobrý den

klient zabudol vyfakturovať fakturu v 8mesiaci sme štvrťročný platci dph, takže urobim dodatočné dph s tým, že sme tam mali nadmerný odpočet 252 eur s tým, že aj ked vystavim fa tam vyjde odpočet 202 eur do ktorého riadku dph idem a aká suma rozdielu v tlačive dph
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    polis1 Pozri príspevok
    dobrý den

    klient zabudol vyfakturovať fakturu v 8mesiaci sme štvrťročný platci dph, takže urobim dodatočné dph s tým, že sme tam mali nadmerný odpočet 252 eur s tým, že aj ked vystavim fa tam vyjde odpočet 202 eur do ktorého riadku dph idem a aká suma rozdielu v tlačive dph
    Tlačivo treba vyplniť tak ako malo správne byť, do r.36 a 37 pôjde suma 50, to je suma DPH na dodatočne vystavenej faktúre, túto sumu treba aj odviesť

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    polis1 Pozri príspevok
    do 36 dam sumu tých 50 eur a dan na úhradu do riadku 37 nedám nič?
    veď som hore napísla, že aj v r.37 bude suma 50, aj keď vyjde znovu NO, ale predpokladám že NO 252 Vám bol z DÚ vrátený, alebo bol uplatnený v ďalšom Q., takže 50 € treba zaplatiť

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    polis1 Pozri príspevok
    ok dakujem ano bol vrátený
    no, čiže bolo vrátené viac, ako malo byť a preto treba ten rozdiel teraz doplatiť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, prosím Vás o radu. Našli sme došlú faktúru zo dňa 14.2.2012, ktorá mala byť samozrejme v 1.Q. Nakoľko sme ju našli teraz a ide o došlú faktúru, tak ju chceme zarátať do 2.Q. Lenže dodatočné DPH budem robiť tak či tak. Moja otázka znie: Keď budem robiť dodatočné DPH za 1.Q, musím tú faktúru zo dňa 14.2.2012 v ňom zarátať, alebo ju môžem započítať do 2.Q. (čo by pre mňa bolo výhodnejšie).
    Totižto po podaní dodatočného DPH nám vyjde cca. 400 Eur, že by nám mal DU vrátiť a ak tam započítam ešte aj tú nájdenú faktúru, tak to by bolo asi o stovku viac a nechcem zbytočne "dráždiť" DU, aby si nezmysleli kontrolu. Takže ešte raz: Pri podaní dodatočného DPH musím nájdenú došlú faktúru doň započítať, alebo ju môžem kľudne dať do 2.Q?

    P.s. Podľa mňa ju môžem dať kľudne do 2. Q. nakoľko ide o došlú fa a odpočet si môžem uplatniť v ktoromkoľvek Q. v príslušnom roku. Ďakujem pekne za odpoveď.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím Vás o radu. Našli sme došlú faktúru zo dňa 14.2.2012, ktorá mala byť samozrejme v 1.Q. Nakoľko sme ju našli teraz a ide o došlú faktúru, tak ju chceme zarátať do 2.Q. Lenže dodatočné DPH budem robiť tak či tak. Moja otázka znie: Keď budem robiť dodatočné DPH za 1.Q, musím tú faktúru zo dňa 14.2.2012 v ňom zarátať, alebo ju môžem započítať do 2.Q. (čo by pre mňa bolo výhodnejšie).
    Totižto po podaní dodatočného DPH nám vyjde cca. 400 Eur, že by nám mal DU vrátiť a ak tam započítam ešte aj tú nájdenú faktúru, tak to by bolo asi o stovku viac a nechcem zbytočne "dráždiť" DU, aby si nezmysleli kontrolu. Takže ešte raz: Pri podaní dodatočného DPH musím nájdenú došlú faktúru doň započítať, alebo ju môžem kľudne dať do 2.Q?

    P.s. Podľa mňa ju môžem dať kľudne do 2. Q. nakoľko ide o došlú fa a odpočet si môžem uplatniť v ktoromkoľvek Q. v príslušnom roku. Ďakujem pekne za odpoveď.
    Áno, môžeš ju zarátať do dodatočného DP alebo si ju odrátať až v 2. Q alebo inokedy - najneskor v Q tohto roka.
    mondes Ďakujem pekne.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Paula Pozri príspevok
    Čo znamená Tvoje "dodatočné DPH budem robiť tak či tak" ?
    No pretože mám viac dôvodov na podanie dodatočného DP. Jednoducho som zistila chybu, pre ktorú musím robiť dodatočné DPH. A na základe DDP k DPH budem žiadať DU o vrátenie časti zaplatenej DPH. A ak by som do DDP zahrnula aj tú faktúru zo dňa 14.2.2012, tak by tá čiastka bola vyššia a to by som nerada.(nechcem zbytočne "dráždiť"DU)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mondes Pozri príspevok
    No pretože mám viac dôvodov na podanie dodatočného DP. Jednoducho som zistila chybu, pre ktorú musím robiť dodatočné DPH. A na základe DDP k DPH budem žiadať DU o vrátenie časti zaplatenej DPH. A ak by som do DDP zahrnula aj tú faktúru zo dňa 14.2.2012, tak by tá čiastka bola vyššia a to by som nerada.(nechcem zbytočne "dráždiť"DU)

    DÚ má toľko svojich "restov", že nikde nieje povedané, že presne Ty ho budeš zaujímať . Ak máš toho viac na upratanie konkrétneho obdobia, urob to teraz a budeš lepšie spávať .

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý deň,

    Takže som urobila dodatočné DP k DPH. V riadnom som mala vlastnú daňovú povinnosť a v DDP mi vyšiel NO a rozdiel oproti riadnemu DP k DPH je -495,79 Eur. Ale akú sumu budem žiadať v žiadosti o vrátenie? Ten celkový rozdiel, alebo bez nadmerného odpočtu a ten sa potom vykompenzuje v ďalšom Q? Ďakujem veľmi pekne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.