Zavrieť

Porady

neziskovka

Dobrý deň,

prosím o radu, účtujem v jednoduchom účtovníctve neziskovú organizáciu. Rozdiel medzi nákladmi a tržbami mám + 3.400 €, podáva sa daňové priznanie a aké doklady sa podávajú na DÚ?

vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    upchpp je offline (nepripojený) upchpp

    upchpp
    Ahojte, ak OZ má nulovú daň, musí teda podať daňové priznanie?

    A treba k daňovému priznaniu PO priložiť aj toto :
    výkaz o príjmoch a výdavkoch
    výkaz o majetku a záväzkoch ?
    resp. ešte niečo treba doložiť?

    Wanda9 je offline (nepripojený) Wanda9

    Mám sa dobre Wanda9
    Ahoj,
    Pokiaľ viem, OZ nepodáva daňové priznanie, ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane ( dary a 2%), príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43 Zákona o dani z príjmov, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b) - to sú členské príspevky.
    Či už daňové priznanie podávaš alebo nie, musíš na DÚ poslať dvojmo výkazy zo závierky a ja posielam aj také zdôvodnenie, prečo nepredkladáme priznanie ( že máme iba príjmy - viď vyššie).
    Prajem pekný deň

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    Ahoj, chcel by som sa iba uistiť ohľadom účtovníctva OZ. Účtujem OZ - združenie právnických osôb, ktoré funguje na báze členských príspevkov. A tu mám otázku, členské príspevky slúžia na zabezpečenie hlavnej činnosti, z toho mi vyplýva, že sú od dane oslobodené. Je to tak ? Ale čo v prípade, že tieto členské príspevky nie sú do konca roka vyčerpané, resp. minuté. Zostáva mi tam rozdiel medzi výnosmi (príjmy z členského) a nákladmi (výdavky na zabezpečenie činnosti). Musí sa z tohoto rozdielu platiť daň ? Na seminári mi bolo povedané, že v prípade, že sú u OZ len príjmy z členských príspevkov, daňové priznanie sa podávať musí, ale o dani z nevyčerpaných členských príspevkov nič nehovorili. Alebo sa to urobí tak, že všetký príjmy z členského sa vyjmú ako oslobodené a všetky výdaje sa tak isto vyjmú ako oslobodené a tým pádom mi daňový základ vyjde 0 ? Ďakujem za odpovede.

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    Ešte doplnenie mojej otázky, dá sa to prípadne urobiť tak, že nevyčerpané členské príspevky časovo rozlíšim a použijem až v budúcom roku a tým pádom nie je problém so zdaňovaním. Bolo by to takto správne ?

    Valinka7758 je offline (nepripojený) Valinka7758

    samost.učtovnička Valinka7758
    prosím Vás, je nutné výkazy poslať aj nulové ? združenie vzniklo len na konci roka, výkazy by boli úplne nulové ...a dvojmo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.