Zavrieť

Porady

Neziskovka v Money

Začínam rozbiehať účtovníctvo na živnosť. Chcem kúpiť tento program. Ako čítam je tu veľa ochotných ľudí, tak Vás chcem poprosiť, aby ste aj mne poradili,pretože Money sa mi páči, ale budem potrebovať veľa pomoci než pochopím systém ako s ním pracovať. Zatiaľ som sa len hrajkala.
1.,Okrem iného budem účtovať aj neziskovku a keď som sa snažila nastaviť agendu a prezrela som si koncoročné výkazy, boli normálne ako pre podnikateľa. Je to tak alebo mám ešte niečo upraviť? Už som sa na to pýtala v inej porade, ale chcem skúsiť, či by mi mohol odpovedať niekto, kto robí s Money a príp. aj neziskovku.
2.,Keď budem účtovať firmu spätne, napr.: od januára musím nahadzovať doklady chronologicky? Keď by som ich nahodila rovno z krabice,usporiadala podľa dátumu, nedajú sa potom prečíslovať?
3.,Zmazaný/ten prečiarknutý/ doklad sa mi premietne aj do tlače? Nedá sa úplne dostať preč?
NO zatiaľ na víkend stačí, budem vďačná každému, kto mi pomôže, lebo potrebujem rýchlo pracovať efektívne,aby som mohla zarobiť korunky do mojej rodinky. Ak by sa našiel niekto, čo by mi napísal ako sa postupne prelúskať nastaveniami, ktoré musím spraviť na začiatku, budem len rada a napíšte mi aj nejaké fígle a tipy. Ďaaaááááááááákuuuuuúúúúújeeeeeéé éém
Príjemný víkend a v pondelok budem na Porade v plnej paráde
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Pekny dnik,

    hm, nazaciatok by som mozna doporucil vyskusat skolenia MoneyS3 v spolocnosti CiglerSoftware v Bartislave. Urcite by to pomohlo. Na strankach www.money.sk sa nachadzaju terminy skoleni. Ak dobre viem, tak buduci 18 a 19 by mali byt skolenia na podvojne uctovnictvo. Napriek tomu, ze je to s nazvom podvojne uctovnictvo, prebera sa tam vsetko, co pre zaciatocnika je nevyhnutne a najme technika spracovania dat v MoneyS3. T.j. neskoly sa system uctovania podvojneho uctovnictva, ale technicky system prace s MoneyS3, ktore su rovnake i pre neziskovku. Ak by ste mali zaujem, skuste sa informovat na obchodnom oddeleni spolocnosti.

    1/Co sa tyka vykazov neziskoviek, tak v MoneyS3 su vytvorene vystupy prave pre neziskovky. Bohuzial Vam neviem povedat, ci su to vystupom informacii 1:1 ako ma byt orginal, ale mali by byt. Pokial vsak nie, v MoneyS3 je mozne upravit vystup podla potreby. V prilohe mozte vydiet vykazy pre neziskovky -suvahu a vykaz ziskov a strat.

    2/ MoneyS3 neumoznuje precislovanie dokladov. T.j. mozete si nahodit doklady tak ako su v krabici, tu nie je ziadny problem. Hronologicky budu spravne,len vase interne cislovanie bude ine. Lez i ked by ste si doklady precislovali, alebo nahodili podla toho ako su poukladane z krabice, porusite spravne vedenie uctovnictva. Jednoducho doklady s internym ocislovanim, ktore ste uz vystavili v systeme by boli ine. Ale to je uctovny problem, kde technicky sa to v MoneyS3 da spravit tak, ze pri vlozeni dokladov si vyberiete spravnu ciselnu radu a k nej spravne cislo. To MoneyS3 umoznuje.

    3/zmazane doklady sa tlacia iba do niektorych tlacovych formularov a to najme do zoznamov dokladov. Ale inac nemali by vstupovat nikde inde. V MoneyS3 nie je zapracovany system na ich mazanie, ale na stranke http://www.money.sk/nastiahnutie/ostatne/ je mozne si stiahnut utilitu, ktora Vam zmaze zmazane doklady v MoneyS3.

    P.S. Asi najefektivnejsie preluskanie systemom je sa zabavyt na skusobnej vezrii a skusobnych datach. Par dni. Nasledne absolvovat jedno zo skoleni, ktore by Vam malo dat spravnu cestu ako postupovat pri spracovani vasej uctovnej agendy. No a potom, len sa pytat a pytat :-) Viete, na zaciatok toho je vzdy vela.

    Prajem vela uspechov
    zoznam V.JPG  

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Vďaka! Niektoré veci z Vašej odpovede si musím prejsť spolu s programom. Čo sa týka tých výkazov, tento rok potrebujem ešte výkazy z JÚ, skúsim si nájsť ten zoznam a otvoriť si to. Zatiaľ ešte raz vďaka

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Dobry den,
    JU ma ine vykazy a taktiez sa v nej nenachadza tento zoznam. Vykazy najdete v ceste Uctovnictvo- Tlacove zostavy a odtialto mozte vytlacit si Prehlad pijmov a vydajov, majetku a zavazkov -a podla mna su tieto vystupy rovnake i pre podnikatelsky subjekt ako pre nizoskovku. Bohuzial nepoznam system a pravidla neziskoviek.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    muzicek
    Dobry den,
    JU ma ine vykazy a taktiez sa v nej nenachadza tento zoznam. Vykazy najdete v ceste Uctovnictvo- Tlacove zostavy a odtialto mozte vytlacit si Prehlad pijmov a vydajov, majetku a zavazkov -a podla mna su tieto vystupy rovnake i pre podnikatelsky subjekt ako pre nizoskovku. Bohuzial nepoznam system a pravidla neziskoviek.
    dovolím si mierne nesúhlasiť, žiaľ výkazy Prehľad príjmov a výdavkov, majetku a záväzkov nie sú celkom rovnaké pre JÚ a pre neziskovku... žiaľ neviem poradiť či je na účtovanie neziskovky Money dobrý program alebo nie, sama ho síce používam, ale len na účtovanie v podvojnom účtovníctve. Neziskovku účtujem v Alfe, je to celkom ok, a výkazy vypisujem ručne, zatiaľ to ide, robím len jednu neziskovku aj to malú.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    výkaz na neziskovky behal aj na porade, ale teraz neviem kde, v čase okolo marca a dalo sa do neho priamo písať a vytlačiť. Nenašla som ešte program pre neziskovky. Ak nájdete, dajte vedieť.

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Ako som spomenul v predchadzajucom prispevku, nepoznam podrobnosti, problematiku neziskoviek. Tu vsak je potom otazka, ake hodnoty treba dostat na papier ine oproti klasickemu vedenie podnikatelskeho subjektu. Formular v MoneyS3 nie je problem zmynit, len co don. Takisto, ani jeden formular vykazov v MoneyS3 nie je original, vsetky treba prepisat.
    Naposledy upravil muzicek : 11.07.05 at 17:24

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    muzicek
    Ako som spomenul v predchadzajucom prispevku, nepoznam podrobnosti, problematiku neziskoviek. Tu vsak je potom otazka, ake hodnoty treba dostat na papier ine oproti klasickemu vedenie podnikatelskeho subjektu. Formular v MoneyS3 nie je problem zmynit, len co don. Takisto, ani jeden formular vykazov v MoneyS3 nie je original, vsetky treba prepisat.
    No tak to si ma nepotešil, technika boľšaja....Aspoň nezabudnem písať aj rukou.... ĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎĎ.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.