Zavrieť

Porady

Aké potvrdenia potrebujem?

Dobrý den, som na materskej s 2,5 ročnou dcérkou a od 2.5.2012 by my mala začať materská s druhým dieťatkom. Platila som si DNP a som v tej 8 mesačnej ochranej lehote. Viete my poradiť aké tlačivá a kam mám priniesť keď si chcem uplatniť DNP a kam mám nahlásiť novú materskú aj keď my este trvá do 9.9 tá prvá? A ako my vypočítjú výšku DNP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vanessa 999 Pozri príspevok
    Dobrý den, som na materskej s 2,5 ročnou dcérkou a od 2.5.2012 by my mala začať materská s druhým dieťatkom. Platila som si DNP a som v tej 8 mesačnej ochranej lehote. Viete my poradiť aké tlačivá a kam mám priniesť keď si chcem uplatniť DNP a kam mám nahlásiť novú materskú aj keď my este trvá do 9.9 tá prvá? A ako my vypočítjú výšku DNP?
    Pracovný pomer trvá ? Ak ano, pozor na ochrannú dobu z DNP, ktorá zaniká obnovením nem.poistenia zo zamestnania (vznikom nároku na materské zo zamestnania).

    Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

    Vanessa 999
    Nie pracovný pomer netrvá. Počas maťerskej sa firma prestahovala do inej kranjiny. Tak som už 2 roky nezamesnná.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Žiadosť o materské dostaneš od gynekológa - odovzdáš na SP.
    Tých povinností je viac - nájdeš aj tu na porade - použi vyhľadávač
    napr tu http://www.porada.sk/t174936-matersk...nosti+nástupe

    Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

    Vanessa 999
    na stránke Materská dovolenka-na čo nezabudnúť som sa o mojom prípade nedočítala nič tak vás ešte raz prosím o konkrétnejšiu radu. Som na RD a nie som zamestnná a od 2.5.2012 by som mala nastúpiť na MD z druhým bábätkom čo čakám, ale keď moja firma tu na slovenku už nepôsobí, tak nemám nárok na MD iba z DNP čo som si plaťila? Alebo budem dostávať RD+ čo som si platila DNP? A ešte som sa chcela spítať, či mám aj ja, nárok na príspevok na starostlivosť o staršie dieťa keď moja dcérka bude mať 3 roky až v septembry a kde si mám o to požiadať? Veľmi prosím o radu ďakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Budeš dostávať len MD z DNP čo si si platila.
    Nie je možné dostávať súbežne RD + MD . MD dostaneš od 2.5.2012 , a RD dostaneš naposledny za mesiac máj 2012

    O podmienkach príspevku na starostlivosť si prečítaš tu Prehľad štátnych sociálnych dávok
    Naposledy upravil Xanti : 17.02.12 at 11:05

    Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

    Vanessa 999
    Tak potvrdenie čo dostanem od doktora zanesiem do SP? A z RD sa mám niekde odhlásiť? Mám aj ja nárok na príspevok o starostlivosť o staršie dieťa a kde sa to vybavuje?Ďakujem

    Aké potvrdenia potrebujem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.