Zavrieť

Porady

Nárok na preplatenie z nepreradenia do plat. stupňa

Ahojte,
mala by som k Vám prosbu. Zamestnanec mi nevyplnil čestné prehlásenie o dosiahnutej praxi - na základe toho som nevedela, že má nárok od 1.8.2010 na preradenie do vyššieho platového stupňa z 11 na 12. CHcem sa opýtať, musím mu - mal by mať na to nárok - spätne prepočítať plat od augusta 2010 /s o stupnicou platových taríf na dané obdobie/ a vyplatiť v tejto mzde rozdiel??
Veľmi pekne ďakujem za radu
Reve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Nech vypíše čestné prehlásenie o dosiahnutej praxi, keď Ti ho odovzdá, tak si to ošifruj kedy Ti to bolo doručené, prípadne aj cez registratúru. Možno nebude mať nárok ani na platový stupeň v ktorom je teraz viď. § 6 ods. 2 písm. b) zák. 553/2003.

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    má to na platobnom výmere z predchádzajúceho zamestnania poprosila som mzdárku nech mi pošle čestné prehlásenie, na základe ktorého mu to priznali, ale zatiaľ ho nemám.... takže...tak

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    keď som volala so mzdárkou z predchádzajúceho zamestnania, tak mi povedala, že to ho zaradila na základe zápočtového listu.... že nevypisoval žiadne čestné prehlásenie o praxi, že to bol nejakého šéfa známy, ktorý ho stiahol z nejakej stavby /je vedúci stav.úradu/ a že podľa životopisu mal len stav.činnosť - tam udáva len roky.... pomôžte prosím...
    reve

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...na čo nemáš papier, to neriešiš. Ak máš papier teraz a zistila si, že mal nárok v minulosti, tiež neriešiš - toto je vyslovene jeho problém, že sa o tie peniaze pripravil...
    ...ja osobne som mala papiere a napriek tomu mi zvýšili PT s oneskorením o 2 mesiace na moju urgenciu a aby mi nebolo ľúto, tak o to, čo som dostala viac v tabuľke, tak mi zobrali na osobnom ohodnotení....

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Ďakujem,
    len mi to nešlo, pretože jednej pracovníčke sme to preplácali....
    pekný deň
    reve

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Reve Pozri príspevok
    Ďakujem,
    len mi to nešlo, pretože jednej pracovníčke sme to preplácali....
    pekný deň
    reve
    ...a z akého dôvodu? ...inak by ste mali mať na každého rovnaký meter....

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    došla nová účtovníčka a jej to prepočítala... a vraj na to má nárok , starosta súhlasil, tak som jej to musela preplatiť...

    Nárok na preplatenie z nepreradenia do plat. stupňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.