Zavrieť

Porady

Leasing a odpis

Dobrý večer. Chcela by som spýtať ako je to leasingovým autom a z odpisom.
Auto bolo obstarané v máji 2011. Bola zaplatená prvá akontácia 5800 eur. V ďalších mesiacoch sú leasingové splátky.
Celková hodnota auta je 14700 eur.
Ako to bude s odpismi????
Tá prvá akontácia je výdaj neovplyvňujúci základ dane.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    aj si skúšala hľadať? Niekoľko stranový zoznam tém Ti vyhľadávač "hodí". Skús napr. tu

    http://www.porada.sk/t9121-p11-leasing-tabulka-v-exceli.html

    o
    dpisy musíš vydeliť počtom mesiacov, koľko trvá leasing a v roku 2011 odpisovať len za mesiace máj-december. Mesačný odpis sa zaokrúhľulje na celé EUR nahor.

    ...viac Ti pomôcť neviem, to čo si uviedla, je veľmi málo relevantných info...najskôr sa popozeraj a keď niečo nebudeš vedieť, tak sa ešte opýtaj....

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Ja viem, že odpisy treba vydeliť počtom mesiacov. Jedine čo mi je nejasné aká bude obstarávacia cena. Nakoľko prvá akontácia je 5800 eur, za zvyšné mesiace sa platí leasing. Celková hodnota auta je 14700 eur. Z ktorej sumy odpisujem???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bea26 Pozri príspevok
    Ja viem, že odpisy treba vydeliť počtom mesiacov. Jedine čo mi je nejasné aká bude obstarávacia cena. Nakoľko prvá akontácia je 5800 eur, za zvyšné mesiace sa platí leasing. Celková hodnota auta je 14700 eur. Z ktorej sumy odpisujem???
    Z hodnoty MV.
    Naposledy upravil Tweety : 06.02.12 at 17:08

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tweety Pozri príspevok
    Z hodnoty MV, teda 14700.-..
    ...hmm, môže byť, len nie je SZČO platcom DPH? je v tých 14700 aj spracovateľský poplatok?....preto som písala, že málo info...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.