Zavrieť

Porady

Fiškálna pokladňa

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom fiškálnej pokladne. Každý deň urobím uzávierku a neviem ako presunúť, zaúčtovať hotovosť do druhej pokladne, ktorú používam na ostatné výdaje. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...no tak toto je sila...
    1. pohľadaj - je tu toho neúrekom aj v svokrinej kuchyni napr.
    2. zmeň si profil...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    hmm mali by ste zaúčtovať tržbu , nie ?

    ingah je offline (nepripojený) ingah

    ingah
    Ďakujem, ale potrebovala som presný postup, čo vytlačiť, na základe čoho, keďže niesom účtovníčka ale samouk a toto je pre mňa nové. Hotovosť cez Fa, vytlačí len doklad o úhrade, to sa mi prenieslo ale neviem čo s blokom platba v hotovosti.

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    ja pre našu účtovníčku vypíšem PPD na čiastku, ktorú mám v uzávierke. taktiež tam rozpíšem sumu bez DPH, DPH, a že je to tržba z RP za tovar, resp. za služby.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ak vydas fakturu, ktora sa uhradza v hotovosti, tak logicky to robis cez ERP ako uhrada faktury-čize mas bloček z pokladne-ktorý das zakaznikovi a urobis si kopiu bločku-ale nie kopirkou ale si vytlač original kopiu z pokladne-ten bloček davas k uvedenej fakture.nemôžes predsa vystavovat zvlast k tomu PPD, nakolko sa ti tento prijem odrazi v tržbe-dennej-a pri dennej trzbe-celkovej vystavujes do učtovnictva PPD, nie? snád to nerobis pri kazdej položke:-D

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ingah Pozri príspevok
    Ďakujem, ale potrebovala som presný postup, čo vytlačiť, na základe čoho, keďže niesom účtovníčka ale samouk a toto je pre mňa nové. Hotovosť cez Fa, vytlačí len doklad o úhrade, to sa mi prenieslo ale neviem čo s blokom platba v hotovosti.
    1. si v porade "Podvojné účtovníctvo
    2. z Tvojho zadania je zrejmé, že nevieš zaúčtovať presun medzi pokladňami, teda prachobyčajný zápis 261/211 a 211/261
    3. v profile máš napísané, že si účtovníčka
    4. hore je okienko "hľadaj", do ktoré ho si zadaj fiškálna pokladňa a vyhodí Ti milión tém, kde je všetko popísané - kto čo tlačí, ako to účtuje, kedy to účtuje....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.